- Kategorie
-
Znaczniki
altany BDO Biomasa CSR edukacja GOZ inwestycje ITPOK konferencje konkurencja konkurs koronawirus logistyka odzysku mbp medyczne NFOŚiGW odory opakowania Organizacje branżowe paliwa z odpadów Prawo ochrony środowiska recykling RIPOK ROP samorządy segregacja selektywna zbiórka składowiska smog spalanie Targi technologie transport webinar wod-kan wodociągi zamówienia publiczne ZSEiE
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI
Dlaczego warto?
Szanowni Państwo,
szybkimi krokami zbliża się trzynasta edycja organizowanej corocznie przez ABRYS konferencji „Paliwa z odpadów”!
Energetyczna waloryzacja odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych, a następnie ich efektywne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie, stanowią kluczowe ogniwa współczesnych systemów gospodarki odpadami w dobie wdrażania koncepcji GOZ. Coraz większa część społeczeństwa rozumie, że odzysk energii z odpadów jest działaniem pro-środowiskowym.
W dobie transformacje energetycznej naszej gospodarki z nadzieją patrzymy na możliwość pozyskania każdego GJ oraz MW energii pochodzącego ze stabilnego źródła. Zastanawiamy się – jak w pełni wykorzystać potencjał energetyczny RDF w lokalnych społecznościach? Niestety równolegle z trwającymi dyskusjami, co miesiąc w naszym kraju rośnie kolejna góra wytwarzanych i niezagospodarowanych RDF.
W pełni doceniamy odważne działania NFOŚiGW zmierzające do wsparcia rozbudowy potencjału polskich spalarni. Nowe inwestycje w zakresie WtE są niezbędne, a ich lokalizacja winna pokrywać obszar całego kraju zgodnie z regułą bliskości. Jednocześnie opracowywane studia wykonalności dla konkretnych spalarni jednoznacznie wskazują na konieczność pełnego wykorzystania całego strumienia generowanego ciepła. Bez zagospodarowania ciepła biznes spalarniowy nie spina się finansowo. W tej sytuacji coraz częściej z nadzieją spoglądamy na lokalne ciepłownictwo. Jednocześnie zadajemy sobie pytania – jak prognozować jakość RDF w perspektywie co najmniej 10 lat – tak, by była ona akceptowalna przez ciepłowników? Zastanawiamy się, które z 39 instalacji zgłoszonych w programie NFOŚiGW uzyskają ostatecznie dofinansowanie i wejdą w fazę inwestycyjną?
Równolegle trwają rozważania nad wyborem optymalnego modelu technologicznego dla odzysku energii z RDF. Czy ma to być mała lokalna instalacja dedykowana do spalania RDF, czy raczej większa instalacja wielopaliwowa? Czy budowa kilku demonstracyjnych małych spalarni RDF pozwoli na przełamanie stereotypowego myślenia w lokalnych społecznościach na temat uciążliwości środowiskowej odzysku energii z odpadów? W jaki sposób prowadzić skuteczny dialog z lokalną społecznością w celu uzyskania akceptacji lokalizacyjnej dla nowych spalarni?
Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy w tym roku we Olsztynie. Serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2023 r. Wydarzenie to stanowi od lat największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów.
Zapraszam do Olsztyna!
Dyrektor Rady Programowej
dr inż. Aleksander Sobolewski
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI
Szczegóły: https://paliwazodpadow.abrys.pl/
W imieniu organizatorów – wydawnictwa Abrys, zapraszamy na spotkanie Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej (FITE). To już 12 czerwca 2023 r., w Olsztynie w hotelu Przystań, o godz. 18. Udział bezpłatny.
Spotkanie ma na celu konsolidację środowiska inwestorów oraz samorządów zainteresowanych budową, rozbudową lub modernizacją instalacji służących produkcji energii z odpadów. Inicjatywa została wsparta przez Związek Miast Polskich, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajową Izbę Gospodarczą, Krajową Izbę Gospodarki Odpadami. Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Polską Izbę Gospodarki Odpadami.
Podczas spotkania przedstawione zostaną dotychczasowe działania na rzecz środowiska FITE związane z przełamywaniem barier administracyjnych w procesach inwestycyjnych oraz związane ze wsparciem komunikacji społecznej inwestorów. Zaplanowano ponadto wybory rady konferencji stałej FITE.
Aby się zarejestrować prosimy kliknąć w link do strony wydarzenia https://foruminwestorow.abrys.pl/, gdzie znajduje się formularz rejestracyjny.
Najważniejsze informacje
Co: Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej (FITE)
Kiedy: 12 czerwca 2023 r., g. 18
Gdzie: Hotel Przystań, Olsztyn
Z kolei 13 czerwca 2023 r., w tym samym hotelu rozpocznie się jedna z największych w Polsce konferencji poświęcona jednym z aspektów działań FITE – „Paliwa z odpadów” https://paliwazodpadow.abrys.pl/ . Dla wszystkich uczestników Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej przewidujemy 10% zniżki na konferencję. Wystarczy podczas rejestracji „Paliwa z odpadów” wpisać kod rabatowy o nazwie „FITE2023″. Instrukcję wpisania kodu zawiera załącznik. Ważne – rabat obejmuje tylko uczestników spotkania, dlatego podczas spotkania będzie wypełniana lista zaproszonych gości. Uwaga. Osobom, które nie będą uczestniczyć w FITE pomimo zapisu z rabatem na konferencje „Paliwa z odpadów”, rabat na udział w „Paliwa z odpadów” zostanie wycofany – prześlemy korektę faktury.
Bliższe informacje:
Tomasz Czarnecki
tel: 539 549 451
mail: t.czarnecki@abrys.pl
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału już dziś !
Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2023, Ogólnopolska Konferencja Samorządowa
Kilkanaście wystąpień czołowych ekspertów, polityków i przedstawicieli samorządów, a do tego liczne dyskusje, debaty i prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań, technologii i innowacji w gospodarce komunalnej.
Tak przedstawia się kolejna odsłona Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2023 iOgólnopolska Konferencja Samorządowa, która zaplanowana jest na 29 czerwca 2023.
W tej edycji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w centrum naszego zainteresowania znajdą się samorządy.Wspólnie poszukamy odpowiedzi i rozwiązań na najbardziej palące wyzwania, z którymi gminy zmierzą się w 2023 r. i następnych latach.
Forum jest świetną okazją, by:
- zapoznać się z najnowszymi trendami w prawie i przygotować na nieuchronne zmiany,
- przedstawić najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i innowacje w gospodarce komunalnej,
- dowiedzieć się w co warto inwestować w nadchodzących latach
- i jak przejść od słów do czynów skąd pozyskać finansowanie, jak poradzić sobie z procedurami administracyjnymi; na co uważać, co robić, a czego unikać.
- co zmienić, by poprawić ściągalność opłat od mieszkańców, którzy unikają płacenia? Którą metodęnaliczania opłat najlepiej wybrać w konkretnej gminie?
- jak poprawić selektywną zbiórkę? z jakich rozwiązań korzystać? co działa, a co nie?
To tylko część z zaplanowanych przez nas tematów, nad którymi będziemy chcieli pochylić się w tej edycji.
Poniżej znajdują się zagadnienia, którym chcemy poświęcić szczególnie dużo uwagi:
- Podsumowanie najważniejszych zmian w prawie
- Niewykorzystany potencjał bioodpadów
- Termiczne przekształcanie odpadów
- Selektywna zbiórka odpadów
- Opłaty dla mieszkańców
- Kary za niewywiązanie się z poziomów recyklingu
- Inwestycje w samorządach
- Zamówienia publiczne: In-house czy tryb konkurencyjny
- Baza danych o odpadach
Forum SOSEEXPO to również szansa na nawiązanie nowych kontaktów, wymianę wiedzy i doświadczeń w gronie licznych ekspertów.
Już teraz możemy zapewnić, że zaplanowane w ostatnim tygodniu czerwca wydarzenie będzie unikatową propozycją na mapie innych debat i konferencji.
Zapraszamy do udziału już dziś.
Chociaż do wydarzenia jest jeszcze pół roku, to już dziś zachęcamy do ZGŁOSZENIA CHĘCI UCZESTNICTWA w Forum
Każda informacja zwrotna od Państwa jest dla nas cenna, bo pozwoli nam stworzyć jak najlepszy program wydarzenia, która w pełni odpowie na Państwa potrzeby.
Będziemy wdzięczni za wypełnienie załączonego formularza i odesłanie na mail: sosexpo@ztw.pl
W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą i zachęcamy do kontaktu, e-mail: sosexpo@ztw.pl; tel: +48 22 849 60 44, +48 604 493 433
Formularz_SOSEXPO 2023_
Organizator:
Zarząd Targów Warszawskich S.A.
tel.: +48 22 849 60 44, tel. kom. +48 604 493 433, fax: +48 22 849 35 84
Zarząd Targów Warszawskich S.A.
Puławska 12a lok.10a, 02-566 Warszawa