Strona główna Forum Archiwum Archiwum wiadomości zużyte komputery dla osób fizycznych???

  • This topic is empty.
Przeglądasz 7 wpisy - 1 do 7 (z 7 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #5779
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Rozporzadzenie z 2002 r. dz U Nr74 poz 686 w sprawie lity odpadów które posiadacz może przekazać osobom fizycznym i jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej mówi że można przekazywać odpad o kodzie 16 02 14, pod którym kwalifikuje się zuzyty sprzęt elektroniczny,. ale ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 29 lipca 2005 mówi, że użytkownik sprzętu jest obowiązany przekazać zużyty sprzęt do zbierającego zużyty sprzęt. Mamy tu 2 sprzeczne informacje. jak postępować mogę sprzedać zużyty komputer osobie fizycznej czy nie??

    #7558
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Nie widzę tu nic sprzecznego. Osobie fizycznej można przekazać odpad dla jej własnych potrzeb, czyli sprawny komputer lub drukarkę (ele nie monitor bo to 16 02 13) – chodzi o osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej, czyli ryzykowne byłoby przekazania np. 1 tony.

    #7557
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Proszę nie traktować sprawnego sprzętu(komputera, drukarki, monitora) jako odpadu. Bo Polska to ….!

    #7559
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Ustawa jest aktem wyższej rangi niż rozporządzenie i to wyjaśnia problem.

    #7556
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    p. Krzysztof.- Jesli szkoła chce kupić 60 komputerów dla siebie ( to już jest tona)- komputer jest sprawny ale u mnie stanowi to odpad bo ja się chcę tego pozbyć.Poza tym ustawa o zuzytym sprzęcie nie rozgranicza ze komutery 16 02 14 MOŻNA przekazywać zbierającemu a 16 02 13 TRZEBA. Jest napisane, że zużyty sprzęt użytkownik jest obowiązany przekazać zbierającemu. Wiec cały sprzęt i 16 02 14 i 16 02 13*

    p. Jan – Sprawny sprzęt też może być odpadem cyt. odpadem jest każda substancja lub przedmiot należący do jednej z Kategorii , okreżlonych w Zał 1 do ustawy ( lista jest otwarta poprzez kategorię Q16) , których posiadacz pozbywa się , zamierza się pozbyć lub do ich pozbycia jest zobowiązany. ja chcę sie np. pozbyć starych komputerów które są sprawne ale dla mnie już nieprzydatne. Stanowia więc w mojej firmie odpad.

    #7560
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Tym sposobem możemy klasyfikować do odpadów prawie cały majątek firm, który to majątek firmy chcą sprzedać. Firma chce sprzedać np. sprawne monitory(np. rok prod. 2004), bo potrzebuje np. monitory o większym ekranie. Ale idąc waszym tokiem rozumowania może je sprzedac tylko firmom mającym stosowne zezwolenie w zakresie gospodarowania odpadami. Absurd! Poza tym 16 02 13 i 16 02 14 to zużyty sprzęt. Zużyty sprzęt to taki co już nie spełnia swojego pierwotnego przeznaczenia. Następny przykład: pojazdy. Sprzedajemy używany sprawny samochód i mamy go traktowac jako odpad o kodzie 16 01 04- no chyba nie. Czy jak sprzedamy sprawny akumulator to też mamy go traktować jak odpad. Inny przykład: rozbieram dom i zostaną mi super zdrowe okna które chce wstawić w nowym domu-przy traktowaniu je jako odpad powinienem wystąpić o zezwolenie na odzysk odpadów. Nie twórzmy absurdów i nie czytajmy tak wszystkiego wprost.

    #7555
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    USTAWA O ZUŻYTYM SPRZĘCIE ZAKŁADA RÓWNIEŻ W PIERWSZYM RZĘDZIE PONOWNE UŻYCIE, PO ZAKTUALIZOWANIU I IINYCH CZYNNOŚCIACH… PRZECIEŻ NIE WSZYSTKO TO CO JEST KOMUŚ NIEPOTRZEBNE NALEŻY TRAKTOWAĆ JAK ODPAD. TO ROZPORZĄDZENIE CHYBA MIAŁO ULEC ZMIANIE.

Przeglądasz 7 wpisy - 1 do 7 (z 7 w sumie)
  • Forum, Archiwum wiadomości jest zamknięty na nowe tematy i odpowiedzi.