13. Konferencja PALIWA Z ODPADÓW, ABRYS, Olsztyn i online

  336
  Kiedy:
  12 czerwiec 2023@18:00 – 13 czerwiec 2023@20:00
  2023-06-12T18:00:00+02:00
  2023-06-13T20:00:00+02:00

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

  Dlaczego warto?

  13. Konferencja Paliwa z odpadów odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 13-15 czerwca w Przystań Hotel&Spa w Olsztynie oraz online.


  Szanowni Państwo,
  szybkimi krokami zbliża się trzynasta edycja organizowanej corocznie przez ABRYS konferencji „Paliwa z odpadów”!
  Energetyczna waloryzacja odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych, a następnie ich efektywne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie, stanowią kluczowe ogniwa współczesnych systemów gospodarki odpadami w dobie wdrażania koncepcji GOZ. Coraz większa część społeczeństwa rozumie, że odzysk energii z odpadów jest działaniem pro-środowiskowym.
  W dobie transformacje energetycznej naszej gospodarki z nadzieją patrzymy na możliwość pozyskania każdego GJ oraz MW energii pochodzącego ze stabilnego źródła. Zastanawiamy się – jak w pełni wykorzystać potencjał energetyczny RDF w lokalnych społecznościach? Niestety równolegle z trwającymi dyskusjami, co miesiąc w naszym kraju rośnie kolejna góra wytwarzanych i niezagospodarowanych RDF.
  W pełni doceniamy odważne działania NFOŚiGW zmierzające do wsparcia rozbudowy potencjału polskich spalarni. Nowe inwestycje w zakresie WtE są niezbędne, a ich lokalizacja winna pokrywać obszar całego kraju zgodnie z regułą bliskości. Jednocześnie opracowywane studia wykonalności dla konkretnych spalarni jednoznacznie wskazują na konieczność pełnego wykorzystania całego strumienia generowanego ciepła. Bez zagospodarowania ciepła biznes spalarniowy nie spina się finansowo. W tej sytuacji coraz częściej z nadzieją spoglądamy na lokalne ciepłownictwo. Jednocześnie zadajemy sobie pytania – jak prognozować jakość RDF w perspektywie co najmniej 10 lat – tak, by była ona akceptowalna przez ciepłowników? Zastanawiamy się, które z 39 instalacji zgłoszonych w programie NFOŚiGW uzyskają ostatecznie dofinansowanie i wejdą w fazę inwestycyjną?
  Równolegle trwają rozważania nad wyborem optymalnego modelu technologicznego dla odzysku energii z RDF. Czy ma to być mała lokalna instalacja dedykowana do spalania RDF, czy raczej większa instalacja wielopaliwowa? Czy budowa kilku demonstracyjnych małych spalarni RDF pozwoli na przełamanie stereotypowego myślenia w lokalnych społecznościach na temat uciążliwości środowiskowej odzysku energii z odpadów? W jaki sposób prowadzić skuteczny dialog z lokalną społecznością w celu uzyskania akceptacji lokalizacyjnej dla nowych spalarni?
  Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy w tym roku we Olsztynie. Serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2023 r. Wydarzenie to stanowi od lat największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów.

  Zapraszam do Olsztyna!
  Dyrektor Rady Programowej
  dr inż. Aleksander Sobolewski

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

  Szczegóły: https://paliwazodpadow.abrys.pl/

  UDOSTĘPNIJ

  BRAK KOMENTARZY

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ