#8292
Zielony PunktZielony Punkt
Uzytkownik

Witam!
Przerabiałem jakiś czas temu temat takiej firmy jak złożyła ofertę do kilku zakładów, z którymi współpracujemy.

Ja osobiście bym żądał zezwolenia na odzysk bo odpad czyściwa w wyniku procesu technologicznego staje się produktem, tak więc dla mnie jest to proces odzysku odpadów.
Wspomniana firma wyjaśniła, że w wyniku prania nie powstają odpady, a jedynie ścieki odprowadzane do oczyszczalni ścieków. A ścieki nie podlegają pod Ustawę o odpadach, zgodnie z art. 2 ust. 2 pkt. 5.

Myślę, że ważniejsze jest dla Ciebie spełnienie Twoich obowiązków wynikających z przepisów:
– Odbiorca odpadów musi przedstawić Ci jakiekolwiek uzgodnienie dotyczące gospodarowania odpadami, chociażby zezwolenie na zbieranie odpadu o kodzie 15 02 02* bo za przekazanie odpadu nieuprawnionemu podmiotowi grozi Ci kara pieniężna w wysokości 10 000 złotych
– Odbiorca odpadów musi potwierdzić Ci kartę przekazania odpadu, bo Ty jesteś wytwórcą odpadów i musisz mieć potwierdzenie, że został on zagospodarowany zgodnie z przepisami
– No i oczywiście musisz być uprawniony do wytwarzania odpadu o kodzie 15 02 02*
Pozdrawiam!