Droga do edukacji ekologicznej – nietypowa atrakcja FCC Polska w Bytomiu

435

15 września bytomski Teatr Rozbark zamieni się w centrum debaty nad ekologią i rolą przyrody w mieście. Wszystko to za sprawą 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej, organizowanej przez Miasto Bytom i Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”. W ramach tego przedsięwzięcia FCC Polska, jako partner projektu, przygotował specjalne wydarzenie towarzyszące – ścieżkę edukacyjną, dzięki której dzieci i młodzież będą mogły poznać m.in. zasady prawidłowej segregacji odpadów i znaczenie recyklingu dla naszej planety.

Uczestnicy ścieżki dowiedzą się m.in. co to jest RDF, ile razy można poddać recyclingowi tworzywa sztuczne oraz jak prawidłowo segregować odpady. Nie zabraknie też różnego rodzaju ciekawostek i zagadek, jak np. z ilu butelek PET można wyprodukować polar. Odwiedzający przekonają się także na własne oczy, ile kilogramów śmieci produkuje każdy Polak. Na chętnych czeka również quiz wiedzy. Dodatkową atrakcją będzie recyklingowa kanapa z pojemnika na odpady, która świetnie sprawdzi się jako tło do wykonania pamiątkowej fotografii.

–Ścieżka edukacyjna jest tak zaprojektowana, by zwiedzający mogli zobaczyć, czym jest gospodarka w obiegu zamkniętym i jak ważny dla naszego środowiska jest recykling. – tłumaczy Aldona Dydak, PR Manager FCC Polska Sp. z o.o. – Udział FCC w tego typu wydarzeniach jest bardzo istotny dla polityki naszej firmy. Jako spółka zajmująca się przetwarzaniem odpadów staramy się cały czas edukować w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ograniczania ich produkcji oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań na co dzień – dodaje.

W planie samej konferencji nie zabraknie wykładów i rozmów na tematy związane z ochroną środowiska. Podczas spotkań będzie można posłuchać m.in. o znaczeniu bioróżnorodności, sposobach łagodzenia zmian klimatu czy znaczeniu roślinności w tkance miejskiej. Wydarzenie będzie miało też swój wymiar praktyczny, w dniu konferencji w Bytomiu rozpocznie się bowiem akcja „Sprzątanie świata”.

– Otwarta Konferencja Ekologiczna odbędzie się w naszym mieście już po raz drugi. To wydarzenie, którego celem jest między innymi pokazanie jak duży wpływ na jakość naszego życia w mieście ma przyroda. Program konferencji jest bardzo bogaty i adresowany do wszystkich. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne, konkursy, natomiast dla młodzieży i dorosłych – wykłady ekspertów zajmujących się ochroną środowiska. Przy okazji konferencji będzie także czynny punkt konsultacyjny Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Wśród innych atrakcji na uczestników wydarzenia czekają m.in. Ekotargi, podczas których pszczelarze opowiedzą o łąkach kwietnych oraz sposobach hodowli pszczół i ich znaczeniu dla przyrody i życia ludzi. Uruchomione zostaną też mobilne punkty szczepień i spisu powszechnego oraz specjalny punkt informacyjny, w którym odwiedzający będą mogli uzyskać informacje o Programie Ograniczenia Niskiej Emisji, programie Czyste Powietrze i Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ścieżka edukacyjna będzie do dyspozycji odwiedzających w godz. 9.00 – 14.00. Dokładny harmonogram konferencji znaleźć można m.in. na stronie internetowej FCC Polska.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *