ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


Lut
20
wt
2018
„Circular Economy Stakeholder Conference”, Komisja Europejska, Bruksela
Lut 20 – Lut 21 całodniowy
"Circular Economy Stakeholder Conference", Komisja Europejska, Bruksela

Dwa lata po przyjęciu projektu unijnego pakietu gospodarki o obiegu zamkniętym w grudniu 2015 r. zrealizowano ponad połowę inicjatyw zawartych w planie działania. Aby przedyskutować dotychczasowe rezultaty, zbadać nowe obszary działania i podzielić się pierwszymi osiągnięciami platformy podmiotów gospodarczych zajmujących się europejską gospodarką o obiegu zamkniętym, Komisja i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny będą gospodarzami konferencji zainteresowanych podmiotów zajmujących się gospodarką cykliczną w dniach 20-21 lutego w Brukseli.

Rejestracja

Należy pamiętać, że ze względu na spodziewane wysokie zainteresowanie i ograniczoną możliwości lokalowe, liczba zarejestrowanych uczestników na organizację zostanie ograniczona i  rejestracja zostanie zakończona nie później niż 18.01.2018 o godzinie 17:00. Jeżeli liczba wniosków przekroczy maksymalną liczbę dostępnych miejsc, udział zostanie określony na podstawie zrównoważonej grupy interesariuszy i reprezentacji geograficznej. Potwierdzenia zostaną wysłane do uczestników w styczniu.

Szczegóły: http://circulareconomy.europa.eu/platform/en/circular-economy-stakeholder-conference-2021-february-delivering-circular-economy-whats-next

Mar
6
wt
2018
Międzynarodowa Konferencja „Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej” ABRYS, Iława
Mar 6 – Mar 8 całodniowy

Międzynarodowa Konferencja „Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej”, ABRYS, Iława

Szanowni Państwo,

zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję w całości poświęconą tematowi uciążliwości zapachowej. Międzynarodowa Konferencja Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej, organizowana przez firmę Abrys, odbędzie się w dniach 6-8 marca 2018 r. pośród pięknych mazurskich krajobrazów w hotelu GrandHotel Tiffi***** w Iławie.

W imieniu Zarządu firmy Abrys serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji dotykającej bardzo ważnej tematyki, jaką jest jakość powietrza, w tym zarządzanie odorami. O tym, że to właśnie odory są jednym z największych problemów, świadczą m.in. dane opublikowane przez GIOŚ, które mówią, że w 2016 r. Organy Inspekcji Ochrony Środowiska rozpatrzyły ponad tysiąc skarg, które dotyczyły uciążliwości zapachowej.

Na konferencję zostali zaproszeni eksperci z branży, którzy przekażą informacje  dotyczące obowiązujących  oraz planowanych przepisów prawnych  w kwestii odorów. Dowiedzą się Państwo jakie są metody oceny i pomiarów odorów, oraz jakie są dostępne na rynku rozwiązania techniczne, które pomagają ograniczyć bądź całkowicie usunąć problem uciążliwości zapachowej w najbliższym otoczeniu zakładu. Jedna z sesji będzie w całości poświęcona praktycznym doświadczeniom związanym z problemami odorowymi i metodami ich rozwiązywania.

Malownicze krajobrazy i naturalna przyroda Pojezierza Iławskiego, a także nowoczesny Grand Hotel Tiffi***** w Iławie z wieloma atrakcjami umili Państwu pobyt na konferencji.

Link do rejestracji online dostępny tutaj: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=747

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji dostępnym pod tym linkiem: https://goo.gl/Bojm6C

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji

Mar
13
wt
2018
8. Konferencja „Paliwa z odpadów”, ABRYS, Katowice
Mar 13 – Mar 15 całodniowy

Szanowni Państwo,

już po raz 8. w Chorzowie/Katowicach odbędzie się konferencja Paliwa z odpadów. W sercu Górnego Śląska spotkamy się w dniach 13 – 15 marca 2018 r. W trakcie tegorocznej konferencji poruszymy tematy spalania paliw alternatywnych nie tylko w cementowniach – omówimy także możliwości zasilania ciepłowni paliwem RDF. Przedstawimy perspektywy rozwoju rynku paliw z odpadów.
W trzecim dniu konferencji zwiedzimy Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach, posiadający najnowocześniejszą w Polsce linię do produkcji RDF oraz Browar w Tychach.

Więcej informacji na temat wydarzenia udzieli koordynator konferencji, Joanna Jarosz
+48 784 036 988. Informacje dostępne są również na stronie internetowej www.abrys.pl.

8. Ogólnopolska konferencja PSZOK – efektywność i funkcjonalność. EKORUM, Poznań
Mar 13 – Mar 14 całodniowy
8. Ogólnopolska konferencja  PSZOK – efektywność i funkcjonalność. EKORUM, Poznań @ Poznań | wielkopolskie | Polska
  1. Ogólnopolska konferencja

   PSZOK – efektywność i funkcjonalność

Już po raz 8. firma EKORUM organizuje ogólnopolską konferencję PSZOK – efektywność i funkcjonalność, która odbędzie się w dniach 13-14 marca 2018 r., w Poznaniu. Konferencja połączona będzie z wizytacją PSZOK-ów na terenie miasta Poznania tzw. gratowisk.

Konferencja jest cyklicznym i cenionym w branży spotkaniem, które w całości dedykowane jest problematyce PSZOK. Od 2012 roku zostało zorganizowanych już 7 konferencji, które poruszały najważniejsze aspekty tworzenia i funkcjonowania PSZOK.

Od kilku lat na barkach polskich gmin ciąży obowiązek utworzenia samodzielnie (bądź z innymi samorządami) punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Zorganizowanie takiego miejsca to dla wielu podmiotów nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem pogodzić prawne wymagania z potrzebami lokalnej społeczności. Ponadto samorządy, mając na względzie konieczność osiągnięcia określonych poziomów odzysku i recyklingu, to właśnie w PSZOK-ach upatrują szansy na zyskanie dodatkowych punktów procentowych w tym zakresie. Rodzi się zatem pytanie, w którą stronę pójść, by wizja miejscowych władz nie rozminęła się z lokalnymi uwarunkowaniami. Stąd pomysł, by zorganizować konferencję, która swą merytoryką obejmowałaby aspekty zarówno prawne tego zagadnienia, jak i praktyczne czy finansowe.

Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z branży gospodarki odpadami, instytucji finansujących, prawników oraz praktyków. Ich wykłady, a także dyskusje mają stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w temacie eksploatacji PSZOK-ów.
Merytoryczna część tego wydarzenia zostanie wzbogacona o wyjazdy techniczne na poznańskie PSZOK-i.

Szczegółowy program konferencji na stronie www.ekorum.pl

Koszt udziału w spotkaniu od 690 zł netto.

DO POBRANIA: Program wraz z zaproszeniem

 

Organizator:  

EKORUM
tel. +48  61  67  00  965   lub  +48  608  332  700

e-mail: ekorum@ekorum.pl

                                                                                   

Mar
20
wt
2018
28. Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów”, ABRYS, Łomnica k/ Karpacza
Mar 20 – Mar 22 całodniowy

Szanowni Państwo,

spotkajmy się na największej i jedynej w Polsce konferencji poświęconej tematyce składowisk odpadów. Firma ABRYS już po raz 28 organizuje wydarzenie pod nazwą „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów. Składowisko odpadów elementem RIPOK”, które odbędzie się w dniach 20-22 marca w Hotelu Osada Śnieżka w Łomnicy koło Karpacza. To niepowtarzalna okazja aby spotkać się z specjalistami z branży, przedstawicielami świata nauki oraz praktykami i wymienić się swoimi doświadczeniami aby w przyszłości wdrażać dobre rozwiązania na składowiskach.

W tym roku firma ABRYS obchodzi swoje 30-lecie i w związku z tym stawia na jak najbardziej profesjonalne pod względem merytorycznym przygotowanie programu oraz całej organizacji konferencji. Czekają na Państwa trzy sesje tematyczne poruszające najważniejsze tematy związane ze składowiskami odpadów oraz moc dodatkowych atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z zaproszeniem konferencji.

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostaje koordynator konferencji Pani Paulina Ziętek: 881 932 976, p.zietek@abrys.pl

Serdecznie zapraszamy!

Kwi
12
czw
2018
13. Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”, ABRYS, Warszawa.
Kwi 12 – Kwi 13 całodniowy
Kwi
16
pon
2018
„Odkodowanie matrycy ryzyk kluczem do sukcesu inwestycji”, Warszawa, Grupa Doradcza KZP.
Kwi 16 całodniowy
Kwi
24
wt
2018
11. Konferencja „Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów” ABRYS,
Kwi 24 – Kwi 26 całodniowy
Maj
14
pon
2018
EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY – Katowice.
Maj 14 – Maj 16 całodniowy

Europejski Kongres Gospodarczy 2018:

  • jubileuszowa edycja
  • trzydniowa debata organizowana w Polsce, na Śląsku, w Katowicach
  • szerokie grono uczestników: politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskiego rządu, eksperci i samorządowcy, inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki oraz szeroką skalę działalności
  • cykliczne wydarzenie towarzyszące: European Start-up Days – spotkanie młodej, kreatywnej przedsiębiorczości z przedstawicielami dojrzałego biznesu
  • zróżnicowana tematyka oraz atmosfera sprzyjająca dyskusji z możliwością mniej formalnych spotkań sprawia, że wydarzenie to może łączyć zwykle sprzeczne cechy – elitarność, prestiż i opiniotwórczość z powszechnością i dostępnością
  • Więcej informacji: http://www.eecpoland.eu/pl/
Cze
12
wt
2018
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA LOGISTYKA ODZYSKU – OPAKOWANIA, Wrocław
Cze 12 – Cze 13 całodniowy
Wrz
4
wt
2018
22. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami, ABRYS, Kraków
Wrz 4 – Wrz 6 całodniowy
Wrz
25
wt
2018
12. Konferencja „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”, ABRYS,
Wrz 25 – Wrz 27 całodniowy
Paź
22
pon
2018
22. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON ENVIRONMENT, ABRYS, POznań
Paź 22 – Paź 23 całodniowy