ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


lut
20
wt.
2018
“Circular Economy Stakeholder Conference”, Komisja Europejska, Bruksela
lut 20 – lut 21 całodniowy
"Circular Economy Stakeholder Conference", Komisja Europejska, Bruksela

Dwa lata po przyjęciu projektu unijnego pakietu gospodarki o obiegu zamkniętym w grudniu 2015 r. zrealizowano ponad połowę inicjatyw zawartych w planie działania. Aby przedyskutować dotychczasowe rezultaty, zbadać nowe obszary działania i podzielić się pierwszymi osiągnięciami platformy podmiotów gospodarczych zajmujących się europejską gospodarką o obiegu zamkniętym, Komisja i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny będą gospodarzami konferencji zainteresowanych podmiotów zajmujących się gospodarką cykliczną w dniach 20-21 lutego w Brukseli.

Rejestracja

Należy pamiętać, że ze względu na spodziewane wysokie zainteresowanie i ograniczoną możliwości lokalowe, liczba zarejestrowanych uczestników na organizację zostanie ograniczona i  rejestracja zostanie zakończona nie później niż 18.01.2018 o godzinie 17:00. Jeżeli liczba wniosków przekroczy maksymalną liczbę dostępnych miejsc, udział zostanie określony na podstawie zrównoważonej grupy interesariuszy i reprezentacji geograficznej. Potwierdzenia zostaną wysłane do uczestników w styczniu.

Szczegóły: http://circulareconomy.europa.eu/platform/en/circular-economy-stakeholder-conference-2021-february-delivering-circular-economy-whats-next

mar
13
wt.
2018
8. Konferencja “Paliwa z odpadów”, ABRYS, Katowice
mar 13 – mar 15 całodniowy

Szanowni Państwo,

już po raz 8. w Chorzowie/Katowicach odbędzie się konferencja Paliwa z odpadów. W sercu Górnego Śląska spotkamy się w dniach 13 – 15 marca 2018 r. W trakcie tegorocznej konferencji poruszymy tematy spalania paliw alternatywnych nie tylko w cementowniach – omówimy także możliwości zasilania ciepłowni paliwem RDF. Przedstawimy perspektywy rozwoju rynku paliw z odpadów.
W trzecim dniu konferencji zwiedzimy Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach, posiadający najnowocześniejszą w Polsce linię do produkcji RDF oraz Browar w Tychach.

Więcej informacji na temat wydarzenia udzieli koordynator konferencji, Joanna Jarosz
+48 784 036 988. Informacje dostępne są również na stronie internetowej www.abrys.pl.

kwi
16
pon.
2018
“Odkodowanie matrycy ryzyk kluczem do sukcesu inwestycji”, Warszawa, Grupa Doradcza KZP.
kwi 16 całodniowy
cze
12
wt.
2018
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA LOGISTYKA ODZYSKU – OPAKOWANIA, Wrocław
cze 12 – cze 13 całodniowy
wrz
19
śr.
2018
Konferencja Gospodarka o Obiegu Zamkniętym – nowa utopia czy droga konieczna? Warszawa, Fundacja WWF Polska i SGH
wrz 19 całodniowy
Konferencja Gospodarka o Obiegu Zamkniętym - nowa utopia czy droga konieczna? Warszawa, Fundacja WWF Polska i SGH

[pdf-embedder url=”http://odpady.net.pl/wp-content/uploads/2018/07/program-GOZ.pdf” title=”program GOZ”]

formularz_zgłoszeniowy

kwi
17
pt.
2020
Webinarium: Edukacja ekologiczna bezpieczna i skuteczna, ABRYS
kwi 17@10:00 – 14:30
Webinarium: Edukacja ekologiczna  bezpieczna i skuteczna, ABRYS

Przekazywanie wiedzy jest jak zamawianie jedzenia – żeby się nasycić, nie musisz spotkać się z kucharzem.

Nasze szkolenie też możesz wziąć na wynos.

Dzięki formie webinarium zdobędziesz cenne informacje bez bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami szkolenia.

– Ponad trzy godziny wiedzy

– Możliwość zadawania pytań i konsultacji Twoich pomysłów

– Szkolenie dostosowane do aktualnych potrzeb: wygoda i bezpieczeństwo

Więcej: https://edukacja.abrys.pl/

cze
23
wt.
2020
10. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Olsztyn
cze 23 – cze 24 całodniowy
10. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Olsztyn

Nowe miejsce!

PRZYSTAŃ HOTEL & SPA**** OLSZTYN

23-24 czerwca 2020 r.

Miło nam zaprosić na naszą pierwszą po pandemii konferencję w tradycyjnym wydaniu.

Ze względu na nietypowy czas, dodatkowo oferujemy uczestnikom pakiet “Bezpieczna konferencja”
i “Gwarancja konferencji” oraz zapewnimy również dostęp online do konferencji, dla zainteresowanych. Temat nadmiaru frakcji palnej, zmian na rynku RDF oraz planowanych inwestycji w tym sektorze, jest obecnie bardzo “palący” i aktualny. Dlatego naszą pierwszą konferencją w hotelu będą “Paliwa
z odpadów”. Na miejsce konferencji wybraliśmy przepięknie położony hotel Przystań na Warmii, przygotowany do realizacji konferencji na blisko 500 osób. A zatem bezpiecznie zrealizujemy tam również zalecenia GIS dot. organizacji spotkań. Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami na konferencji.

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na stacjonarną konferencję jest ograniczona – decyduję kolejność zgłoszeń. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w stacjonarnej konferencji będzie możliwość udziału w wersji online – więcej szczegółów podamy wkrótce.

ZAPRASZAMY!!!

ABRYS Sp. z o.o.
cze
8
wt.
2021
11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line
cze 8@00:00 – cze 10@00:00
11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line

Kilka słów o konferencji…

Rynek paliw z odpadów rozwija się w Polsce od wielu lat. Dziś borykamy się z nadpodażą paliw, odbiorcy RDF dyktują ceny a magazynowane paliwa stanowią zagrożenie pożarowe. Przemysł cementowy nie zaabsorbuje więcej frakcji palnej. Szansą jest modernizacja ciepłowni i elektrociepłowni w kierunku opalania paliwami z odpadów, eksport RDF oraz chemiczny recykling. Kluczowym zagadnieniem dla branży jest zwiększenie popytu na paliwa z odpadów. Bezpieczny transport i magazynowanie paliw z odpadów to równie ważne kwestie. Szukamy też nowy i innowacyjnych technologii, które podwyższą efektywność biznesów opartych na produkcji i zagospodarowaniu paliw z odpadów.

Wszystkie te tematy poruszymy na tegorocznej edycji, największej w Polsce konferencji branży paliw z odpadów.

Konferencja „Paliwa z odpadów” skierowana jest do wytwórców i odbiorców paliw z odpadów, a także władz samorządowych oraz jednostek naukowych, które na co dzień zajmują się tematyką paliw alternatywnych. Corocznie jest to największe spotkanie dostawców RDF w naszym kraju.

Konferencja będzie dla Państwa świetną okazją do śledzenia trendów w branży oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych z dostawcami i odbiorcami RDF w Polsce.

Zapraszamy!

Szczegóły i zgłoszenia: https://paliwazodpadow.abrys.pl/

 

paź
11
pon.
2021
Międzynarodowy kongres dla zrównoważonego rozwoju Circular Week, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju
paź 11 – paź 17 całodniowy

W dniach 11-17 października br., już po raz czwarty odbędzie się Circular Week – międzynarodowy kongres promujący rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ekonomii cyrkularnej. Partnerem Circular Week 2021 jest European Circular Economy Stakeholder Platform, unijna organizacja zrzeszająca interesariuszy gospodarki obiegu zamkniętego Unii Europejskiej. Tegoroczny kongres odbędzie się pod hasłem „Together for a sustainable future” i obejmie cykl paneli eksperckich, webinarów, warsztatów oraz sesji networkingowych skierowanych do przedstawicieli biznesu, startupów, think tanków oraz administracji publicznej.  

– W ubiegłym roku, pomimo pandemii COVID-19, w Circular Week wzięło udział ponad 3500 osób z całego świata. Zorganizowaliśmy 56 wydarzeń we współpracy z 17 krajami – mówi Agnieszka Sznyk, prezes Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO – W tym roku dołączają do nas partnerzy ze Skandynawii, Kanady czy Izraela, dlatego jeszcze mocniej stawiamy na tematy innowacji, które mogą być implementowane oraz skalowane na wszystkich rynkach. Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie kongresem, co świadczy o wzrastającej potrzebie wdrażania rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego.

Circular Week jest odpowiedzią na wyzwania zarówno te ekologiczne, jak i społeczne. Dzięki idei Circular Economy interesariusze zaczynają rozsądnie gospodarować zasobami planety i w taki sposób zmieniają funkcjonowanie gospodarki, aby zamykać obiegi, w których odpady stają się cennym surowcem. Projektowane narzędzia opierają się na najnowszych technologiach i skupiają się na optymalnym wykorzystaniu czy przetwarzaniu surowców, niejednokrotnie z drugiego obiegu.

W organizację Circular Week dotychczas zaangażowało się ponad 30 instytucji, firm i start-upów, a także ambasady krajów europejskich, m.in. Ambasada Holandii, Austrii, Szwajcarii czy Szwecji. W tym roku do grona partnerów dołączyła unijna European Circular Economy Stakeholder Platform – organizacja zrzeszająca krajowe podmioty działające w obszarze gospodarki cyrkularnej.

Cyrkularna gospodarka przyszłości – wyzwania i możliwości

Podczas tegorocznej edycji Circular Week zostaną zaprezentowane rozwiązania dotyczące kluczowych wyzwań stojących przed współczesną gospodarką, takich jak: rozszerzona odpowiedzialność producenta, budownictwo miast cyrkularnych,  mądre zarządzanie żywnością, rozwój biogospodarki, zrównoważona produkcja w branży modowej czy zmiany na rynku plastiku. – Zmiana klimatu, o której nie tylko słyszymy w mediach, ale też, której coraz częściej doświadczamy, wymaga zdecydowanych działań.  Circular Week to okazja do wymiany wiedzy, niezbędnej do działań na rzecz naszej planety. – komentuje Cezary Ludwikowski z Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu

W ramach Circular Week 2021 zaplanowane są codzienne sesje tematyczne dla przedstawicieli biznesu (Business Circular Matchmaking Sessions), poświęcone branżowym cyrkularnym zagadnieniom, takim jak marnowanie tekstyliów i żywności czy zrównoważone rolnictwo i przemysł.

Jak co roku, zwieńczeniem Circular Week będzie Mazovia Circular Congress, który odbędzie się 15 października w Warszawie. Konferencja jest organizowana we współpracy z Mazowieckim Urzędem Marszałkowskim.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://circularweek.org/

Instytucje oraz firmy, które chcą zaangażować się w Circular Week, mogą nadal zgłaszać swoje projekty poprzez maila: kontakt@innowo.org lub formularz https://circularweek.org/zglos-wydarzenie/

 

Instytut INNOWO – od 2018 roku działamy w obszarze zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego oraz medycyny. Jesteśmy organizatorem międzynarodowej konferencji Mazovian Circular Congress oraz tygodnia Circular Week. Należymy do European Circular Economy Stakeholder Platform, prestiżowej inicjatywy Komisji Europejskiej, zrzeszającej organizacje zajmujące się gospodarką cyrkularną. Instytut jest również pomysłodawcą Polish Circular Hotspot – platformy skupiającej polskich przedsiębiorców oraz przedsiębiorczynie oferujących innowacyjne rozwiązania w nurcie zrównoważonego rozwoju. www.innowo.org

 

 

lis
22
pon.
2021
„Wspólnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym – podsumowanie projektu oto-GOZ”-konferencja on-line, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
lis 22@09:30 – 15:45

Konferencja Ministerstwa Rozwoju i Technologii  „Wspólnie dla gospodarki o obiegu zamkniętym – podsumowanie projektu oto-GOZ”

Jest to wydarzenie wieńczące trzyletni rządowy projekt OTO-GOZ realizowany w ramach projektu GOSPOSTRATEG. Celem projektu było opracowanie systemu wskaźników pomiarowych, umożliwiających ocenę postępu w transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wpływu gospodarki cyrkularnej na rozwój społeczno-gospodarczy na poziomie mezoekonomicznym (regionów) i makroekonomicznym (gospodarki narodowej). Projekt realizowany jest przez Konsorcjum, którego Liderem jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a pozostali partnerzy to Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Główny Urząd Statystyczny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Podczas konferencji poznamy wyniki projektu na poziomie rządowym, regionalnym i biznesowym oraz rządowe plany transformacji w kierunku cyrkularnym.

W programie wydarzenia miedzy innymi międzyresortowy panel z udziałem przedstawicieli Ministerstw kluczowych dla wdrożenia GOZ w Polsce, sesja poświęcona miastom i regionom oraz prezentacje najciekawszych polskich rozwiązań cyrkularnych. Zaplanowano również prezentacje z perspektywy międzynarodowej np. jak mierzyć światowy poziom cyrkularności z udziałem Fundacji Circle Economy oraz jak skutecznie aplikować o środki unijne na rozwiązania z obszaru GOZ.

Rejestracja na wydarzenie: https://hopin.com/events/wspolnie-dla-gospodarki-o-obiegu-zamknietym

Agenda

Organizatorzy:

cze
7
wt.
2022
12. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wrocław oraz online
cze 7 – cze 9 całodniowy

image

 

cze
22
śr.
2022
„Ciepłownie na odpady – inwestycje bezpieczne i zrównoważone”, ABRYS, bezpłatna konferencja hybrydowa
cze 22 całodniowy