czwartek, 8 czerwca, 2023

ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


cze
12
pon.
2023
13. Konferencja PALIWA Z ODPADÓW, ABRYS, Olsztyn i online
cze 12@18:00 – cze 13@20:00
13. Konferencja PALIWA Z ODPADÓW, ABRYS, Olsztyn i online

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Dlaczego warto?

13. Konferencja Paliwa z odpadów odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 13-15 czerwca w Przystań Hotel&Spa w Olsztynie oraz online.


Szanowni Państwo,
szybkimi krokami zbliża się trzynasta edycja organizowanej corocznie przez ABRYS konferencji „Paliwa z odpadów”!
Energetyczna waloryzacja odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych, a następnie ich efektywne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie, stanowią kluczowe ogniwa współczesnych systemów gospodarki odpadami w dobie wdrażania koncepcji GOZ. Coraz większa część społeczeństwa rozumie, że odzysk energii z odpadów jest działaniem pro-środowiskowym.
W dobie transformacje energetycznej naszej gospodarki z nadzieją patrzymy na możliwość pozyskania każdego GJ oraz MW energii pochodzącego ze stabilnego źródła. Zastanawiamy się – jak w pełni wykorzystać potencjał energetyczny RDF w lokalnych społecznościach? Niestety równolegle z trwającymi dyskusjami, co miesiąc w naszym kraju rośnie kolejna góra wytwarzanych i niezagospodarowanych RDF.
W pełni doceniamy odważne działania NFOŚiGW zmierzające do wsparcia rozbudowy potencjału polskich spalarni. Nowe inwestycje w zakresie WtE są niezbędne, a ich lokalizacja winna pokrywać obszar całego kraju zgodnie z regułą bliskości. Jednocześnie opracowywane studia wykonalności dla konkretnych spalarni jednoznacznie wskazują na konieczność pełnego wykorzystania całego strumienia generowanego ciepła. Bez zagospodarowania ciepła biznes spalarniowy nie spina się finansowo. W tej sytuacji coraz częściej z nadzieją spoglądamy na lokalne ciepłownictwo. Jednocześnie zadajemy sobie pytania – jak prognozować jakość RDF w perspektywie co najmniej 10 lat – tak, by była ona akceptowalna przez ciepłowników? Zastanawiamy się, które z 39 instalacji zgłoszonych w programie NFOŚiGW uzyskają ostatecznie dofinansowanie i wejdą w fazę inwestycyjną?
Równolegle trwają rozważania nad wyborem optymalnego modelu technologicznego dla odzysku energii z RDF. Czy ma to być mała lokalna instalacja dedykowana do spalania RDF, czy raczej większa instalacja wielopaliwowa? Czy budowa kilku demonstracyjnych małych spalarni RDF pozwoli na przełamanie stereotypowego myślenia w lokalnych społecznościach na temat uciążliwości środowiskowej odzysku energii z odpadów? W jaki sposób prowadzić skuteczny dialog z lokalną społecznością w celu uzyskania akceptacji lokalizacyjnej dla nowych spalarni?
Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy w tym roku we Olsztynie. Serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2023 r. Wydarzenie to stanowi od lat największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów.

Zapraszam do Olsztyna!
Dyrektor Rady Programowej
dr inż. Aleksander Sobolewski

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Szczegóły: https://paliwazodpadow.abrys.pl/

Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej
cze 12@18:00 – 20:00
Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej
W imieniu organizatorów – wydawnictwa Abrys, zapraszamy na spotkanie Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej (FITE). To już 12 czerwca 2023 r., w Olsztynie w hotelu Przystań, o godz. 18. Udział bezpłatny.
Spotkanie ma na celu konsolidację środowiska inwestorów oraz samorządów zainteresowanych budową, rozbudową lub modernizacją instalacji służących produkcji energii z odpadów. Inicjatywa została wsparta przez Związek Miast Polskich, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajową Izbę Gospodarczą, Krajową Izbę Gospodarki Odpadami. Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Polską Izbę Gospodarki Odpadami.
Podczas spotkania przedstawione zostaną dotychczasowe działania na rzecz środowiska FITE związane z przełamywaniem barier administracyjnych w procesach inwestycyjnych oraz związane ze wsparciem komunikacji społecznej inwestorów. Zaplanowano ponadto wybory rady konferencji stałej FITE.
Aby się zarejestrować prosimy kliknąć w link do strony wydarzenia https://foruminwestorow.abrys.pl/, gdzie znajduje się formularz rejestracyjny.
Najważniejsze informacje
Co: Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej (FITE)
Kiedy: 12 czerwca 2023 r., g. 18
Gdzie: Hotel Przystań, Olsztyn
Z kolei 13 czerwca 2023 r., w tym samym hotelu rozpocznie się jedna z największych w Polsce konferencji poświęcona jednym z aspektów działań FITE – „Paliwa z odpadów” https://paliwazodpadow.abrys.pl/ . Dla wszystkich uczestników Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej przewidujemy 10% zniżki na konferencję. Wystarczy podczas rejestracji „Paliwa z odpadów” wpisać kod rabatowy o nazwie „FITE2023″. Instrukcję wpisania kodu zawiera załącznik. Ważne – rabat obejmuje tylko uczestników spotkania, dlatego podczas spotkania będzie wypełniana lista zaproszonych gości. Uwaga. Osobom, które nie będą uczestniczyć w FITE pomimo zapisu z rabatem na konferencje „Paliwa z odpadów”, rabat na udział w „Paliwa z odpadów” zostanie wycofany – prześlemy korektę faktury.
Bliższe informacje:
Tomasz Czarnecki
tel: 539 549 451
mail: t.czarnecki@abrys.pl
cze
29
czw.
2023
Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2023, Ogólnopolska Konferencja Samorządowa, Warszawa
cze 29 całodniowy
Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2023, Ogólnopolska Konferencja Samorządowa, Warszawa

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału już dziś !

Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2023, Ogólnopolska Konferencja Samorządowa

Kilkanaście wystąpień czołowych ekspertów, polityków i przedstawicieli samorządów, a do tego liczne dyskusje, debaty i prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań, technologii i innowacji w gospodarce komunalnej.

Tak przedstawia się kolejna odsłona Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2023 iOgólnopolska Konferencja Samorządowa, która zaplanowana jest na 29 czerwca 2023.

W tej edycji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w centrum naszego zainteresowania znajdą się samorządy.Wspólnie poszukamy odpowiedzi i rozwiązań na najbardziej palące wyzwania, z którymi gminy zmierzą się w 2023 r. i następnych latach.

Forum jest świetną okazją, by:

 • zapoznać się z najnowszymi trendami w prawie i przygotować na nieuchronne zmiany,
 • przedstawić najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i innowacje w gospodarce komunalnej,
 • dowiedzieć się w co warto inwestować w nadchodzących latach
 • i jak przejść od słów do czynów skąd pozyskać finansowanie, jak poradzić sobie z procedurami administracyjnymi; na co uważać, co robić, a czego unikać.
 • co zmienić, by poprawić ściągalność opłat od mieszkańców, którzy unikają płacenia? Którą metodęnaliczania opłat najlepiej wybrać w konkretnej gminie?
 • jak poprawić selektywną zbiórkę? z jakich rozwiązań korzystać? co działa, a co nie?

To tylko część z zaplanowanych przez nas tematów, nad którymi będziemy chcieli pochylić się w tej edycji.

Poniżej znajdują się zagadnienia, którym chcemy poświęcić szczególnie dużo uwagi:

 • Podsumowanie najważniejszych zmian w prawie
 • Niewykorzystany potencjał bioodpadów
 • Termiczne przekształcanie odpadów
 • Selektywna zbiórka odpadów
 • Opłaty dla mieszkańców
 • Kary za niewywiązanie się z poziomów recyklingu
 • Inwestycje w samorządach
 • Zamówienia publiczne: In-house czy tryb konkurencyjny
 • Baza danych o odpadach

Forum SOSEEXPO to również szansa na nawiązanie nowych kontaktów, wymianę wiedzy i doświadczeń w gronie licznych ekspertów.

Już teraz możemy zapewnić, że zaplanowane w ostatnim tygodniu czerwca wydarzenie będzie unikatową propozycją na mapie innych debat i konferencji.

Zapraszamy do udziału już dziś.

Chociaż do wydarzenia jest jeszcze pół roku, to już dziś zachęcamy do ZGŁOSZENIA CHĘCI UCZESTNICTWA w Forum
Każda informacja zwrotna od Państwa jest dla nas cenna, bo pozwoli nam stworzyć jak najlepszy program wydarzenia, która w pełni odpowie na Państwa potrzeby.

Będziemy wdzięczni za wypełnienie załączonego formularza i odesłanie na mail: sosexpo@ztw.pl

W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą i zachęcamy do kontaktu, e-mail: sosexpo@ztw.pl; tel: +48 22 849 60 44, +48 604 493 433

Formularz_SOSEXPO 2023_

Organizator:

Zarząd Targów Warszawskich S.A.

tel.: +48 22 849 60 44, tel. kom. +48 604 493 433, fax: +48 22 849 35 84

Zarząd Targów Warszawskich S.A.

Puławska 12a lok.10a, 02-566 Warszawa