13. Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”, ABRYS, Warszawa.

  825
  Kiedy:
  12 Kwiecień 2018 – 13 Kwiecień 2018 całodniowy
  2018-04-12T00:00:00+02:00
  2018-04-14T00:00:00+02:00
  Kontakt:
  Abrys
  784036990

  W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. w Hotelu Airport Okęcie**** w Warszawie odbędzie się 13. Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”, której organizatorem jest firma ABRYS Sp. z o.o. oraz CECED Polska – Związek Pracodawców AGD. Głównym celem spotkania jest wymiana poglądów i informacji między specjalistami i ekspertami zajmującymi się tematem recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

  Wprowadzanie i zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wciąż stanowi jeden z głównych tematów w naszym kraju. Uruchomienie 24 stycznia br. rejestru i bazy danych o odpadach oraz o gospodarce odpadami (BDO) ma zapewnić bardziej rzetelną i szczegółową kontrolę nad przekazywaniem odpadów komunalnych. W bazie gromadzone są informacje nt. wprowadzanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, produktów w opakowaniach, opon i olejów oraz baterii i akumulatorów. Można w niej również znaleźć dane o osiągniętym poziomie zbierania, odzysku i recyklingu odpadów. Nowy rejestr zastępuje dotychczas działający system administrowany przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Jednak wprowadzenie BDO nakłada kolejne obowiązki jakie muszą spełnić przedsiębiorcy. Czy nowy rejestr odpadów pozwala na realizację założeń jakie przewidywano?

  W pierwszym dniu konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch sesjach wykładowych. W jednej z nich zostaną przedstawione wyzwania z jakimi musi się zmierzyć rynek ZSEE. Głównymi zagadnieniami na tej sesji będą: baza danych o odpadach, nowe kompetencje Urzędów Marszałkowskich w zakresie gospodarowania ZSEE, definicje nowych grup odpadowych i audyty w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

  Druga sesja będzie poświęcona gospodarce obiegu zamkniętego na przykładzie ZSEE. Zostaną przedstawione zagadnienia związane z prawodawstwem unijnym oraz kosztami realizacji GOZ, a także zostanie podsumowany rok 2017 w sferze zbiórki, przetwarzania i recyklingu ZSEE.

  Drugi dzień jest zarezerwowany na największe w Polsce Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej. Podczas Electronics Show Warsaw Expo producenci oraz dostawcy nowoczesnych technologii zaprezentują w sposób kompleksowy i innowacyjny najnowsze rozwiązania i usługi w zakresie elektroniki użytkowej. Na targach uczestnicy zobaczą ekspozycje i prezentacje dotyczące elektroniki, wezmą udział w konferencjach branżowych i warsztatach oraz spotkają się z profesjonalistami, którzy udzielą porad jak zastosować najnowsze rozwiązania w biurze i w domu.

  Wszelkie szczegółowe informacje na temat konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje oraz poprzez kontakt z koordynatorem konferencji Roksaną Wołoszczuk (T. 784 036 990, e-mail: r.woloszczuk@abrys.pl).

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *