„Segreguj – to jest proste” – akcja ekologiczna Kom-Eko w lubelskich szkołach

768

Spółka Kom-Eko wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła w Lublinie akcję o nazwie „Segreguj – to jest proste”, mającą na celu edukowanie najmłodszych na temat prawidłowej segregacji odpadów.

Pierwszą placówką objętą akcją została Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie. W trzech miejscach na terenie szkoły, zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynku zostały ustawione specjalnie oznakowane kolorowe pojemniki do segregacji odpadów: plastiku, szkła, papieru i metalu wraz z tablicą zachęcającą uczniów do segregowania śmieci.

Ważną część działalności Kom-Eko stanowi edukacja ekologiczna. Chcemy, aby akcja Segreguj – to jest proste objęła swym zasięgiem również kolejne placówki. Zależy nam na tym, aby tego typu pojemniki do segregacji odpadów pojawiły się
w możliwie największej liczbie szkół na terenie Lubelszczyzny.
– mówi Ireneusz Zimoch, dyrektor zarządzający Kom-Eko S.A.

Firma KOM-EKO współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 48 w Lublinie od wielu lat, wspierając ją w działaniach edukacyjno-wychowawczych.

W naszej szkole bardzo duże znaczenie ma kształtowanie postaw proekologicznych u najmłodszych. Bierzemy udział m.in. w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje Miasto bez elektrośmieci” oraz w programie „Lublin Miasto Ekologiczne”. Nauczyciele oraz wychowawcy poszczególnych klas dbają o to, aby prowadzone przez siebie zajęcia wzbogacać o zabawy, filmy oraz plansze edukacyjne o tematyce ekologicznej. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w licznych konkursach, jak również organizują zbiórki zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jestem przekonana, że dzięki akcji zorganizowanej przez firmę KOM-EKO, dzieci nie tylko będą znały podstawowe zasady segregacji odpadów, ale również potrafiły zastosować je w praktyce. To ważne, aby od najmłodszych lat czuły się odpowiedzialne za środowisko naturalne.
– mówi Henryka Olszak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego
w Lublinie.

Akcja segregowania odpadów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Już w pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego można było zauważyć, jak dzieci chętnie korzystały z zamontowanych, kolorowych pojemników.

Wiemy, że segregacja odpadów jest bardzo ważna, aby chronić nasze środowisko. Pojemniki firmy Kom-Eko są ładne, kolorowe oraz dobrze widoczne. Umieszczone na nich napisy i ilustracje pomagają nam w odpowiednim segregowaniu. – dodają Jowita Skiba i Gabrysia Kurowska, uczennice z klasy 7 b
w Szkole Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie.


KOM-EKO S.A. to spółka zajmująca się wywozem odpadów i utrzymaniem czystości na terenie Lublina. Firma świadczy również usługi w zakresie odzysku, recyklingu i robót drogowych, wspiera także edukację ekologiczną. Jej proekologiczna polityka wielokrotnie nagradzana była prestiżowymi odznaczeniami, takimi jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin, tytuł Firmy Przyjaznej Środowisku, nagroda Lider Polskiej Ekologii oraz nagroda Lubelski Orzeł Biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *