• This topic is empty.
Przeglądasz 15 wpisy - 1 do 15 (z 15 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6575
    jarojaro
    Uzytkownik

    cześć mam dylemat w pewnej sprawie nie dostałem pozwolenia na zbieranie złomu w takim razie chciał bym to jakoś ominąć ,czy moglibyście doradzić w jaki sposób i gdzie złożyć wniosek o transport i zbieranie złomu bezpośrednio z gospodarstw domowych i zawiezienie go do odbiorcy .z góry dziękuje

    #9185
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    z tego co się orientuję to wniosek na transport i zbieranie odpadów składasz w odpowiednim starostwie/urzędzie miasta na prawach powiatu. To trochę kosztuje bo 616 zł za każdy wniosek (musisz złożyć 2 wnioski – transport i zbieranie). Chyba, że masz zamiar tylko transportować odpady bez zbierania ich na własnej działce. Następnie musisz złożyć wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie zbierania odpadów w gminie, na terenie której będziesz zbierał odpady – to kosztuje z kolei 50 zł. Wszystko powinno zająć jakiś miesiąc. Tak to wygląda prawnie. Do tego musisz sporządzać co kwartał sprawozdania do gmin o tym ile złomu zebrałeś i gdzie go przekazałeś.

    #9186
    LutekLutek
    Uzytkownik

    Cześć,
    Ja to widzę tak.
    Najpierw wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
    Jak będziesz mieć tą decyzję to bez przeszkód uzyskasz w starostwie decyzję na zbieranie odpadów.

    #9187
    jennijenni
    Uzytkownik

    witam,
    Czy mogę założyć działalności i zbierać złom, czy są do takiej działalności potrzebne odpowiednie wymogi.

    #9188
    AZ-EKOAZ-EKO
    Uzytkownik

    Trzeba uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dla punktu zbiórki złomu.
    Następnie uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów.

    #9189
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    jeśli zamierza tylko odbierać i wywozić na punkt skupu złomu to nie musi mieć decyzji na zbieranie i o środowiskowych uwarunkowaniach. Wystarczy decyzja na transport i wpis do RDR w urzędzie gminy.

    #9190
    jennijenni
    Uzytkownik

    Dziękuje za konkretne odpowiedzi, właśnie takich informacji szukałem. A jako długo trzeba czekać na taką decyzje? Czy przyznają wszystkim, czy na zasadzie jaki akurat urzędnik ma w danym dniu humor.

    #9191
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    sam transport mnie udało się załatwić w 2 dni, przyznają każdemu jeśli spełnia wymagania dot. odbierania/transportu co do danych rodzajów odpadów. Ze złomem nie ma problemu, gorzej jeśli transport dotyczyłbym odpadów np. ciekłych, niebezpiecznych itp.
    wpis do Rejestru Działalności Regulowanej zajmuje góra tydzień od daty wpłynięcia wniosku, oczywiście da się to załatwić w jeden dzień, wszystko zależy od urzędników.
    Trzeba pamiętać, że po uzyskaniu wpisu do Rejestru trzeba co kwartał wysyłać sprawozdania do urzędów gmin/miast. Nie wysłanie sprawozdania do końca miesiąca po kwartale, którego dotyczy, może skutkować naliczeniem kary za zwłokę (100 zł za każdy dzień opóźnienia). Nawet jeśli akurat w danym kwartale odpadów złomu nie zebrano to i tak trzeba sprawozdanie (z samymi zerami, tzw. sprawozdanie zerowe) wysłać.

    #9192
    rafal_9127rafal_9127
    Uzytkownik

    Witam,
    Mam pytanie odnośnie zbierania złomu.Po założeniu działalnośći, zdobyciu pozwolenia na transport i wpis do RDR chcę jeździć po wioskach i pozyskiwać złom, po czym sprzedawać go odrazu do skupu.Moje pytanie brzmi w jaki sposób rozliczać sie z fiskusem, jeżeli złom ten jest mi oddany za darmo, a nie kupowany przeze mnie czy mogę poprostu sprzedać go na skupie i zapłacić podatek 23% od towarów i usług.Po jakimś czasie mam zamiar otwrzyć obwoźny skup z wagą i skupować tak jak ma to miejsce w stacjonarnych skupach.Za wszelkie opowiedzi będę wdzięczny.

    #9193
    faariwasifaariwasi
    Uzytkownik

    Ciekawi mnie ten temat. Jeśli ktos wie czy wystarczy pozwolenie na zbieranie plus maszyna czy trzeba cos wiecej prosze o wskazówki.

    #9194
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Jeśli nie dostałeś pozwolenia – to jest coś na rzeczy. Nie możesz ominąć prawa, ponieważ wszystko co osiągniesz okaże się, że robiłeś nielegalnie i będziesz miał tylko problemy.

    #9195
    Maciej CzechowskiMaciej Czechowski
    Uzytkownik

    Witam

    Na początku należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, ponieważ punkty zbierania złomu należą do przedsięwzięć mogących potencjalnie oddziaływać na środowisko, a następnie do odpowiedniego urzędu należy złożyć wniosek o uzyskanie decyzji na zbieranie odpadów.

    Jeżeli też Państwo chcą transportować o również wniosek na transport odpadów.

    Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i decyzji na zbieranie odpadów, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

    Z poważaniem

    Maciej Czechowski
    tel. 694 – 493 -364
    e-mail: astereko@astereko.pl

    http://www.astereko.pl

    #9196
    irekkairekka
    Uzytkownik

    @AZ-EKO wrote:

    Trzeba uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dla punktu zbiórki złomu.
    Następnie uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów.

    nie sądziłem, że trzeba mieć pozwolenie na zbieranie złomu, ciekawe…

    #9197
    ahmedvu153ahmedvu153
    Uzytkownik

    We are experts in the manufacturing of cotton voile fabric & 100% pure cotton fabric with printed and in Embroidered stuff for the ladies dresses. Our Product line/ brand names include:’TRENDS’,’BATIK LAWN’,’BATIK CHIFFON’,’BARKHA LAWN’,’BARKHA CHIFFON’ and the completely new and exclusive SWISS products that they are introducing this year ‘SWISS VOILE’&’SWISS VOIL CRINKLE CHIFFON’ as well as their new and exciting Digital Lawn We pride Ourselves on our excellent quality and affordable prices as well as stimulating designs, As our Company Line suggests. “WE BRING ART TO LIFE”

    #9198
    GunkaGunka
    Uzytkownik

    Pierwsze słyszę o tego typu pozwoleniu…

Przeglądasz 15 wpisy - 1 do 15 (z 15 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.