Strona główna Forum Odpady.net.pl Kody i charakterystyki odpadów. Odpady czysciwa Odpowiedz do: Odpady czysciwa

#8302
molmol
Uzytkownik

Zadzwoniłam do swojego WIOŚ po radę. Uprzejmy Pan wyjaśnił mi, iż jeżeli firma posiada interpretację Ministra Środowiska, że odpad nie powstaje to nie trzeba przekazywać żadnej karty przekazania odpadów bo odpady nie będą powstawać. Zapewnił, że podczas kontroli z tym problemu nie będzie. Podał mi jeszcze, ze odpady faktycznie nie będą powstawać – cały problem postępowania z odpadami przejmuje ta firma. Jednakże podczas któregoś prania i tak trzeba będzie wyrzucić jakąś szmatkę – więc firma powinna mieć przynajmniej pozwolenie na wytwarzanie odpadów. Firma która oferuje nam usługi nie ma bo czyściwo to trafia do Niemiec gdzie jest prane. Postanowiłam więc ściągnąć pozwolenie od tej firmy z Niemiec (choć nie wiem jakie tam mają prawo odnośnie odpadów). Wiem, że to trochę zakręcone, ale współpraca z tą firmą jest dla nas korzystna finansowo, a WIOŚ obiecał, że podczas kontroli nie będzie się czepiał więc w to pójdziemy.

Bardzo dziękuję za cenne rady,

Pozdrawiam