wtorek, Październik 17, 2017

ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


Paź
17
wt
2017
„GOZ – NIE TYLKO ODPADY”, ENVICON Poznań
Paź 17 całodniowy
"GOZ – NIE TYLKO ODPADY", ENVICON Poznań

w dniach 16-17 października 2017 r. odbędzie się *XXI edycja Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment*. Wydarzenie pod hasłem „Bogactwo idei dla środowiska” odbędzie się przy okazji targów POL-ECO-SYSTEM, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kongres ENVICON  Environment jest największym i najbardziej rozpoznawalnym w Polsce wydarzeniem dotyczącym dziedziny ochrony środowiska. To odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w takich obszarach jak: gospodarka odpadami, gospodarka wodno-ściekowa, odnawialne źródła energii czy gospodarka o obiegu zamkniętym.

Szczególnie zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnej sesji organizowanej drugiego dnia Kongresu – 17 października 2017 r. pod tytułem: GOZ – NIE TYLKO ODPADY

Będzie to możliwość spotkania ekspertów GOZ z zagranicy oraz krajowych. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele reprezentanci Ministerstw, Parlamentu Europejskiego, Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i innych NGOsów, biznesów oraz gmin wdrażających GOZ na swoim obszarze. Podczas eventu zapewniony będzie również lunch oraz przerwy kawowe dla wszystkich uczestników.

W celu rejestracji na sesję wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne pod linkiem:

https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=706

Piotr Barczak
Waste Policy Officer

European Environmental Bureau
Boulevard de Waterloo 34, B-1000 Brussels

Tel: +32 2 289 10 97 – Mobile: +32 489 28 89 81

Email: piotr.barczak@eeb.org / wasteresource@eeb.org

Twitter: @PBarczak 
LinkdIn: pbarczak

www.eeb.org | twitter | facebook | linkedin

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, Poznań
Paź 17 – Paź 19 całodniowy
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, Poznań

Celem POL-ECO SYSTEM jest szerokie otwarcie się na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, wymiana międzynarodowych doświadczeń, inspirowanie krajowego sektora do rozwoju oraz wspieranie wystawców w znalezieniu partnerów biznesowych i inwestorów.

Na targi POL-ECO SYSTEM zapraszamy samorządy i administrację publiczną, dysponentów funduszy, firmy działające w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawicieli sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstwa i inwestorów z branży OZE, budownictwa, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze, instalatorów, projektantów, architektów, zakłady przemysłowe, rolników i leśników, uczelnie wyższe oraz wiele innych.

Targi POL-ECO SYSTEM są wspierane przez najważniejsze stowarzyszenia i organizacje branżowe oraz media.

Zapraszamy do Poznania – to doskonała okazja do spotkań i rozmów, prezentacji firmy obok wiodących na rynku przedsiębiorstw z obszaru ochrony środowiska oraz sposobność do pokazania nowości firmy kilku tysiącom profesjonalistów z Polski oraz zagranicy.

więcej: polecosystem.pl

Paź
18
śr
2017
9. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas, Kraków
Paź 18 – Paź 19 całodniowy
9. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas, Kraków

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas, to wydarzenie na którym pojawiają się Wystawcy z Polski i całej Europy prezentując najnowsze rozwiązania, usługi i produkty przygotowane dla branży. Podczas Targów SyMas, które odbędą się 18-19 października 2017 roku w EXPO Kraków, zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz rozwiązań i usług, produktów oraz maszyn, które umożliwiają bezpieczną oraz zgodną z obowiązującymi normami pracę z materiałami sypkimi. Na Targach nie zabraknie również strefy ATEX, która powstała w odpowiedzi na niesłabnące zapotrzebowanie branży na modernizację zakładów w obszarze bezpieczeństwa przeciwwybuchowego.

Równolegle w EXPO Kraków odbędą się 8. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji ProdukcjiMaintenance. To jedyne w Polsce Targi, na których prezentowane są najnowocześniejsze i najbardziej efektywne rozwiązania dla utrzymania ruchu produkcji.  Wydarzenie każdego roku skupia coraz więcej Wystawców i Zwiedzających nieustannie pracujących nad poprawą wydajności utrzymania ruchu. Zainteresowanie systemami diagnostycznymi, systemami sterowania, podzespołami, materiałami eksploatacyjnymi, czy rozwiązaniami IT dla działów produkcji wciąż rośnie. Stąd też coraz więcej firm odwiedza Targi Maintenance zapoznając się z najnowszym sprzętem oraz szkoli swoich pracowników podczas towarzyszącej targom dwudniowej konferencji, „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Dla fabryk nie ma nic ważniejszego niż bezawaryjne linie produkcyjne, dlatego już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Targów Maintenance.

Warto zapisać datę 18-19 października 2017 roku w swoim kalendarzu i odwiedzić Targi SyMas oraz Maintenance, które zostały stworzone z myślą o przemyśle. Przemysłowa jesień w EXPO Kraków to miejsce dla najlepszych specjalistów.

Organizator: Miejsce:
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
www.targi.krakow.pl
EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków
www.expo.krakow.pl
Kontakt:
Katarzyna Banach

Komisarz Targów

Tel. + 48 510 134 218

banach@targi.krakow.pl

Karol Miernikiewicz

Zastępca Komisarza Targów

tel. +48 507 044 183
miernikiewicz@targi.krakow.pl

 

 

Lis
21
wt
2017
Pomorskie Eko Forum, Ekostrateg, Gdańsk Centrum Solidarności
Lis 21 – Lis 22 całodniowy

W dniach 21-22 listopada 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się Pomorskie Eko Forum.

Wydarzenie poświęcone aktualnym tematom z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi w obiegu zamkniętym, rozbudowy, modernizacji i eksploatacji RIPOK, ale także jakości powietrza, ekomobilności, energetyki i smart rozwiązań dla gmin.

W dyskusji udział wezmą eksperci, prawnicy, przedstawiciele administracji rządowej, regionalnej i samorządowej a także przedstawiciele świata nauki i biznesu.

Pomorskie Eko Forum to także prezentacja dobrych praktyk, usług i rozwiązań technologicznych sprzyjających ochronie środowiska oraz spotkania przedstawicieli administracji samorządowej z ekspertami środowiskowymi.

Forum jest nieodpłatne dla uczestników.

Wymagana wcześniejsza rejestracja na: www.ekoforum.pomorskie.pl

Organizator: EKOSTRATEG

Współorganizatorzy: Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności.

Partnerzy Wspierający: Grupa GPEC, SUEZ Północ, SAUR Neptun Gdańsk, Eko Dolina Sp. z o.o., ZZO Czysta Błękitna Kraina, ZUOK Stary Las Sp.z o.o., ELWOZ Sp. z o.o., Związek Miast i Gmin Morskich, Gdańska Organizacja Turystyczna, Pracodawcy Pomorza, Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.

Kontakt:

Agnieszka Orłowska

CEO

tel. 504 088 836

E-mail: biuro@ekostrateg.pl

 

Lut
1
czw
2018
Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w Polsce SOS EXPO 2018, ZTM, Warszawa
Lut 1 całodniowy

Zapraszamy w przyszłym roku na VII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2018.

Termin: 1.02.2018

Miejsce: Hotel Novotel Airport, ul.1 Sierpnia 1, Warszawa

Szczegóły: http://www.sosexpo.ztw.pl/

VI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami 2017 już za nami.

Konferencja oraz towarzysząca jej wystawa zgromadziły ponad 270 osób, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, instytutów badawczych oraz kluczowych firm z branży gospodarki odpadami, podnosząc temat niezwykle istotny, nie tylko z perspektywy ekspertów, ale również mediów i szeroko pojętej opinie publicznej, jakim jest gospodarka o obiegu zamkniętym.

Podczas Konferencji towarzyszyli nam m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pan Minister Sławomir Mazurek oraz Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Pan Andrzej Maciejewski.

W czasie Konferencji eksperci niejednokrotnie zaznaczali, że gospodarka o obiegu zamkniętym to duże wyzwanie, które wymaga szerokiej współpracy administracji rządowej z innymi interesariuszami. Kluczową rolę odgrywają tu samorządy, a jeżeli chodzi o same odpady produktowe to duża rola spoczywa na przedsiębiorcach.

Pan Minister Mazurek zaznaczył, że SOSEXPO przeznaczone jest dla osób związanych z szeroko pojętą gospodarką odpadami, dając możliwość na w pełni demokratyczny dialog, w którym uwzględnione są głosy wszystkich zainteresowanych stron, za co serdecznie podziękował organizatorom. 
Pani Małgorzata Szczepańska – Dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Rozwoju– zaznaczyła, że w kontekście całego GOZ niezwykle ważna jest synergia we współpracy wszystkich podmiotów, a tym samym budowa porozumienia między przedsiębiorcami, nauką oraz innymi podmiotami. Jednocześnie Pani Dyrektor skierowała podziękowania dla organizatorów za odwagę w podjęciu tego tematu, będącego wyzwaniem dla administracji publicznej oraz sektora przedsiębiorstw.

Od lat SOSEXPO umacnia swoją pozycję na rynku polskim, tworząc płaszczyznę współpracy dla MSP, jak również największych firm branżowych, z przedstawicielami administracji rządowej oraz samorządowej.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, zarówno panelistom, firmom, jak również słuchaczom, chcielibyśmy serdecznie podziękować za owocną współpracę. Zapraszamy już teraz na VII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2018.

Cze
12
wt
2018
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA LOGISTYKA ODZYSKU – OPAKOWANIA, Wrocław
Cze 12 – Cze 13 całodniowy