Nielegalnie działająca kompostownia dramatem dla ludzi.
Na to zezwala w Państwie prawa Minister Środowiska po decyzji Pana Sławomira Mazurka.
Tak się dzieje po słowach Pana Sławomira Mazurka na konferencji:
cyt. „W państwie prawa nie może być zgody na to, by instalacje wpływające na ludzi i środowisko – takie jak te na Radiowie – działały bez stosownych pozwoleń. Zobowiązaliśmy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska do podjęcia stosownych działań”
https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/sz…

5 KOMENTARZE

  1. Dziwny komentarz pojawił się na „Tu Bielany” pod informacją na forum że odrzucono wniosek w sprawie odwołania pozwolenia zintegrowanego dla firmy Byś i przypomnieniem że wojewoda blokuje powstanie spalarni która miała rozwiązać śmieciowe problemy… Cytuję: „Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.” Wygląda na to że nie jest ważny interes mieszkańców – Byś ma działać a spalarnia ma być blokowana… O co tu chodzi, o czyj interes? Czasem nie ogarniam już :/

  2. W niedzielę był program w TVP 3 na ten temat. Okazało się że przeprowadzano badania uciążliwości wysypisk na Bielanach.
    I w tej chwili już BYŚ jest porównywalnie uciążliwy jak Radiowo – co będzie jak BYŚ zacznie wprowadzać w życie swoje plany i doda jeszcze prawie 200 wielkich kompostowników???

  3. A propos „Czystego Radiowa” i faktu że nigdy nie protestuje ono przeciwko dewastacji Bielan przez BYSia warto przypomnieć oświadczenie „Czystych Bielan” które naprawdę walczy o Bielany, z każdym a nie wybiórczo i to stowarzyszenie było już kilka razy zastraszane przez prawników BYSia:
    „Stowarzyszenie Czyste Radiowo jest jak wściekły pies, który z własnej wściekłości odgryzie własny ogon, tylko dlatego, że się rusza. Dla ścisłości wyjawię (może po raz pierwszy publicznie), że Stowarzyszenie Czyste Bielany powstało tylko dlatego, że Czyste Radiowo nie zgodziło się wystąpić do Urzędu Dzielnicy, aby zostać stroną w postępowaniu o wstrzymanie rozbudowy zakładu BYŚ na przełomie 2013/14 kiedy to toczyło się postępowanie o wydanie mu pozwolenia na budowę. Przedstawicielka Stowarzyszenia Czyste Radiowo oznajmiła, że nie będą występować przeciwko BYSiowi, że wielu ich członków jest w przyjaźni z właścicielem firmy BYŚ. Stąd nic dziwnego, że wszystkie złe komentarze dotyczące tego zakładu znikają ze strony SCR. Niezrozumiałe jest dlaczego SCR uzurpuje sobie prawo wyłączności do działania w sprawie MPO. Jeżeli jednocześnie nie znikną oba zakłady – MPO i BYŚ to usunięcie MPO spowoduje przerzucenie śmieci do BYSia. A BYŚ już w poprzednim WPGO był instalacją zastępczą dla MPO czyli jak MPO nie będzie się wyrabiał z przetwarzaniem śmieci to BYS czeka na odbiór. W obecnym WPGO założenia BYŚia co do rozbudowy są potrojone, bo BYŚ w międzyczasie, kiedy SCR nie pozwalało wspominać publicznie o BYSiu, on się rozwijał. Do tej pory nawet bez posiadania ogólnomiejskiej kanalizacji dostawał pozwolenia na kompostowanie odpadów!!!! szokujące. Urząd Dzielnicy o tym wiedział”

  4. Skoro PiS ma w następnych wyborach przejąć władzę w stolicy, to nie będzie szkodziło swojej spółce. W końcu będzie niebawem obsadzało ją swoimi ludźmi. A Radiowo może jeszcze spokojnie parę lat sobie podziałać i mieszkańcy jakoś to wytrztymają.