Cudzoziemcy pomogą uniknąć problemów kadrowych. Poznaj ofertę współpracy JOBLIO.

685

W gospodarce odpadami brakuje pracowników. Brak rąk do pracy stanowi jedną z najbardziej dokuczliwych barier w tym sektorze. Około ¾ działających w Polsce przedsiębiorstw z branży gospodarki odpadami zmaga się problem znalezienia kandydatów do pracy.

Problem ten pomoże rozwiązać amerykańska firma JOBLIO, umożliwiając dotarcie do pracowników z pominięciem kosztownych, żmudnych i nieetycznych często procesów rekrutacyjnych. Proponujemy współpracę przy zatrudnianiu pracowników zagranicznych.

,,Nie jesteśmy tradycyjną agencją zatrudnienia czy firmą rekrutacyjną. Nasza platforma wyznacza nowe standardy na rynku pracy oraz wdraża skuteczne metody w międzynarodowej rekrutacji. Jej głównym atutem jest bezpośrednie łączenie pracowników z pracodawcami.”

Dzięki innowacyjnej platformie rekrutacyjnej pracodawca ma nieograniczony dostęp do tysięcy potencjalnych pracowników – stałych i tymczasowych, a także sezonowych, na wszystkie poziomy stanowisk – od podstawowych po menedżerskie. Nie tylko z krajów Europy Środkowo-Wschodniej – Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Armenii czy Gruzji, ale również z rynków pozaeuropejskich.

Główne zalety JOBLIO:

 • transparentność,
 • brak pośredników w procesie rekrutacyjnym,
 • brak prowizji pobieranych od pracowników,
 • brak kosztów związanych z rekrutacją dla pracodawcy,
 • globalny charakter sieci rekrutacyjnej,
 • gwarancja weryfikacji danych osobowych kandydata.

Zasady współpracy JOBLIO z pracodawcą

Pracodawca płaci ustalone z JOBLIO wynagrodzenie bezpośrednio pracownikowi. W aplikacji każdy przyszły pracownik widzi swoją finalną stawkę wynagrodzenia. Kandydat wie, ile będzie zarabiał oraz gdzie i na jakim stanowisku będzie pracował. Wpływa to na pozytywne nastawienie pracowników i efektywność ich pracy.

Oferowana pracownikowi za pośrednictwem platformy płaca, musi być zgodna z obowiązującym w danym kraju prawem, zatem nie może być niższa niż minimalna płaca.

Pracodawca rozlicza się z JOBLIO raz w miesiącu. Podstawą rozliczenia jest lista pracowników zatrudnionych poprzez platformę, ilość godzin przepracowanych czy wynagrodzenie akordowe.  

Szczegóły na temat platformy i samej aplikacji znajdziesz na stronie: https://joblio.co/en/ (wybierz polską wersję językową).

Jak wygląda procedura współpracy?

 1. Wspólnie z pracodawcą dokonujemy oceny zapotrzebowania na pracowników. Analizujemy wymagane profile kompetencji i stanowisk oraz inne oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym poziom wynagrodzenia.
 2. Przedstawiamy naszą ofertę pracodawcy.
 3. Podpisujemy umowę pomiędzy JOBLIO a pracodawcą, który jest zainteresowany naszymi usługami.
 4. Pracodawca zamieszcza (z naszą pomocą) swoją ofertę pracy na platformie, a kandydaci z bazy danych JOBLIO (m.in. użytkownicy naszej aplikacji) mogą ją na niej zobaczyć.
 5. Po opublikowaniu przez pracodawcę oferty pracy, kandydaci mogą wyszukiwać ją według własnych kryteriów. Dzięki możliwości korzystania z zestawu filtrów, są oni w stanie upewnić się, że otrzymane stanowisko spełnia ich potrzeby i oczekiwania.
 6. Kontaktujemy się z naszymi lokalnymi zagranicznymi partnerami, w celu jak najbardziej efektywnej możliwości rekrutacji kandydatów, według otrzymanych zleceń. Nasi zagraniczni przedstawiciele dokonują ich odpowiedniej selekcji. Sprawdzamy referencje, weryfikujemy doświadczenie, a także przeprowadzamy rozmowy kwalifikacyjne (możliwa jest też, w przypadku zgłoszenia takiego zapotrzebowania – bezpośrednia rozmowa pracodawcy z zainteresowanym pracownikiem).
 7. Pracodawca wybiera pracowników, którzy zadeklarowali chęć pracy w jego firmie.
 8. Pracodawca zaprasza wybranych przez siebie pracowników, zgodnie z zobowiązującymi w Polsce przepisami i procedurami.

Dodatkowe bezpłatne usługi

JOBLIO udziela pracodawcy i pracownikowi także pomocy prawnej od momentu rekrutacji, przez cały proces relokacji, aż po przybycie do siedziby pracodawcy oraz w trakcie zatrudnienia. Co więcej, zapoznajemy każdego pracownika z kulturą, prawem oraz zwyczajami.

Wszyscy kandydaci do pracy poddani są badaniu lekarskiemu na 48 godzin przed przyjazdem (w tym testy na COVID-19).

Pracownicy i pracodawcy mają dostęp do całodobowej infolinii, która zapewnia im kontakt w przypadku jakichkolwiek pytań, mogących pojawić się w trakcie zatrudnienia. 

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *