Europejski Tydzień Redukcji Odpadów (EWWR) to inicjatywa promująca działania uświadamiające na temat zrównoważonej gospodarki zasobami i odpadami.

Ustanowienie Międzynarodowego Tygodnia Redukcji Odpadów było częścią przyjętej w 2005 r. przez Komisję Europejską „Strategii tematycznej w sprawie zapobiegania powstawaniu odpadów i ich recyklingu”. Po raz pierwszy Tydzień zorganizowano w 2007 r.

Inicjatywa adresowana jest do  szerokiej grupy odbiorców (władze publiczne, firmy prywatne, społeczeństwo obywatelskie oraz samych obywateli).

Dowiedz się, jakie akcje miały miejsce podczas ostatniej edycji, eksplorując bazę danych.

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 17-25 listopada 2018 roku !

Tematem specjalnym na rok 2018 jest zapobieganie powstawaniu odpadów niebezpiecznych . Stwarzają one zdecydowanie większe zagrożenie dla naszego zdrowia i środowiska , niż innego rodzaju odpady. Dlatego najważniejsze jest ograniczenie naszego spożycia produktów zawierających niebezpieczne substancje, a także upewnienie się, że są one odpowiednio utylizowane. W 2018 r. Nadszedł czas na detoksykację i zmniejszenie użycia takich produktów w naszym najbliższym otoczeniu, takim jak łazienki, kuchnie, szopy i garaże!

Więcej informacji:
http://www.ewwr.eu/en

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *