AWBUD wybuduje zakład zagospodarowania odpadów w woj .łódzkim

988

W ramach konsorcjum, w skład którego wchodzi AWBUD – notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana – jako lider konsorcjum oraz Falubaz Polska, podpisany został kontrakt na budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Chabierowie.
Zleceniodawcą inwestycji jest firma EKOTEKNO. Wartość kontraktu wynosi 71,1 mln zł. W ramach realizacji inwestycji AWBUD jako generalny wykonawca odpowiedzialny będzie za kompleksowe wykonanie zakładu, czyli sortowni, kompostowni, placu dojrzewania kompostu, kwatery deponowani odpadów oraz infrastruktury towarzyszącej inwestycji.

Budownictwo ekologiczne jest jednym z podstawowych obszarów działalności AWBUD – obecnie odpowiada za ok. 24% przychodów Grupy w ramach generalnego wykonawstwa. Spółka posiada bogate doświadczenie w obszarze prac budowlanych dla sektora ekologicznego, m.in. w zakresie budowy zakładów przetwarzania odpadów, oczyszczalni ścieków, systemów kanalizacyjnych czy kompostowni. Do największych realizowanych obecnie przez AWBUD inwestycji należy m.in. ZGH Bolesław – budowa zakładu przerobu odpadów. Budownictwo ekologiczne to jeden z kluczowych dla nas sektorów, w którym działamy w ramach generalnego wykonawstwa. Aktualnie naszym kluczowym partnerem są inwestorzy, którzy nie są uzależnieni od napływu środków z tzw. II perspektywy unijnej. Pozyskujemy kontrakty prywatne dzięki bardzo dużemu doświadczeniu, niezbędnemu w projektach wymagających specjalizacji, charakterystycznego dla zamówień z wymagającą specyfikacją – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.
Grupa AWBUD świadczy usługi przede wszystkim jako generalny wykonawca. Obszar ten stanowi około 67% przychodów Grupy. Do najbardziej znanych realizacji Grupy AWBUD w generalnym wykonawstwie należą: rozbudowa, modernizacja i rewitalizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu oraz hal magazynowych na terenie całego kraju dla Konsorcjum Stali, a także budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie.

Biuro prasowe AWBUD S.A.
Donata Popławska
donata.poplawska@nobili.pl
kom. +48.690.493.624
20 grudnia 2016 r.
_ _ _ _ _ _ _
O Grupie Kapitałowej AWBUD
AWBUD to wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze inwestycji grupa budowlana, prowadząca działalność w 6 obszarach:
• budownictwa komercyjnego i ogólnego (biurowce, obiekty użyteczności publicznej,
budownictwo mieszkaniowe),
• realizacji obiektów przemysłowych (obiekty produkcyjne i magazynowe),
• rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej,
dworców kolejowych),
• realizacji w obszarach ekologii (oczyszczalnie i podczyszczalnie ścieków, kompostownie,
systemy kanalizacyjnej, elektrociepłownie, biogazownie),
• prac instalacyjnych (dostawa, montaż, uruchomienie oraz serwis instalacji sanitarnych
i technologicznych),
• prac żelbetowych.
Zespół około 450 wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym 100 inżynierów różnych
specjalizacji, łączy doświadczenie i kompetencje wynikające z ponad 25 lat działalności AWBUD na polskim rynku i realizacji ponad 400 inwestycji. Pracownicy Grupy AWBUD zdobywali doświadczenia w największych międzynarodowych oraz polskich firmach budowlanych.
Grupa realizuje prace przede wszystkim w formule generalnego wykonawstwa. Kontrakty są
pozyskiwane przez biura regionalne, znajdujące się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, a także przez centralę w Zawierciu w woj. śląskim. Najczęściej są to inwestycje o wartości od 10 do 100 mln zł.
W strukturach Grupy AWBUD funkcjonuje własne biuro projektowe. Własne siły wykonawcze
zapewniają wsparcie w realizacji kontraktów, w szczególności w obszarze prac żelbetowych
i sanitarnych.
Do najbardziej znanych realizacji Grupy w generalnym wykonawstwie należą rozbudowa
i modernizacja Galerii Mokotów w Warszawie, realizacja zespołu hal produkcyjno-magazynowych linii walcowniczych dla CMC Poland w Zawierciu, budowa biurowca dla Asseco Poland w Warszawie oraz serii obiektów magazynowych dla Konsorcjum Stali w Zawierciu. W portfolio Grupa ma także realizacje inwestycji dla takich marek jak: Black Red White, Bridgestone, Develey, Hasco-Lek, KGHM, LW Bogdanka, Michelin, Parkridge, PepsiCo, PKN Orlen, Procter&Gamble, Promo, Smurfit Kappa, Unibail-Rodamco, Schindler, Unilever, Zentis, Grupa Maspex/ TYMBARK-MWS, Eberspächer, LafargeHolcim, a także wielu innych renomowanych inwestorów.
Grupa jest kontrolowana przez rodzinny kapitał (ponad 56% akcji). Spółka została założona przez Andrzeja Wuczyńskiego w 1989 r., a obecnie kieruje nią Michał Wuczyński. Spółka-matka w Grupie AWBUD – AWBUD S.A. – jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (ticker: AWB, sektor: budownictwo).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *