Strona główna Forum Odpady.net.pl Odpady niebezpieczne. farba do włosów – odpad – ścieki

  • This topic is empty.
Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6269
    anna.slon1anna.slon1
    Uzytkownik

    Witam! Czy może mi ktoś odpowiedziec, czy zmyta z głowy farba do koloryzacji włosów jest traktowana jako wprowadzanie ścieków do wód w kanalizacji. Jeśli jest ściekiem, to jaki powinna miec kod, bo będę to robic pierwszy raz, a chciałabym zrobic prawidłowo. Z drugiej strony nie bardzo wiem jak zastosowac przelicznik z 1 tuby?

    #8477
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Nie jestem specjalistą w zakresie spraw wodno – kanalizacyjnych, ale w tym przypadku nie traktowałbym takiej wody jako odpadu.

    Dla mnie są to ścieki jako “wody zużyte, w szczególności na cele bytowe lub gospodarcze”, zgodnie z POŚ, a te nie podlegają pod Ustawę o odpadach.

    Ja zadowoliłbym się umową z lokalnym zakładem wodociągów i kanalizacji – przecież płacisz za odbiór ścieków!
    Poza tym samodzielnie nie wprowadzasz ścieków do wód lub do ziemi, tak więc nie widzę podstawy do opłaty za korzystanie ze środowiska po Twojej stronie.

    #8478
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    To tak samo jakby musieć posiadać zgodę na odprowadzanie wody ze spłukanymi z ciała mydlinami 🙂 Większość szamponów czy żeli pod prysznic też ma w swoim składzie wiele składników sztucznych i szkodliwych dla środowiska, a jednak nie płacimy za to dodatkowo.

Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.