Środek użyźniający glebę z odpadów zielonych – MPO Warszawa produkuje „koMPOścik”

532

Zbliża się wiosna, a wraz z nią pierwsze prace w ogródkach i na działkach. To sprzyjający okres na poprawę struktury gleby i przygotowanie jej na sezon. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie oferuje sprzedaż własnego, organicznego środka glebowego – ,,koMPOściku’’, który powstaje z zebranych, a następnie przetworzonych odpadów zielonych. 

Środek „koMPOścik” MPO Warszawa stosuje się do poprawy parametrów fizycznych i chemicznych wszelkich rodzajów gleb w uprawie roślin ozdobnych (rabatowych) i trawników oraz jako komponent do produkcji substratów przeznaczonych do uprawy pojemnikowej (rośliny doniczkowe i balkonowe). Szczególnie polecany jest do stosowania w przypadku gleb o niskiej zawartości próchnicy. W myśl idei gospodarki o obiegu zamkniętym produkt wytworzony jest poprzez poddanie recyklingowi selektywnie zebranych odpadów zielonych w Warszawie. W przypadku sprzedaży detalicznej „koMPOścik” jest pakowany w 15 kg worki, co ułatwia dystrybucję oraz późniejsze używanie środka.

– W 2022 roku wytworzyliśmy prawie 10 tys. ton naszego „koMPOściku”. To efekt  przetworzenia i konstruktywnego wykorzystania prawie 20 tys. ton odpadów zielonych, które trafiają do naszej instalacji – mówi Adam Kiełczykowski, dyrektor zakładu „Kampinoska” MPO Warszawa.

,,koMPOścik’’ posiada decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi G-336/13 z 21 marca 2013 roku, która określa wymagania jakościowe produktu. Pozwala to Spółce na wprowadzenie do obrotu organicznego środka poprawiającego właściwości gleby. Wymagania jakościowe produktu oraz instrukcja stosowania i przechowywania środka zawarte są się w informacji dla użytkownika, która przekazywana jest przy zakupie produktu.

– Przygotowujemy się na nadchodzący sezon wiosenny, kiedy zainteresowanie naszym środkiem jest bardzo duże. W magazynach gromadzimy zapasy, aby żadnemu zainteresowanemu zakupem – większej czy mniejszej ilości – mieszkańcowi nie zabrakło „koMPOściku” – dodaje dyrektor Adam Kiełczykowski.

Polepszacz glebowy sprzedawany jest w cenie 65 zł za tonę plus podatek od towarów i usług. W przypadku zamówienia większej ilości cena podlega negocjacji. Preferowany minimalny tonaż zamówienia wraz z transportem wynosi 10 ton. W przypadku zapotrzebowania na mniejszą ilość propozycję możemy dostosować do Państwa indywidualnych potrzeb. Szczegółów należy szukać na stronie internetowej MPO Warszawa: https://www.mpo.com.pl/uslugi/sprzedaz-kompostu.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ