Jesienią 2017 ma ruszyć rozbudowa warszawskiej spalarni

1119
Wizualizacja warszawskiej spalarni odpadów na Targówku

Stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprezentowało wizualizację spalarni odpadów. Obecna instalacja na Targówku, która przetwarza rocznie 40 tys. ton zostanie rozbudowana do mocy 300 tys. ton. Koszt inwestycji ma wynieść 1,1 mld zł. Inwestor planuje rozpoczęcie przebudowy na jesieni przyszłego roku i jej zakończenie jesienią 2019 r. Oddanie do eksploatacji spalarni pozwoli na definitywne zamknięciezakładu MPO na Radiowie, przeciwko któremu protestują od wielu lat okoliczni mieszkańcy.

Projektantem spalarni jest konsorcjum Sweco Consulting sp. z o.o. – Sweco GmbH Międzynarodowy zespół  przygotuje dokumentację zawierającą m.in. projekt budowlany oraz szczegółowe wytyczne dotyczące technologii. Konsorcjum będzie odpowiedzialne za projekt dwóch nowych linii do termicznego przekształcania odpadów. Koszty dokumentacji projektowej wynoszą 15 mln zł netto. W czasie czerwcowej konfernecji prasowej Krzystzof Bałanda, prezes MPO zapewniał, że „Obiekt będzie technologicznie bardzo zaawansowany i będzie spełniał najsurowsze wymogi pod względem ochrony środowiska naturalnego. Będzie również obiektem neutralnym dla okolicznych mieszkańców”

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,spalarnia-na-targowku-za-miliard-rozwiaze-problem-radiowa,217510.html#!prettyPhoto

5 KOMENTARZE

    • Ktoś zmuszał żebyś zamieszkał przy Radiowie? Jak kupię mieszkanie przy Okęciu to nie będę krzyczał że samoloty latają. Wysypisko jest tam pół wieku, nie wiedziałeś o tym? Trzeba było sprawdzić a nie jęczeć teraz. Myślałeś że śmieci z Warszawy trafiają na księżyc a nie na wysypisko?

  1. Spalarnia już w bliskiej perspektywie więc tym bardziej dziwi akcja Jacka Sasina który z powodu pretekstów formalnych chce zamknąć wysypisko Radiowo zanim będzie ona gotowa. W efekcie albo Warszawa utonie w śmieciach albo wszystko trafi na prywatne wysypisko BYSia które jest na Bielanach, obok Radiowa ale bliżej zabudowań. Nie wiem czy to tylko głupota Sasina, czy zemsta na HGW czy wsparcie priv BYSia. Każda odpowiedź śmierdzi bardziej niż wszystkie śmieci Warszawy… Jeszcze ciekawy komentarz znaleziony na forum: „Pan Sasin podczas kampanii na prezydenta Warszawy, czuł tylko brzydki zapach z MPO. W funkcjonowaniu niebieskiego przedsiębiorcy (BYŚ) nie widział problemu na Bielanach. Może tylko dlatego że Stowarzyszenie Czyste Radiowo przed II tura wyborów rozniosło jego około 20 tys ulotek z nadzieją na rozbudowę?”

  2. Architektura nijaka. Typowe hangary przemysłowe. Projekt budowany, pozwolenia na budowę, projekty technologiczne i wykonawcze duże postępowanie przetargowe na generalnego wykonawcę do jesieni przyszłego roku??? Niedorzeczność. Chyba tylko po to, żeby uspokoić mieszkańców Radiowa. Ciekawe co na to mieszkańcy Targówka?