niedziela, 29 maja, 2022

ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


cze
7
wt.
2022
12. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wrocław oraz online
cze 7 – cze 9 całodniowy

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji największej
i najbardziej opiniotwórczej konferencji zrzeszającej firmy i instytucje zajmujące się RDF, czyli 12. Konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca we Wrocławiu oraz online.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Organizowane przez nas corocznie spotkanie branżowe gromadzi zarówno wytwórców, jak i odbiorców paliw z odpadów, a także władze samorządowe i naukowych ekspertów, dzięki czemu możliwe jest nawiązanie dialogu uwzględniającego potrzeby i punkty widzenia różnych podmiotów, a także nawiązanie licznych kontaktów i współprac biznesowych.

Planując konferencję, przyglądamy się uważnie rynkowi i staramy się, aby tematy poruszane podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych dotyczyły najbardziej aktualnych i najważniejszych problemów branżowych, więc udział w naszej konferencji jest znakomitą okazją do dokładnego zapoznania się z najświeższymi trendami branżowymi. Uczestnicy stacjonarni będą mieli także możliwość wzięcia udziału w wyjeździe na instalację do Zakładu Gospodarki Odpadami GAĆ.

Podczas tegorocznej edycji konferencji uczestnicy poznają odpowiedzi między innymi na następujące zagadnienia:

– Jakie są perspektywy rozwoju rynku RDF w Polsce?

– Czy ciepłownictwo wytworzy zapotrzebowanie na dużą ilość RDF i pre-RDF?

– Jakie są potrzeby i możliwości zagospodarowania RDF przez cementownie?

– Nadwyżki surowca – czy eksport w tym pomoże?

– Jakie są perspektywy finansowania instalacji na RDF?

Dodatkowo nie zabraknie przykładów inwestycji tych zrealizowanych oraz w trakcie realizacji.

Poza dużą dawką aktualnej wiedzy uczestnicy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak uroczysta kolacja z imprezą w stylu silent disco.

Zachęcamy do zapisania się i dołączenia do nas we Wrocławiu lub do uczestnictwa online! Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.

Z programem można zapoznać się na stronie konferencji:

https://paliwazodpadow.abrys.pl/

Szczegółowych informacji udzieli Państwu koordynatorka wydarzenia, Paulina Wolna, pod numerem telefonu 881 932 976, lub adresem p.wolna@abrys.pl

 

Konferencja Design for Recycling, ALPLA, centrum konferencyjne Airport Hotel Okęcie
cze 7 – cze 8 całodniowy
Konferencja Design for Recycling, ALPLA, centrum konferencyjne Airport Hotel Okęcie

W dniach 7-8 czerwca 2021 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego. Swoją tematyką obejmie ekologiczne zmiany na rynku i możliwości dostosowania się do nich, projektowanie pod recycling oraz komunikację z rynkiem i konsumentem.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych to jedna z najważniejszych gałęzi polskiego przemysłu. Zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne w ciągu ostatnich 8 lat wzrosło o ponad 80%. Skala wykorzystywania tworzyw sztucznych stanowi poważne wyzwanie ekologiczne dla producentów i konsumentów, które wymusza rozwój technik recyklingu oraz zmiany w przepisach prawnych.

Konferencja „Design for Recycling” będzie podsumowaniem tych czekających na nas zmian w prawodawstwie oraz odpowiedzią̨ na szereg pytań́ związanych z projektowaniem opakowań́ z użyciem materiałów z recyklingu.

W ciągu dwóch dni uczestnicy poznają doświadczenia ekspertów branży opakowaniowej tworzących rozwiązania dla największych korporacji oraz innowatorów technologicznych we wdrażaniu innowacji w obszarze plastic packaging.

„Design for Recycling” – co przed nami?

Pierwszy panel pn. „Ekologiczna zmiana na rynku” poświęcony będzie m.in. aspektom prawnym i wyzwaniom stojącym przed producentami używającymi opakowań z tworzyw sztucznych w związku z Dyrektywą UE w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych – Single Use Plastic (SUP) oraz Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta.

Druga część wydarzenia, która rozłożona została w agendzie na dwa dni, związana będzie z koncepcją „Projektowania pod recycling”. Przekazane w ramach panelu informacje pomogą odpowiedzieć na pytanie, jak projektować opakowania z udziałem recyklatów, aby utrzymać parametry wydajnościowe. Ponadto słuchacze poznają sposoby analizy obecnego portfolio opakowań pod kątem użycia regranulatu ze wskazaniem kształtów i konstrukcji opakowań przyjaznych procesowi recyklingu z udziałem surowców zawierających niski, bądź wysoki dodatek PCR (Post Consumer Recycled).

Jako producent opakowań, a także recyklatów mamy unikalną wiedzę na temat projektowania opakowań nadających się w pełni do recyklingu, w taki sposób, aby były one łatwe do przetworzenia. Wiemy także, jak produkować opakowania zawierające materiał z recyklingu. Nasi klienci mają zarówno dostęp do naszej wiedzy i ekspertów, jak i do materiału z recyklingu naszej produkcji, który dopuszczony jest do kontaktu z żywnością. Teraz tą wiedzą będziemy mogli podzielić się także z innymi. Nasi eksperci wskażą różnice pomiędzy właściwościami opakowań zawierających recyklaty a materiałami typu „virgin” mówi Mariusz Musiał, Dyrektor Zarządzający firmy ALPLA w Polsce.

Trzecia część konferencji to „Komunikacja z rynkiem oraz z konsumentem”, podczas której uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie komunikować konsumentom zalety i bezpieczeństwo opakowań z zawartością materiałów z recyclingu. Ponadto w tym panelu zostaną omówione rynkowe przykłady efektywnej, ekologicznej komunikacji z konsumentem oraz podsumowane wyniki analiz wpływu na środowisko opakowań z rożnych materiałów w całym ich cyklu życia.

Konferencja zostanie zakończona debatą z udziałem liderów rynkowych. Będzie to dyskusja na temat opakowań przyszłości, a także próba ustalenia, czy recykling to jedynie konieczność, czy także szansa rynkowa oraz w jakim stopniu konsument kieruje się aspektem ekologicznych w swoich codziennych decyzjach zakupowych. Ponadto eksperci poszukają odpowiedzi na pytanie, jak branża może przybliżyć konsumentowi zagadnienia wiązane z recyklingiem i opakowaniami zawierającymi materiał z recyklingu.

Pełna agenda konferencji znajduje się pod linkiem. Rezerwacja miejsca możliwa jest poprzez napisanie e-maila na adres konferencje@alpla.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

***

ALPLA produkuje wysokiej jakości opakowania z tworzyw sztucznych dla sektorów takich jak żywność, napoje, przemysł farmaceutyczny, oleje i smary, artykuły gospodarstwa domowego oraz kosmetyki. Zatrudnia 20900 pracowników w 181 lokalizacjach na terenie 46 krajów. W Polsce produkuje opakowania z tworzyw sztucznych w 4 zakładach oraz posiada zakład recyklingu (PRT Radomsko). Firma dąży do tworzenia wydajnej gospodarki obiegowej w branży opakowań. ALPLA prowadzi własne zakłady recyklingu PET i HDPE w Austrii, Polsce i Hiszpanii oraz w formie spółek joint venture w Meksyku i Niemczech. Ich roczna wydajność to około 75 000 ton recyklatu rPET. ALPLA tworzy unikalne modele współpracy, pozwalające między innymi na produkcję opakowań przy udziale maszyn ALPLA bezpośrednio w fabryce klienta, dzięki czemu generowane są oszczędności wtórnych materiałów opakowaniowych oraz zmniejsza się emisja CO2 związana z transportem. Firma prowadzi liczne działania edukacyjne celem zwiększenia świadomości dotyczącej znaczenia recyclingu. Podpisując w październiku 2018 r. globalne zobowiązania New Plastics Economy Global Commitment Ellen McArthur’s Foundation, ALPLA zobowiązała się do osiągnięcia określonych celów do 2025 r.: wszystkie rozwiązania w zakresie opakowań będą w pełni podlegały recyklingowi, a ilość materiałów pochodzących z recyklingu wzrośnie do 25 procent wszystkich użytych materiałów. Na rozbudowę działalności ALPLA w zakresie recyklingu przeznaczono kwotę 50 milionów euro.