Strona główna Forum Odpady.net.pl Transport odpadów. Czy w starostwie maja racje? (wniosek na transport)

  • This topic is empty.
Przeglądasz 10 wpisy - 1 do 10 (z 10 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6343
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    Witam.

    Mam takie pytanie, pozwolenie na transport odpadów zseie jest przypisany do samochodu, firmy czy konkretnej osoby?

    Pyta poniewaz w starostwie pani powiedziala ze do wniosku musi byc skserowany dowód rejestracyjny auta a rzecz w tym ze auto mam niewielkie tzn cos w stylu pick up ale planuje zakupic wiekszy. Czy wtedy bede musial drugi wniosek na drugi samochod? Po drugie powiedziano mi ze kierowca usi miec przeszkolenie bhp a ja nie wiem jeszcze jak to bedzie czy samochode bede jezdzil ja czy jeden pracownik a moze dwoch na zmiane, wie ktos jak to wszystko wyglada ? Na prawde musi byc to szkolenie bhp? Bo ja myslalem ze jest to tylko do samochodu przypisane a nie jeszcze do osoby ktora musi miec jakies szkolenie bhp w tym kierunku.

    Pozdrawiam

    #8677
    LutekLutek
    Uzytkownik

    Jesli we wniosku napiszesz ze: uslugi beda realizowane transportem wynajetym” to nie muszisz dolaczac dowodu rejestracyjnego, ale jesli masz pick-upa to nie widze problemu zeby dolaczyc dowod. Zezwolenie wydawane jest na firme – spolke badz prywatnego przedsiebiorce. Troche glupio by byo kupujac nowe auto aktualizowac decyzje. W ustawie jest zapisane co musi znajdowac sie we wniosku i generalnie nie ma tam nic o bhp ale jesli pani w starostwie tego wymaga to napisz jej ze kierowca ma szkolenie bhp postepowania z odpadami:)

    #8678
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    No wlasnie najbardziej mi chodzilo o to bhp, a nie bedzie chciala jakiegos papierka potwierdzajacego ze kierowca ma szkolenie bhp?

    Pozdrawiam i dziekuje za odp

    #8679
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Zezwolenie jest wydawane na konkretny podmiot, absolutnie nie na dany pojazd.
    Napisz ogólnie, że transport będzie prowadzony pojazdami dostawczymi lub ciężarowymi w zależności od potrzeb i rodzajów odpadów, a pracownicy posiadać będą wszystkie wymagane przepisami uprawnienia.
    Pisałem już kilkanaście wniosków o wydanie zezwolenia na transport odpadów i nigdy nikt nie żądał ode mnie dowodów rejestracyjnych lub potwierdzenia uprawnień kierowców.

    #8680
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    No tak to jest urzednik sobie cos wymysli i juz. Zreszta ja to mam szczescie caly czas jakies klody pod nogi i to nie mowie o oczywistych trudnosciach ktore napotykaja wszyscy w tej branży ale o jakies wymyslanie urzednikóe itp.

    Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

    #8681
    PPPP
    Uzytkownik

    Przepisy BHP określają, że pracownik musi zostać przeszkolony w zakresie BHP obowiązujących na terenie zakładu oraz szczególnych badań obowiązujących dla stanowisk np. kierowca. Czyli jak pracownik jest zatrudniony w firmie na stanowisku kierowcy i takie ma wpisane na umowie o pracę to powinien być poddany badaniom dla kierowców. To jest ważne aby uniknąć konsekwencji w przypadku wypadku przy pracy.
    Są uprawnienia ADR do przewozu materiałów niebezpiecznych, jednak nie dotyczą one transportu odpadów ZSEiE.

    #8682
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Jest tak jak pisze PP, ale przecież wydziału ochrony środowiska w Starostwie nic to nie powinno obchodzić przy wydawaniu zezwolenia.
    Tym zajmuje się inspekcja pracy, a nie OŚ!!

    Co do drugiego tematu to słyszałem, że sprzęt elektro również podlega pod konwencję ADR, ale mogę się mylić.
    Być może chodziło o odpady powstałe podczas przetwarzania zużytego sprzętu. Nie pamiętam 🙂

    #8683
    PPPP
    Uzytkownik

    Na miejscu kaza118 zwrócił bym się NA PIŚMIE o podanie podstawy prawnej, na podstawie której wydział ochrony środowiska wymaga innych dokumentów niż wymagania do wniosku określone ustawą o odpadach. Z własnego doświadczenia: nie prowadził bym rozmów telefonicznych oraz korespondencji innej niż pisemna.

    #8684
    mollmoll
    Uzytkownik

    we wniosku należy : wskazać sposób i środki transportu odpadów

    jeśli w chwili składania wniosku posiadasz jakiś samochody to dobrze opisać co masz i nawet jakie mają rejestrację – im więcej szczegółów tym mniej możliwości czepiania się urzędnika

    ale w decyzji nie powinno być podanych ani marek samochodów a tym bardziej rejestracji bo przy każdym zakupie nowego samochodu musiałbyś zmieniać decyzję a to kosztuję

    #8685
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Nie podawajcie żadnych danych o pojazdach, jeszcze jakiś szczególarz z urzędu Wam to wpisze w decyzji.
    Ja zawsze piszę bardzo ogólnie np.: “własne oraz wynajmowane środki transportu w postaci samochodów ciężarowych o powierzchni ładownej zabezpieczonej plandeką lub skrzynią”.

Przeglądasz 10 wpisy - 1 do 10 (z 10 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.