22. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON ENVIRONMENT, ABRYS

  1314
  Kiedy:
  28 Listopad 2018 – 30 Listopad 2018 całodniowy
  2018-11-28T00:00:00+01:00
  2018-12-01T00:00:00+01:00

  ENVICON – nowe miejsce, nowa data, nowe możliwości

  Kongres ENVICON Environment pod patronatem Ministerstwa Środowiska poprzedzający COP24

   

  Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska – kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji jednej z najważniejszych imprez związanych z ochroną środowiska, która w tym roku uzyskała patronat Ministerstwa Środowiska. 22 edycja kongresu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w terminie 28-29 listopada br.

  Kongres od lat jest miejscem wymiany wiedzy przedstawicieli administracji publicznej, instytucji branżowych, świata nauki, firm prywatnych i komunalnych, gości zagranicznych oraz entuzjastów ochrony środowiska. Jest doceniany przez krajowe izby i stowarzyszenia branżowe oraz zagranicznych przedstawicieli środowiska (m.in. międzynarodowe organizacje branżowe, Global Compact – agendę ONZ, Komisję Europejską).

  W trakcie 2 dni występuje niemal 60 prelegentów w 7 sesjach i kilku panelach dyskusyjnych. Tylko w ubiegłym roku w kongresie uczestniczyło kilkaset osób z 12 krajów. Kongres ENVICON to także wieczorna gala – z koncertem i bankietem – od lat uznawana za święto branży. Podczas wieczornych wydarzeń są wyróżniane znakomite i zasłużone dla środowiska osobowości. Wręczane są także prestiżowe nagrody i wyróżnienia w kilku konkursach (Puchar Recyklingu, Ekoodpowiedzialni w  biznesie, Promotor Czystej Energii, Nagroda Pracy Organicznej im. W. Dutki, Dyrektor Roku Zakładu Oczyszczania Miasta).

  Patronat Ministerstwa Środowiska to dla nas duże wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni. Podczas kongresu poruszymy wszystkie tematy istotne dla środowiska, w szczególności zagadnienie ochrony powietrza, które ze względu na COP24 ma szczególne znaczenie w tym roku  – twierdzi Magdalena Dutka, prezes Abrys.

  Podczas tegorocznej edycji ENVICON Environment  zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • polityka ochrony środowiska w EU oraz w Polsce
  • zmiany w prawie i ich skutki dla branży
  • finansowanie ochrony środowiska
  • gospodarka odpadami
  • gospodarka wodno-ściekowa
  • ochrona powietrza
  • strefa samorządów
  • gospodarka obiegu zamkniętego
  • energia
  • klastry
  • Innowacje i start-up

  22 edycja ENVICONU zostanie wzbogacona o strefę innowacji i startupów oraz specjalną sesję poświęconą samorządom. – W czasach coraz większych wymagań stawianych zarówno podmiotom publicznym, jak i prywatnym w zakresie ochrony środowiska, niewątpliwie rośnie znaczenie tworzenia nowych rozwiązań, w których istotną rolę odgrywają firmy startupowe – mówi Robert Rosa, wiceprezes Abrys.  – Kongres Envicon to 22 lata tradycji i podążania za zmianami. Jednocześnie chcemy, aby kongres stwarzał przestrzeń do kreowania nowych możliwości. Tegoroczna gala kongresu zostanie połączona z obchodami jubileuszu 30-lecia firmy Abrys, podczas którego zostaną uhonorowane współpracujące z przedsiębiorstwem osoby i podmioty.

  więcej informacji na

  www.envicon.abrys.pl

  oraz FB: https://www.facebook.com/envicon.abrys/

  Kontakt:

  Jaśmina Labus

  j.labus@abrys.pl

  784 036 987

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *