Przejażdżka rowerem za plastikowe butelki

150

W Nałęczowie za przekazanie pustych butelek PET do recyklingu można bezpłatnie korzystać z rowerów miejskich. To element akcji edukacyjnej organizowanej przez Gminę Nałęczów we współpracy z marką Nałęczowianka pod hasłem „Uwierz w recykling”.

Akcja wymiany pustych butelek PET na darmowe przejazdy rowerami miejskimi w Nałęczowie łączy w sobie promocję recyklingu z promocją aktywnego trybu życia. Aby otrzymać aż godzinę darmowej jazdy Nałęczowskim Rowerem Miejskim, należy przynieść minimum 1 kg butelek. Jeżeli zaś przyniesiemy więcej butelek, ich waga zostanie proporcjonalnie przeliczona (np. pół kilograma butelek = 30 minut jazdy).

Zbiórka obejmuje bezbarwne, niebieskie i zielone butelki PET po wodzie i napojach
o pojemności do 2,5 L. Butelki powinny być opróżnione, zgniecione i umieszczone (z zakrętką lub bez)  w foliowym worku oraz przekazane do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Poniatowskiego 15 w Nałęczowie. Butelki można oddawać w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 10:00 – 12:00, przez cały rok. Trafią one do recyklingu, a uzyskane darmowe minuty na przejazdy, które można wykorzystać bezterminowo nawet w następnym sezonie, doładują konto użytkownika w aplikacji Nałęczowskiego Roweru Miejskiego. Akcja trwa do wyczerpania limitu godzin, a aby z niej skorzystać należy zarejestrować się na stronie www.naleczowskirower.pl, gdzie można także znaleźć więcej informacji na temat promocji. Warto wspomnieć, że sezon rowerowy kończy się w Nałęczowie ostatniego dnia października, a zaczyna pierwszego dnia maja.

Organizatorem akcji jest Gmina Nałęczów, a sponsorem przejazdów – producent naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka, której rozlewnia zlokalizowana jest właśnie w Nałęczowie. Celem akcji pod hasłem „Uwierz w recykling” jest budowanie świadomości, że butelki PET nie są odpadem, tylko cennym surowcem, który w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki odpowiedniej segregacji opakowania te mogą zyskać „drugie życie” i wrócić do nas jako np. buty, zabawki czy właśnie kolejne butelki.

PET z recyklingu (tzw. rPET) stosowany jest do produkcji opakowań dla wody Nałęczowianka – już wszystkie niegazowane formaty tej marki dostępne są w butelkach wykonanych w 50% z rPET. Planowane są także kolejne tego typu produkty. Co ważne, firma zobowiązała się, że do 2025 roku udział tworzywa z recyklingu we wszystkich jej butelkach PET sięgnie 50%, a do 2030 roku będzie odzyskiwać tyle butelek, ile wprowadza na rynek.

Nawet drobnym gestem możemy wspólnie budować wielką zmianę, dlatego liczy się każda poprawnie posegregowana butelka. Zatem warto przekazywać butelki PET do recyklingu i przy okazji wymieniać je na darmowe godziny jazdy na rowerze. Zyska nie tylko planeta, ale także nasze samopoczucie.

O Nestlé Waters na świecie

Nestlé Waters działa w 26 krajach, produkcja odbywa się w 49 zakładach, w których pracuje blisko 21 tysięcy pracowników. W portfolio Nestlé Waters znajduje się 48 unikatowych marek (od naturalnych wód mineralnych po wody stołowe), włączając w to markę wody Nestlé Pure Life, wodę Acqua Panna, wody gazowane Perrier i S.Pellegrino oraz rozlewaną w Polsce naturalną wodę mineralną Nałęczowianka Poprzez te marki Nestlé Waters zachęca całe rodziny do picia większej ilości wody oraz napojów na bazie naturalnych składników, współpracuje z lokalnymi społecznościami, by chronić wspólne zasoby wodne, a także opracowuje kompleksowe rozwiązania w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych, w celu zmniejszenia wpływu na środowisko.

O wodzie Nałęczowianka

Naturalna woda mineralna Nałęczowianka wydobywana jest z ujęcia o tej samej nazwie, położonego
w uzdrowisku Nałęczów, które znajduje się w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego na terenie Wyżyny Lubelskiej. Skład mineralny wody Nałęczowianka sprawia, że jest to woda, którą można pić codziennie. Woda Nałęczowianka nasyca się minerałami podczas 20-letniej podróży przez pokłady skał. Dzięki temu, że woda mineralna czerpana jest ze źródeł podziemnych, zawiera tylko naturalną mikroflorę, a jej skład chemiczny jest stabilny i bezpieczny. Marka Nałęczowianka przypomina, że pragnienie ma dwa znaczenia. Do tego pierwszego, fizjologicznego, które stanowi już pierwszy objaw odwodnienia,  nie należy dopuszczać, pijąc odpowiednią ilość wody. Natomiast to drugie, w znaczeniu psychologicznym, czyli pragnienie życiowe, pasje, marzenia, cele i dążenia – warto w sobie pielęgnować i rozwijać.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *