odpady.net.pl

Demontaż/Usuwanie azbestu a uprawnienia firmy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Odpady.net.pl Strona Główna -> Prawo, definicje, interpretacje.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
El_Chueco

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 11:33 pm    Temat postu: Demontaż/Usuwanie azbestu a uprawnienia firmy! Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry!
Chciałem zapytać szanowne gremium, czy do demontażu/rozbiórki azbestu z obiektów (róznych) potrzebne sa uprawnienia - jak tak to jakie, jakie są wymagane do tego ubiory itp - a mianowicie:
- firma moja dostała ofertę rozbiórki azbestu drobnoelementowego. Interesuje mnie czy wymagane jest przez prawo jakieś konkretne zezwolenie na jego demontaż (wywozem i utylizacją zajęłoby się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - na co dostałem promesę), co trzeba spełnić aby móc w pełni legalnie do takiego "przedsięwzięcia" przystąpić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mpluto

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:38 am    Temat postu: Azbest Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim przeczytaj rozporządzenie Dz.U.04.71.649. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że w Twojej sytuacji będzie potrzebne pozwolenie na wytwarzanie odpadów (niebezpiecznych) wydane przez prezydenta/starostę! Przy pracach z azbestem są wymagane odpowiednie środki bezpieczeństwa, np. maski, jednorazowe kombinezony, ogrodzenie terenu, zraszanie wodą pola pracy, powiadomienie powiatowego inspektora budowlanego itp.
Polecam stronę e-azbest.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, nie jest ci potrzebne "pozwolenie", ale decyzja zatwierdzająca program gospodarki odpadami niebezpiecznymi. Taką decyzje wyda Panu Styarosta własciwy na miejsce prowdzenia rozbiórek, tzn. wytwarzania takkich odpadów. Prowadzona działalnośc nie jest związana z instalacją, jest to usługa, dlatego mimo wytwarzania odp[adó powyżej 1 tony nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia. Wniosek skłąda Pan do Starosty, załacza program gospodarki odpadami niebezpiecznymi (art. 20 ustawy o odpadach) i gra muzyka. A co do szczególowej działalności to sa odpowiednie rozporządzenia, które mówią o szczególach prowadzenia juz samych prac rozbiorkowych, itp. W razie "w" prosze o kontakt rufiofcb@gmail.com, służe poradą. Pozdro
Powrót do góry
Julius

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy ktoś ma doświadczenie z napisaniem takiego programu? Jakiś wzór... W ustawie jest napisane bardzo ogólnikowo. Może istnieje jakaś forma standard, itp. Dzieki z góry.
Powrót do góry
maskomp

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 1:08 pm    Temat postu: program i wniosek na odpady Odpowiedz z cytatem

[quote="Julius"]Witam,
czy ktoś ma doświadczenie z napisaniem takiego programu? Jakiś wzór... W ustawie jest napisane bardzo ogólnikowo. Może istnieje jakaś forma standard, itp. Dzieki z góry.[/quote]

mogę pomóc w napisaniu wniosku i programu . Proszę o kontakt na e-mail: maskomp@hoga.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Odpady.net.pl Strona Główna -> Prawo, definicje, interpretacje. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: