Międzynarodowy kongres dla zrównoważonego rozwoju Circular Week, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju

  114
  Kiedy:
  11 Październik 2021 – 17 Październik 2021 całodniowy
  2021-10-11T00:00:00+02:00
  2021-10-18T00:00:00+02:00
  GOZ

  W dniach 11-17 października br., już po raz czwarty odbędzie się Circular Week – międzynarodowy kongres promujący rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ekonomii cyrkularnej. Partnerem Circular Week 2021 jest European Circular Economy Stakeholder Platform, unijna organizacja zrzeszająca interesariuszy gospodarki obiegu zamkniętego Unii Europejskiej. Tegoroczny kongres odbędzie się pod hasłem „Together for a sustainable future” i obejmie cykl paneli eksperckich, webinarów, warsztatów oraz sesji networkingowych skierowanych do przedstawicieli biznesu, startupów, think tanków oraz administracji publicznej.  

  – W ubiegłym roku, pomimo pandemii COVID-19, w Circular Week wzięło udział ponad 3500 osób z całego świata. Zorganizowaliśmy 56 wydarzeń we współpracy z 17 krajami – mówi Agnieszka Sznyk, prezes Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO – W tym roku dołączają do nas partnerzy ze Skandynawii, Kanady czy Izraela, dlatego jeszcze mocniej stawiamy na tematy innowacji, które mogą być implementowane oraz skalowane na wszystkich rynkach. Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie kongresem, co świadczy o wzrastającej potrzebie wdrażania rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego.

  Circular Week jest odpowiedzią na wyzwania zarówno te ekologiczne, jak i społeczne. Dzięki idei Circular Economy interesariusze zaczynają rozsądnie gospodarować zasobami planety i w taki sposób zmieniają funkcjonowanie gospodarki, aby zamykać obiegi, w których odpady stają się cennym surowcem. Projektowane narzędzia opierają się na najnowszych technologiach i skupiają się na optymalnym wykorzystaniu czy przetwarzaniu surowców, niejednokrotnie z drugiego obiegu.

  W organizację Circular Week dotychczas zaangażowało się ponad 30 instytucji, firm i start-upów, a także ambasady krajów europejskich, m.in. Ambasada Holandii, Austrii, Szwajcarii czy Szwecji. W tym roku do grona partnerów dołączyła unijna European Circular Economy Stakeholder Platform – organizacja zrzeszająca krajowe podmioty działające w obszarze gospodarki cyrkularnej.

  Cyrkularna gospodarka przyszłości – wyzwania i możliwości

  Podczas tegorocznej edycji Circular Week zostaną zaprezentowane rozwiązania dotyczące kluczowych wyzwań stojących przed współczesną gospodarką, takich jak: rozszerzona odpowiedzialność producenta, budownictwo miast cyrkularnych,  mądre zarządzanie żywnością, rozwój biogospodarki, zrównoważona produkcja w branży modowej czy zmiany na rynku plastiku. – Zmiana klimatu, o której nie tylko słyszymy w mediach, ale też, której coraz częściej doświadczamy, wymaga zdecydowanych działań.  Circular Week to okazja do wymiany wiedzy, niezbędnej do działań na rzecz naszej planety. – komentuje Cezary Ludwikowski z Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu

  W ramach Circular Week 2021 zaplanowane są codzienne sesje tematyczne dla przedstawicieli biznesu (Business Circular Matchmaking Sessions), poświęcone branżowym cyrkularnym zagadnieniom, takim jak marnowanie tekstyliów i żywności czy zrównoważone rolnictwo i przemysł.

  Jak co roku, zwieńczeniem Circular Week będzie Mazovia Circular Congress, który odbędzie się 15 października w Warszawie. Konferencja jest organizowana we współpracy z Mazowieckim Urzędem Marszałkowskim.

  Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://circularweek.org/

  Instytucje oraz firmy, które chcą zaangażować się w Circular Week, mogą nadal zgłaszać swoje projekty poprzez maila: kontakt@innowo.org lub formularz https://circularweek.org/zglos-wydarzenie/

   

  Instytut INNOWO – od 2018 roku działamy w obszarze zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego oraz medycyny. Jesteśmy organizatorem międzynarodowej konferencji Mazovian Circular Congress oraz tygodnia Circular Week. Należymy do European Circular Economy Stakeholder Platform, prestiżowej inicjatywy Komisji Europejskiej, zrzeszającej organizacje zajmujące się gospodarką cyrkularną. Instytut jest również pomysłodawcą Polish Circular Hotspot – platformy skupiającej polskich przedsiębiorców oraz przedsiębiorczynie oferujących innowacyjne rozwiązania w nurcie zrównoważonego rozwoju. www.innowo.org

   

   

  UDOSTĘPNIJ

  BRAK KOMENTARZY

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *