czwartek, Luty 21, 2019

ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


Lut
20
śr
2019
Ogólnopolska konferencja „Kontrole i kary, pozwolenia zintegrowane w gospodarce odpadami”, EKORUM, Toruń
Lut 20 – Lut 21 całodniowy
Ogólnopolska konferencja "Kontrole i kary, pozwolenia zintegrowane w gospodarce odpadami", EKORUM, Toruń
Ogólnopolska konferencja
Kontrole i kary, pozwolenia zintegrowane w gospodarce odpadami
20-21 lutego 2019
Toruń, Hotel FILMAR****
 (UWAGA ! W ofercie hotelu pozostały pokoje 2-os. do pojedyńczego wykorzystania w cenie 255 zł/doba  oraz standardowe pokoje 2-os. w cenie 140zł/os/doba)
Koszt udziału: 790zł netto (+ 23% VAT)
Termin zgłoszeń 8 lutego
Po tym terminie prosimy o kontakt bezpośrednio z biurem tel. 61 67 00 965

 

więcej informacji:http://ekorum.pl/pl/news.php?item.24

 

Lut
22
pt
2019
WEBINAR: Audyty recyklera odpadów opakowaniowych, Bureau Veritas.
Lut 22@10:30 – 13:00

Szanowni Państwo,

jeżeli Wasza firma prowadzi recykling odpadów opakowaniowych lub je eksportuje  – wystawiając dokumenty DPO, DPR, EDPO lub EDPR– musi pamiętać o obowiązku przeprowadzenia rocznego audytu zewnętrznego przez weryfikatora EMAS.

Już tylko do 30 kwietnia 2019 r. jest czas na przeprowadzenia audytu za rok 2018.

 

22 lutego, o godzinie 10:30
zapraszamy na bezpłatny webinar:
„Audyty recyklerów – obowiązek dla firm prowadzących odzysk odpadów opakowaniowych”

 

Na spotkaniu omówimy aktualną sytuację prawną i zmiany na rynku recyklerskim w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi.

Audytorem Bureau Veritas, który omówi zagadnienia zawiązane z gospodarowaniem odpadami opakowaniowymi jest Robert Grabowski – ekspert w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Zapraszamy do rejestracji swojego udziału w webinarze!

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zapisów.

Uprawnienia do przeprowadzenia audytu mają jedynie aktywni weryfikatorzy środowiskowi EMAS akredytowani w obszarze gospodarki odpadami w zakresie przeprowadzania audytów u przedsiębiorców wystawiających dokumenty DPO, DPR, EDPO lub EDPR!

Bureau Veritas Polska jest weryfikatorem środowiskowym EMAS (akredytacja PL-V-0010), jak również posiada akredytację PCA w obszarze godpodarki odpadami pokrywającą zakresem wszystkie kody branżowe i świadczy usługi audytu zewnętrznego przedsiębiorców wystawiających dokumenty DPO, DPR, EDPO lub EDPR.

Skontaktuj się z nami, aby zapoznać się ze szczegółami i dostępnymi terminami audytu:
Tel. 22/549 04 00, piotr.tomczykowski@pl.bureauveritas.com

Lut
28
czw
2019
VIII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2019, Zarząd Targów Warszawskich, Warszawa
Lut 28 całodniowy
VIII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2019, Zarząd Targów Warszawskich, Warszawa

Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO  z powodzeniem umacnia swoją pozycję w katalogu wydarzeń poświęconych gospodarowaniu odpadami. Celem organizowanego Forum jest prezentacja najaktualniejszych tematów i zagadnień dotyczących gospodarki odpadowej i ochrony środowiska. SOSEXPO to również miejsce spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, a także dostawcami technologii komunalnej z administracją rządową, organizacjami non-profit i ekspertami branżowymi.

SOSEXPO  co roku podejmuje tematy najbardziej aktualne dla branży– tak by uczestnicy konferencji mieli możliwość zarówno zapoznania się z najnowszymi wytycznymi administracyjnymi, pozyskania wiedzy podczas sesji panelowych Konferencji), jak i poznania nowości technologicznych. Wystawa, na której polskie
i zagraniczne firmy działające bezpośrednio i pośrednio w gospodarce odpadowej prezentują nowoczesne produkty, maszyny, technologie i innowacyjne rozwiązania do zastosowania w gospodarce odpadowej towarzysząca SOSEXPO daje dodatkowo doskonałą możliwość networkingu i pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

W SOSEXPO co roku bierze udział ponad 300 przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, środowisk przemysłowych i biznesowych, instytucji publicznych, instytutów badawczo-naukowych, firm odbierającym odpady, organizacji odzysku i podmiotów pośredniczących, stowarzyszeń i izb branżowych, akademickich inkubatorów przedsiębiorczości a także zakładów gospodarowania odpadami.

Szczegóły: https://sosexpo.ztw.pl

Mar
5
wt
2019
29. Konferencji Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów, ABRYS, Szklarska Poręba
Mar 5 – Mar 7 całodniowy

Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów” to niemal od trzech dekad przestrzeń transferu wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się eksploatacją składowisk odpadów a światem nauki i biznesu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w ciekawym momencie wejścia w życie zmian Ustawy z 20 lipca 2018 roku o odpadach i niektórych innych ustaw.

ZŁOŻONA PROBLEMATYKA

Na spotkaniu omawiany będzie szereg ważnych i ciekawych zagadnień. Poza zmianami prawnymi eksperci poruszą problematykę rekultywacji składowisk na konkretnych przykładach. Przedstawimy m.in. projekt LUMAT, czyli rewitalizację hałdy pocynkowej w Rudzie Śląskiej.Ponadto poruszymy temat eksploatacji farmy fotowoltaicznej na zrekultywowanym składowisku odpadów w gminie Ustronie Morskie oraz zaprezentujemy zagraniczny projekt rekultywacji i zagospodarowania zamkniętego składowiska odpadów w Cork (Irlandia). Nie zabraknie też tematu o próbach likwidacji składowiska kwaśnych smół porafinacyjnych (tzw. Doły Kwasowe) po rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. Omówimy bieżące problemy eksploatacji składowisk, takie jak odory, skarpy, ptactwo i odcieki. Kilka wystąpień będzie poświęconych też kwestii biogazu składowiskowego, m.in. systemów wsparcia dla biogazu zgodnie z nową ustawą o OZE. Prelegenci pochylą się także nad kwestią monitoringu i pożarów na składowiskach, wskazując praktyczne rozwiązania i przykłady prewencji. Bezpieczeństwo pożarowe, termowizja, możliwości wykorzystania dronów do monitoringu to tylko niektóre z wybranych tematów.

WARSZTATY ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Ponieważ uczestnicy poprzednich edycji konferencji sygnalizowali organizatorom chęć praktycznej nauki rozwiązywania niełatwych problemów związanych z eksploatacją składowisk, w tym roku po raz pierwszy planowane jest przeprowadzenie warsztatów w oparciu o metodę PROBLEM SOLVING. Odbędą się one trzeciego dnia spotkania, a ich uczestnicy dowiedzą się m.in., jak zarządzać składowiskiem odpadów w realnych sytuacjach kryzysowych takich jak pożary czy skażenie wód podziemnych oraz jak poradzić sobie z komunikacją z mediami podczas takich zdarzeń. Jednak konferencja to nie tylko referaty i dyskusje. Dlatego pierwszego dnia wydarzenia uczestnicy spotkają się podczas uroczystej kolacji połączonej z imprezą tematyczną w stylu rock’n’roll, a dzień później udadzą się na klimatyczny spacer z pochodniami nad Wodospad Szklarki w towarzystwie Walończyków. Zwieńczeniem tego wieczoru będzie kolacja w restauracji w aurze karkonoskich legend i tradycji.

Więcej informacji: https://tiny.pl/tx2lr

 

IV Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, PTAK WARSAW EXPO, Nadarzyn.
Mar 5 – Mar 7 całodniowy
IV Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, PTAK WARSAW EXPO, Nadarzyn.

IV Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019 to specjalistyczne wydarzenie o charakterze kontraktacyjno-kooperacyjnym. Głównym celem jest skupienie w jednym miejscu przedstawicieli wszystkich gałęzi branży opakowaniowej oraz ich klientów i stworzenie dogodnych warunków do kontaktów biznesowych i handlu.
Podczas IV edycji WARSAW PACK w 2019 roku wystawcy zaprezentują się na następujących dedykowanych strefach:

 • strefa techniki pakowania
 • strefa etykiet,etykietowania i druku
 • strefa opakowań
 • strefa display
 • strefa recyklingu
 • strefa materiałów
 • strefa automatyki i robotyki
 • strefa logistyki i magazynowania
 • strefa usług.

  Szczegóły: https://warsawexpo.eu/wydarzenie/warsaw-pack-2019/

Mar
11
pon
2019
I Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” Magazyn Biomasa, Hotel Arłamów
Mar 11 – Mar 12 całodniowy
I Konferencja "Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie" Magazyn Biomasa, Hotel Arłamów

I Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie odbędzie się 11 i 12 marca 2019 r. w Hotelu Arłamów, gdzie po raz pierwszy w Polsce uruchomiono instalację trójgeneracyjną zasilaną biomasą! Dlatego to symboliczne miejsce.

DLACZEGO WARTO?

Rynek energii cieplnej stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi z szeregiem nowych regulacji, m.in. pakietem zimowym, dyrektywą MCP, dyrektywą OZE i efektywności energetycznej czy nowym systemem wsparcia dla kogeneracji.

Wiele z istniejących sieci ciepłowniczych wymaga gruntownej modernizacji. Duża część przedsiębiorstw ciepłowniczych stoi przed wyborem technologii, która dzięki zastosowaniu kogeneracji umożliwi im osiągnięcie statusu efektywnego źródła energii.

CO JEŚLI NIE WĘGIEL?

W sektorze ciepłowniczym zmienia się stopniowo struktura paliw – część podmiotów zdecydowała się na odnawialne źródła energii, wiele PEC-ów i MPEC-ów zastanawiając się nad najbardziej korzystnym dla nich rozwiązaniem bierze pod uwagę modernizację instalacji pod kątem spalania biomasy lub innych paliw alternatywnych, w tym RDF (Refuse Derived Fuel).

Odpowiedzią na powyższe zmiany jest I Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”organizowana 11 – 12 marca przez Biomass Media Group Sp. z o.o., wydawcę „Magazynu Biomasa”. Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorstw ciepłowniczych, przedstawicieli samorządowych, producentów i dostawców biomasy oraz paliw alternatywnych, dostawców technologii do instalacji ciepłowniczych.

Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystujących biomasę lub paliwa alternatywne w ciepłownictwie, przedstawienie scenariusza modernizacji instalacji z uwzględnieniem optymalnych rozwiązań, a także omówienie aktualnych regulacji prawnych. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestię związane z dostępnością i jakością surowca, cenami biomasy i paliw alternatywnych oraz polityką kontraktacji dostaw surowca.

Spotkanie będzie łączyło w sobie sprawdzoną formułę wiedza + biznes umożliwiając uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

DZIĘKI UCZESTNICTWU W KONFERENCJI ZYSKAJĄ PAŃSTWO:

 • aktualną wiedzę na temat zmian na rynku energii cieplnej,
 • optymalny scenariusz przeprowadzenia modernizacji instalacji cieplnej,
 • dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych,
 • możliwość spotkania z dostawcami biomasy i paliw alternatywnych do ciepłowni.

RAMY PROGRAMOWE KONFERENCJI*

11 marca 2019 r.

Sesja I – Transformacja rynku energii cieplnej
 • efektywny system ciepłowniczy – regulacje prawne,
 • przedsiębiorstwa ciepłownicze a program „Czyste Powietrze”,
 • nowy system wsparcia dla kogeneracji
 • najważniejsze wyzwania i problemy sektora ciepłowniczego w Polsce
Sesja II – Modernizacja instalacji
 • wybór optymalnej technologii i paliwa dla instalacji
 • uzyskanie finansowania na modernizację – środki krajowe i unijne
Sesja III – Rynek biomasy i paliw alternatywnych
 • ceny i dostępność surowca oraz polityka kontraktacji dostaw
 • biomasa czy RDF – które paliwo wybrać?
 • jakość biomasy oraz parametry biomasy zrównoważonej
Sesja IV – Wybór technologii
 • dobór kotła do instalacji
 • systemy transportu magazynowania i podawania paliwa do instalacji
 • kogeneracja biomasowa – przykłady funkcjonujących instalacji
 • spalanie RDF – przykłady funkcjonujących instalacji
 • panel dyskusyjny podsumowujący konferencję.

12 marca 2019 r.

Zwiedzanie instalacji trójgeneracji biomasowej w Hotelu Arłamów.

Kontakt w sprawie konferencji:

Jolanta Kamińska, „Magazyn Biomasa”

tel. 790 439 216, j. kaminska@magazynbiomasa.pl

*Program wydarzenia może ulec zmianie