Strona główna Forum Odpady.net.pl Transport odpadów. Transport makulatury samochodem osobowym

  • This topic is empty.
Przeglądasz 9 wpisy - 1 do 9 (z 9 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6384
    schalkerschalker
    Uzytkownik

    Witam,

    czy na transport makulatury samochodem osobowym potrzebuje jakieś zezwolenie ?

    Makulatura w niewielkich ilościach (max. 300-350 kg) pochodziłaby od prywatnych osób (gazety) lub niewielkich firm (karton).

    Pozdrawiam
    Marcin

    #8816
    fuzelfuzel
    Uzytkownik

    Jeśli robisz to usługowo, prowadząc działalność to mieć powinieneś zezwolenie na transport ( ewentualnie inne – co dalej z ta makulaturą? ) Jeśli wozisz jako osoba prywatna np. na potrzby własne, to nie.

    #8817
    schalkerschalker
    Uzytkownik

    Czy jeśli firma do której transportuje odpad w formie makulatury, przekaże mi kopię swojego zezwolenia na transport odpadów, gdzie zaznaczono, że transport może odbywać się samochodami podnajętymi to czy w razie kontroli wszystko będzie ok ?

    Pozdrawiam

    #8818
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Będzie OK jeżeli dla porządku będziesz miał z tą firmą podpisaną umowę o wykonywaniu transportu, w której zamieszczony zostanie zapis o wykonywaniu przewozów w oparciu o dane zezwolenie.

    #8819
    grzesiek89grzesiek89
    Uzytkownik

    Witam

    Chciałbym z firmy wywieźć makulaturę do skupu zkładowym samochodem – dosłownie 3km. Jest to ok 200kg makulatury, skup posiada zezwolenie na zbieranie odpadówmo tym kodzie. Jak wygląda spawa z transportem?? niby w KPO trzeba wpisać transportującego… oczywiście wg prawa trzeba mieć zezwolenie na transport…

    Czy w takiej sytuacji również sam nie mogę wywieźć makulatury tylko muszę znaleźć kogoś kto ma zezwolenie na transport takich odpadów

    #8820
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    Transport wytworzonych przez siebie odpadów nie wymaga wpisu do rejestru – art. 51, ust. 2, p.4 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
    Jest to podstawą braku konieczności posiadania wpisu do rejestru (zezwolenia na transport – wg starej ustawy) podczas transportowania odpadów wytworzonych przez siebie.

    #8821
    grzesiek89grzesiek89
    Uzytkownik

    więc można legalnie przewieźć wytworzone przez siebie odpaday nie niebezpieczne bez zezwolenia na transport odpadów o danym kodzie??

    Co w takim wypadku mam wpisać w KPO w środkowej rubryce dt. transportującego?

    #8822
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    Ja bym wpisał siebie. Nr rej. samochodu, którym odpad dostarczono i swoje dane w rubryce “transportujący odpad”.

    #8823
    rollek89rollek89
    Uzytkownik

    @kamilos747 wrote:

    Ja bym wpisał siebie. Nr rej. samochodu, którym odpad dostarczono i swoje dane w rubryce “transportujący odpad”.

    To jest bardzo dobry pomysł, też bym tak zrobił w takiej sytuacji.

Przeglądasz 9 wpisy - 1 do 9 (z 9 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.