FORS – krytycznie o projekcie rozporządzenia ws. szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów

601

Stowarzyszenie Forum Recyklingu bardzo krytycznie ocenia projekt rozporządzenia Ministra Środowiska ws. szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów, który przed dwoma tygodniami skierowany został do konsultacji publicznych.

Przedsiębiorcy z FORS zwracają uwagę, że projektowane przepisy będą dotkną kilkadziesiąt tysięcy podmiotów gospodarujących odpadami i po raz kolejny znacząco ograniczą konkurencję. Zmiany te będą bardzo kosztowne i spowodują konieczność reorganizacji w systemie magazynowania odpadów w firmach, budowę nowych wiat, budynków, sektorów magazynowania odpadów. Wejście w życie rozporządzenia po raz kolejny wymusi zmiany posiadanych decyzji – stwierdza FORS w swym stanowisku adresowanym do Ministerstwa Środowiska i zarzuca, że „kolejnym zmianom nie towarzyszy żadna refleksja, że robi się to z potrzeby chwili, w pośpiechu, bez szczegółowej analizy długofalowych skutków proponowanych rozwiązań.”

FORS projektowane przepisy uznaje za nadregulację i apeluje do Ministra Środowiska o odstąpienie od wydawania tego rozporządzenia.

Czytaj: opinię FORS z dnia 14.02.2019 r.

FORS magazynowanie opinia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *