Strona główna Forum Odpady.net.pl Odpady niebezpieczne. Żużel wysypywany na drogę wśród pól uprawnych.

  • This topic is empty.
Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6665
    sara.wersara.wer
    Uzytkownik

    Mam pytanie dotyczące żużla. Mój sąsiad wysypał kontener żużla na drogę gruntową. Zarządcą drogi jest urząd miasta. Zgodnie z informacją jaką uzyskałam w UM działka, na której leży droga, nie ma właściciela(właściciel nieustalony). Istnieje rozporządzenie z dnia 21 marca 2006 r. w sprawie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów poza instalacjami i urządzeniami
    żużel elektrowniany może być wykorzystany do Utwardzanie powierzchni terenów, do których posiadacz ma tytuł prawny, z tym że utwardzanie to nie powinno zakłócać stanu wody na gruncie – zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 i Nr 267, poz. 2255).

    Ponadto wysypuje na tą drogę odpady poremontowe: gruz ceglany i betonowy, pył betonowy, fragmenty płytek ceramicznych. Tych odpadów jest wytwórcą ponieważ prowadzi firmę budowlaną.
    Sąsiad nie ma tytułu prawnego do tej drogi. Robi wszystko bez jakiegokolwiek zezwolenia/ pozwolenia, samowolnie. Gdzie mogę zgłosić takie działania?

    #9350
    mmigalski1987mmigalski1987
    Uzytkownik

    Jeśli nie ma w nim gwoździ, to w czym problem? 🙂 Lepiej by droga była utwardzona.

    #9351
    KaraskaKaraska
    Uzytkownik

    Dopóki nikt nie zgłosi będzie ok

    #9352
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Ja bym zaczęła od wizyty na Policji, oni powinni dalej pokierować do bardziej konkretnego organu.

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.