Lider na globalnym rynku w technologiach wspomaganych czujnikami, TOMRA Sorting Recycling, zmierza do dalszej redukcji składowanych odpadów oraz zwiększenia poziomów recyklingu dzięki swojej najnowszej innowacji.
TOMRA Sorting Recycling z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek urządzenia bazującego na czujnikach wspomaganego technologią laserową. AUTOSORT LASER umożliwia sortowanie szkła, ceramiki, kamieni, metali i tworzyw sztucznych ze strumienia odpadów komunalnych i przemysłowych. Jego możliwości pozwalają zakładom przetwarzania i odzysku materiałów dalsze frakcjonowanie odpadów i redukcję ogólnej masy odpadów przeznaczonych do składowania, a tym samym znacząco redukują koszty składowania oraz uzyskania dodatkowych ilości szkła przeznaczonych do recyklingu. Tym samym AUTOSORT LASER pomaga stworzyć dodatkowe źródła przychodów poprzez odzysk produktów przeznaczonych do sprzedaży.
Laserowa technologia sortowania bazuje na najlepiej sprzedawanym przez TOMRA, bardzo elastycznym urządzeniu serii AUTOSORT wykorzystującym bliską podczerwień (NIR), który stał się niepodzielnym faworytem w przemyśle z zainstalowanymi ponad 4.000 urządzeniami. AUTOSORT LASER firmy TOMRA posiada kombinację czujników o dużych możliwościach, zdolną do detekcji większej liczby właściwości materiału w tym samym punkcie oraz w tym samym czasie, i dlatego sortuje frakcje materiałowe z większą efektywnością. AUTOSORT LASER przewyższa technologie konkurencyjne w sortowaniu cienkiego, grubego lub nieprzeźroczystego szkła ze zmieszanych odpadów komunalnych.
Jedną z pierwszych firm, która zdecydowała się zastosować AUTOSORT LASER jest firma REMONDIS GmbH z Nadrenii w Niemczech. Harry Amann, kierownik zakładu wyjaśnia: „Jesteśmy bardzo dumni posiadając pierwsze zainstalowane urządzenie AUTOSORT LASER w naszym zakładzie w Erftstadt. Duże oszczędności, jak również doskonały produkt końcowy, uprościły nasz proces w zakładzie. Nie trzeba dodawać, że oczekujemy szybkiego zwrotu z inwestycji tego projektu.”

AUTOSORT LASER posiada niezależny system tła, co zapewnia stabilność wyników sortowania i umożliwia wydzielenie cienkiego, grubego lub nieprzeźroczystego szkła z przeźroczystych polimerów, które dzisiaj są powszechnie używane w takich przedmiotach jak strzykawki, zapalniczki, butelki dla dzieci lub butelki kosmetyczne. Standardowo seria urządzeń AUTOSORT, wykorzystuje opatentowane technologie – FLYING BEAM i FOURLINE dla uzyskania dużej szybkości i precyzji sortowania. Dzięki powszechnemu zastosowaniu interfejsu dotykowego, użytkownicy z łatwością mogą dokonywać wyboru spośród różnych programów sortowania, podczas gdy funkcja ciągłej kalibracji pozwala na monitorowanie i optymalizację w czasie rzeczywistym. Dodatkowo urządzenie AUTOSORT LASER może zostać z łatwością zintegrowane z istniejącą linią ze względu na jego kompaktową budowę i zajmowaną przestrzeń. Nowe urządzenie firmy TOMRA to unikalny projekt mechaniczny dla zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa i prostej konserwacji.
Grupa TOMRA używa technologii laserowej w systemach sortowania żywności od roku 1997. Uznana globalnie jako metoda identyfikacji, posiadana przez firmę TOMRA technologia została zaadoptowana i rozwinięta w celu zaspokojenia szczególnych potrzeb przemysłu zajmującego się recyklingiem. Peter Mentenich, starszy manager produktu w firmie TOMRA Sorting Recycling komentuje: „Jestem bardzo zadowolony widząc pierwsze instalacje odnoszące sukcesy oraz wprowadzenie urządzenia AUTOSORT LASER do naszego portfolio produktów. Zapewnia on naszym klientom większą zyskowność i pomaga znacząco zredukować ilości materiałów kończących na składowiskach. Jest to kolejny przykład, że zrównoważony rozwój i działalność gospodarcza nie wykluczają się wzajemnie – mogą być osiągnięte dzięki innowacyjnej gospodarce odpadami i technologii wspomagającej recykling.“

 

Więcej informacji o nowym AUTOSORT LASER na stronie: www.tomra-autosort-laser.com

O firmie TOMRA Sorting Recycling
TOMRA Sorting Recycling projektuje i produkuje technologię bazującą na czujnikach dla globalnej gospodarki odpadami oraz przemysłu zajmującego się recyklingiem. Ponad 4.900 systemów zostało zamontowanych w 50 krajach na całym świecie.

Wraz z opracowaniem pierwszego na świecie czujnika bliskiej podczerwieni o wysokiej wydajności (NIR) dla zastosowań w gospodarce odpadami, TOMRA Sorting Recycling pozostaje pionierem w branży wydzielając wysokiej czystości frakcje ze strumieni odpadów, co pozwala na maksymalizację zarówno uzysku, jak i zysków.
TOMRA Sorting Recycling jest częścią TOMRA Sorting Solutions, która również rozwija systemy wspomagane czujnikami przeznaczone do sortowania, obierania i analizy procesowej w przemyśle spożywczym, górnictwie oraz w innych gałęziach przemysłu.
Właścicielem firmy TOMRA Sorting jest norweska firma TOMRA Systems ASA, która jest notowana na Giełdzie w Oslo. Założona w 1972 roku TOMRA Systems ASA generuje obrót około €750m i zatrudnia ponad 3,500 osób.
Dalsze informacje na temat TOMRA Sorting Recycling są dostępne na www.tomra.com/recycling lub na LinkedIn, Twitter oraz Facebook.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *