poniedziałek, Listopad 20, 2017

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów

Strona główna Forum Odpady.net.pl Recykling AGD. Zezwolenie na przetwarzanie odpadów

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 0 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Gizmo 2 lata, 8 miesiące temu.

Przeglądasz 7 wpisy - 1 do 7 (z 7 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6437

    Gizmo
    Uzytkownik

    Witam,
    zacząłem rozeznawać temat w kwestii przetwarzania zsee i po jakimś czasie otrzymałem zezwolenie od starosty na przetwarzanie odpadów innych niz niebezpieczne. Chciałem sie zaraejstrować w GIOS i dostałem odmowę, ze nie moge byc zarejestrowany i nie musze byc.

    Troche mnie to zdziwiło bo:
    – albo starosta wydajac decyzje przekroczył swoje kompetencje,
    – albo jest luka prawna, przeciez przetwarzac odpady moze jedynie zakład który jest wpisany do GIOS,
    – reasumujac mam zezwolenie na przetwarzanie a nie moge przetwarzać bo nie wpisza mnie do Gios

    O co tytaj chodzi 🙂 ? bo ja juz nic nie rozumiem 🙂

    #8950

    Zielony Punkt
    Uzytkownik

    Nie ma czegoś takiego jak zezwolenie na przetwarzanie odpadów..

    Jeżeli masz zezwolenie na odzysk odpadów to napisz jaką masz wpisaną metodę odzysku i jakie kody zużytego sprzętu możesz do odzysku przyjmować.
    Zobaczymy wtedy w czym może być problem.

    #8951

    Gizmo
    Uzytkownik

    Mam zezwolenie na odzysk metodą R15 oraz przewidziane do odzysku odpady o kodzie 16 02 14, 16 02 16 ,20 01 36

    #8952

    Zielony Punkt
    Uzytkownik

    Mając zezwolenie na odzysk metodą R15 prowadzisz wyłącznie wstępne przetwarzanie odpadów w celu przygotowania ich do odzysku i recyklingu.

    Prawdopodobnie dlatego odmówili Ci wpisu do rejestru GIOŚ bo po prostu nie posiadasz zakładu przetwarzania, w rozumieniu przepisów.

    Napisz co napisał Ci GIOŚ w piśmie odmawiającym.

    #8953

    Gizmo
    Uzytkownik

    Nie mam jeszcze oficjalnego pisma, lecz o który przepis masz na myśli pisząc ze nie posiadam zakładu przetwarzania w rozumieniu Ustawy? (jakiej Ustawy?)

    Czy zatem Starosta może w ogóle wydać zezwolenie na prowadzenie zakładu przetwarzania, czyli wytwarzanie odpadów w procesie odzysku?
    Jakie metody odzysku powinny sie tam znaleźć? R1 do R14?

    #8954

    Zielony Punkt
    Uzytkownik

    Poczekajmy zatem na oficjalne pismo.
    Nie chcę wprowadzać Cię niechcący w błąd.

    Dla mnie zawsze przetwarzanie zużytego sprzętu było dopiero wówczas, gdy zakład przetwarzania mógł wystawić wprowadzającemu sprzęt na rynek lub organizacji odzysku zaświadczenie o dokonaniu recyklingu i odzysku.
    Zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 Ustawy o zużytym sprzęcie do odzysku zużytego sprzętu zalicza się metody R1 – R9, a do recyklingu metody R2 – R9.

    Dla mnie R15 to żaden odzysk, a tym bardziej recykling no bo przecież przyjmując komputer jako 16 02 14 rozkładasz go ręcznie wytwarzając kilka kodów z grupy 19 12, które jako odpad, a nie jako produkt i tak musisz przekazać dalej do prowadzącego recykling metali, tworzyw itp.

    Tak jak napisałem na początku poczekaj na oficjalne pismo GIOŚ.
    Musieli podać Ci konkretny powód odmowy.

    #8955

    purple45
    Uzytkownik

    mając zezwolenie na odzysk metodą R15 prowadzisz wyłącznie wstępne przetwarzanie odpadów w celu przygotowania ich do odzysku i recyklingu.

    Prawdopodobnie dlatego odmówili Ci wpisu do rejestru GIOŚ bo po prostu nie posiadasz zakładu przetwarzania, w rozumieniu przepisów.

Przeglądasz 7 wpisy - 1 do 7 (z 7 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Prawo