Strona główna Forum Odpady.net.pl Transport odpadów. Usuwanie i transport azbestu.

Przeglądasz 8 wpisy - 1 do 8 (z 8 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6455
    cezar138cezar138
    Uzytkownik

    Dzien dobry, jestem tu po raz pierwszy. Poszukuje jasnej i konkretnej informacji nt. demontazu i trasportu azbestu. Mam firme ktora wykonuje pokrycia dachowe. Coraz czesciej trafiam na dachy z azbestem. Teraz nie moge ich ruszac, nie majac do tego uprawnień. Zatem czytajac art. 17 i 21 ustawy o odpadach, rozuemim ze powieniem udac sie do marszałka wojewodztwa? Jakie pozwoelnia należy uzyskac na demontaz i trasnport tego azbestu z dachów?
    Prosze o pomocne uwagi, dziekuję.

    #8969
    CamilloCamillo
    Uzytkownik

    Spójrz na
    art. 17 ust 1a.
    “Wytwórca odpadów, który prowadzi działalność polegającą na świadczeniu
    usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw, a także przetwarzania odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych, jest obowiązany do uzyskania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami.”

    #8970
    zaistezaiste
    Uzytkownik

    niestety azbestu nie można normalnie przewozić

    #8971
    rollek89rollek89
    Uzytkownik

    Chyba nie masz wyjścia i będziesz musiał zatrudnić do tego profesjonalną firmę.

    #8972
    maskitmaskit
    Uzytkownik

    możesz na zamkniętej przyczepce to wozić.

    #8973
    KuriozalnaKuriozalna
    Uzytkownik

    Samemu bym się nie bawił w usuwanie tego – lepiej już zatrudnić kogoś profesjonalnego i zapłacić niż samemu się truć

    #8974
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Bez pozwolenia i specjalnych uprawnień ani rusz ;/

    #12910
    Tomek135Tomek135
    Participant

    Szczerze to też bym skorzystał z profesjonalnej firmy na Twoim miejscu.
    509728189 – to numer do kolesia, którego firma mi wywoziła gruz i odpady po rozbiórce szopy.

Przeglądasz 8 wpisy - 1 do 8 (z 8 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.