Dlaczego praca w MPO Warszawa jest atrakcyjna?

3051

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie („MPO Warszawa”) kojarzyć się może przede wszystkim z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów w stolicy. Jednak w gronie ponad tysiąca pracowników tej Spółki znajdziemy nie tylko – spotykanych najczęściej przez warszawiaków – kierowców czy ładowaczy, ale również specjalistów z wielu innych dziedzin.
MPO Warszawa niezmiennie stawia na dbałość o pracowników, podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych, jak również zapewnienie im bezpiecznych warunków pracy.

Z każdym rokiem rośnie ilość odpadów komunalnych. Dotyczy to szczególnie dużych miast. Dlatego odbiór i zagospodarowanie odpadów powierza się wyspecjalizowanym firmom. Aby w pełni sprostać wszystkim zadaniom i wyzwaniom, niezbędne jest w przypadku tego typu firm nie tylko odpowiednie zaplecze techniczne (wyspecjalizowane zakłady, sprzęt czy pojazdy), ale także kompetentni i wyszkoleni pracownicy – wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach.

Obecnie MPO Warszawa obsługuje łącznie ponad 26 tys. punktów odbioru odpadów komunalnych i opróżnia ponad 70 tys. pojemników oraz kontenerów. Codziennie 122 nowoczesne, bezpylne śmieciarki wykonują średnio 180 tras. W zasobach firmy znajdują się również: 3 bazy magazynowo-transportowe (na Woli, Targówku oraz
w Ursusie), instalacje do przetwarzania odpadów komunalnych, a także zlokalizowany na Targówku Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (tzw. „ZUSOK”). Spółka posiada też szerokie zaplecze administracyjno-techniczne.

Kierowcy, mechanicy, operatorzy maszyn czy specjaliści ds. ochrony środowiska – MPO Warszawa nieustannie poszukuje zaangażowanych pracowników wśród specjalistów z wielu różnych dziedzin. Dlatego też najważniejszymi elementami polityki personalnej tej Spółki są wdrażane i rozwijane systemy kadrowe oraz programy pracownicze, które wspierają efektywne zarządzanie wiedzą i działalnością organizacji.

Spółka dąży do tego, by być atrakcyjnym i konkurencyjnym pracodawcą. Dba, aby dołączali do niej najzdolniejsi kandydaci, którzy zwiążą z nią swoje długofalowe plany rozwoju zawodowego. MPO Warszawa inwestuje też w rozwój młodego pokolenia,  poprzez konsekwentne propagowanie kultury wymiany wiedzy i doświadczenia oraz organizowanie praktyk studenckich.

Dodatkowe wsparcie, Spółka oferuje nie tylko najmłodszym pracownikom: „Co roku pracownicy zatrudnieni na stanowisku kierowcy mogą liczyć na dofinansowanie szkoleń okresowych. Pracownikom, którzy są zainteresowani uzyskaniem uprawnień kierowcy kat. C, przysługuje zwrot poniesionych w związku z tym kosztów. Wszystko to powoduje, że zatrudnienie na stanowisku kierowcy staje się atrakcyjniejsze, a to bezpośrednio przekłada się na większe zainteresowanie pracą w naszej firmie” – podkreśla Gabriela Napiórkowska, p.o. Dyrektora Działu Zarządzania Kadrami
w MPO Warszawa.

Możliwości skorzystania z opieki medycznej, szczepienia ochronne, nagrody jubileuszowe czy premie – to kolejne, skierowane do pracowników Spółki, benefity. Dodatkowo, fundusz świadczeń socjalnych umożliwia pracownikom dofinansowanie wypoczynku, udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe, jak również wsparcie
w formie zapomóg tych pracowników, którzy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystko to sprawia, że MPO Warszawa jest pracodawcą, którego zdecydowanie warto rozważyć poszukując nowych i ciekawych wyzwań zawodowych.

Aktualne oferty pracy w MPO Warszawa dostępne są na stronie: https://www.mpo.com.pl/E-recruiter.

Natomiast więcej informacji na temat procesu rekrutacji można znaleźć pod adresem: https://www.mpo.com.pl/oferty-pracy.

O Spółce

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. jest jednoosobową spółką prawa handlowego, należącą do Miasta Stołecznego Warszawy. Oferuje przede wszystkim usługi kompleksowego gospodarowania odpadami. W zasobach firmy znajdują się 3 bazy magazynowo-transportowe na Woli, Targówku oraz w Ursusie, a także 3 instalacje do przetwarzania odpadów komunalnych.

Obecnie Spółka obsługuje łącznie ponad 26 tys. punktów odbioru odpadów komunalnych i opróżnia ponad 70 tys. pojemników i kontenerów. Codziennie 122 nowoczesne, bezpylne śmieciarki, które spełniają wszystkie normy w zakresie ochrony środowiska naturalnego, wykonują średnio 180 tras. Każdy odebrany kilogram odpadów jest ewidencjonowany i trafia do właściwych instalacji, celem dalszego zagospodarowania.

UDOSTĘPNIJ

2 KOMENTARZE

 1. Sterta bzdur..
  Obecnie w MPO trwa bunt pracowników ponieważ zarobki są śmiesznie niskie..
  Więcej osób się zwalnia niż przyjmuję…
  Nie polecam tej pracy nikomu
  Sam odszedłem po 3 latach pracy

  • Żeby coś złego pisać o MPO trzeba mieć nie pokolei w głowie. Ja pracuję jako kierowca śmieciarki w MPO Warszawa i jestem bardzo zadowolony. Pięć lat zleciało nie wiem kiedy. A tacy kombinatorzy i dyletanci jak ty są zmorą w dzisiejszych czasach. Przyjdzie taki nie wiadomo skąd i już ma wymagania. Daj coś od siebie a dopiero wtedy oczekuj wyników. Jeźdżę w dwoma ładowaczami którzy dopiero się przyjęli. Muszę powiedzieć że to lenie i kombinatorzy. Ledwo w rejon zajadą, zrobią parę altanek a już sie pytają kiwdy przerwa i o ktorej koniec pracy. Ręce opadają..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ