ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


lis
26
czw.
2015
Zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym – Białka Tatrzańska, ABRYS
lis 26 – lis 27 całodniowy
Zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym - Białka Tatrzańska, ABRYS

Pierwsza edycja konferencji dedykowana jest prezesom związanym z branżą wodociągowo-kanalizacyjną, którzy są zainteresowani rozwojem swojego przedsiębiorstwa. Poruszana podczas obrad tematyka pozwoli Państwu poznać nowe uwarunkowania prawne, które zobowiązują do wykonania modernizacji systemów niespełniających wymogów. Bardzo ważnym elementem konferencji będzie wystąpienie dotyczące sposobu wdrażania planu poprawy efektywności przedsiębiorstwa oraz wykorzystania środków z Funduszy Unijnych. Dowiedzą się Państwo jak umiejętnie zarządzać zmianą w przedsiębiorstwie oraz jaka jest rola lidera w zarządzaniu zespołem.

Wydarzenie to ma na celu również pokazanie jak ważna jest świadomość mieszkańców i kampanie edukacyjne, czyli szeroko pojęta edukacja ekologiczna w przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym.

Konferencja będzie miała formę cyklu 1,5-godzinnych paneli/warsztatów, podczas których mogą Państwo zapoznać się z najważniejszymi aspektami dotyczącymi zarządzania.

http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/175/2015/11/26/?tx_cal_controller[preview]=1&cHash=7ef6a195239f545fdfae1803c988a22b

organizator:

ABRYS Sp. z o.o.
ul. Daleka 33
60-124 Poznań
www.abrys.pl
biuro@abrys.pl
tel.: +48 61 655 81 00
fax.: +48 61 655 81 01
lut
2
wt.
2016
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków – Iława, ABRYS
lut 2 – lut 3 całodniowy

W ostatnich latach zainwestowano w Polsce znaczne środki finansowe na budowę bądź rozbudowę połączoną z modernizacją wielu oczyszczalni ścieków. Oczyszczalnie średnie i duże w większości oczyszczają już ścieki w podwyższonym standardzie, największe obiekty wyposażone zostały ponadto w kompleksowe rozwiązania dotyczące przeróbki osadów ściekowych, często oparte o końcowe ich przekształcanie metodami termicznymi. Mimo to najbliższe lata również powinny obfitować w kolejne inwestycje w krajowych oczyszczalniach ścieków, związane co najmniej z dwoma przyczynami: niewielkie oczyszczalnie (z przedziału 10.000÷15.000 RLM) muszą pilnie dostosować swoje technologie do wymogu podwyższonego usuwania biogenów, natomiast oczyszczalnie średniej wielkości, a także te z dużych, które jeszcze tego nie zrobiły – zmodernizować swoją gospodarkę osadami ściekowymi. Jest w tym zakresie bardzo wiele do zrobienia, również w kontekście wprowadzanego od 2016 roku zakazu składowania osadów ściekowych. Modelowe rozwiązania powinny uwzględniać budowę np. instalacji fermentacji metanowej osadów w obiektach o wielkości już powyżej ok. 30.000 RLM, a także – wprowadzać regionalną przeróbkę wtórną osadów ściekowych, koncentrując te procesy w wybranych, większych obiektach, mogących prawidłowo przetwarzać i unieszkodliwiać ten ważny strumień odpadowy np. w skali powiatu.

Działania te powinny być dobrze przygotowane, zarówno w zakresie analizy techniczno-ekonomicznej, z uwzględnieniem najlepszych technologii, a także – umożliwiać prawidłową eksploatację, z zachowaniem wymaganych parametrów, istniejących obiektów, które mają być poddane modernizacji i rozbudowie. Doświadczenia środowiska branżowego uczą, że bardzo dobrą formą uzupełnienia działań przygotowawczych dla tego typu inwestycji „na żywym organizmie” jest wzajemna wymiana doświadczeń eksploatatorów, umożliwiająca wypracowanie – w trakcie dyskusji na sali konferencyjnej, ale również rozmów kuluarowych – swoistego kodeksu dobrych praktyk, w zakresie przydatnym uczestnikom tych spotkań.

Propozycja naszej kolejnej konferencji z grupy tematycznej „gospodarka wodno-ściekowa” wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom – ma być okazją do szeroko rozumianej wymiany doświadczeń pośród osób związanych bezpośrednio z eksploatacją oczyszczalni ścieków, w trybie bardziej „seminaryjnym” niż „konferencyjnym”. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z tej możliwości!

Cezary Jędrzejewski – PEWiK Sp. z o.o. z Gdyni

Więcej informacji: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/173/2015/12/02/?tx_cal_controller[preview]=1&cHash=31aa85c01e1c27620bdf08bea01b15b1

kwi
13
śr.
2016
V edycja Forum of Biomass & Waste. Warszawa,13-14.04.2016 CBE Polska
kwi 13 – kwi 14 całodniowy
Forum of Biomass

Wzorem minionych lat prezentujemy naszą flagową konferencję dedykowaną energetycznemu wykorzystaniu biomasy i odpadów. Piąta edycja Forum of Biomass & Waste odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2016 roku w Warszawie. Partnerem Strategicznym i Gospodarzem tegorocznej edycji jest firma PGNIG Termika, która w grudniu 2015 roku oddała do eksploatacji instalację w w 100% wykorzystującą biomasę. Dodatkowo odbędzie się również wydarzenie towarzyszące w postaci IV edycji specjalistycznego szkolenia „Próbkowanie i ocena jakości paliw alternatywnych, odpadów i biomasy”.

Forum of Biomass & Waste to rozpoczęty w 2011 roku cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Tematyka sesji i dyskusji obejmuje najistotniejsze kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Forum funkcjonuje dziś jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji. Rokroczne w Forum bierze udział od 300 do 500 uczestników.

Przedsięwzięcie stanowi bezpośrednią kontynuację Forum Spalania Biomasy, które na pewnym etapie organizacyjnym zdecydowaliśmy się poszerzyć o tematykę energii z odpadów, szczegółowo poznaną podczas przygotowywania dwóch edycji międzynarodowego seminarium “Energia z odpadów. Inwestycje, paliwa, technologie”.

Zbliżająca się V edycja Forum w 2016 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków odpadów, paliw alternatywnych i biomasy. W szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią zasoby paliw na rynku i będą dyskutować o polityce rozwoju w świetle nowej rzeczywistości prawnej – Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Jak co roku, swoje rozwiązania i produkty przedstawią wiodący dostawcy branżowi.

Do udziału w Forum zapraszamy:

  • Wytwórców ciepła i energii elektrycznej
  • Producentów biomasy, paliw alternatywnych itp.
  • Podmioty handlujące pelletem, zrębką oraz paliwami alternatywnymi
  • Przemysł energochłonny
  • Przedstawicieli jednostek sektora publicznego
  • Przedsiębiorstwa sektora komunalnego
  • Dostawców rozwiązań i technologii
  • Przedstawicieli inwestorów realizujących projekty budowy zakładów termicznego przekształcania odpadów, bloków biomasowych itp
  • Podmioty kontrolujące jakość paliw
  • Zakłady zagospodarowania odpadów
  • Firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów
  • Firmy projektowo-inżynieryjne, doradcze oraz kancelarie prawne
Jestem przekonana, że podczas nadchodzącego V Forum of Biomass & Waste stworzymy miejsce do ciekawej merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Jednocześnie zaprezentujemy najnowsze wdrożenia oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu!

Maria Przekopowska
Dyrektor Zarządzający CBE Polska

Więcej informacji: http://cbepolska.pl/pl/v-forum-of-biomass-and-waste.html

maj
3
wt.
2016
Global Organic Resources Congress. Dublin, 3-4.05.2016 CRE i ECN
maj 3 – maj 4 całodniowy
Global Organic Resources Congress. Dublin, 3-4.05.2016 CRE i ECN

GORC is taking place in Dublin, Ireland. It will bring together stakeholders to discuss the latest commercial and technical developments, challenges and future circular bioeconomy opportunities in the biological treatment of organic resources and the sustainable use of its products.

GORC is supported by the Phosphorus Platform, Compost Council of Canada, Biocycle, the European Biogas Association and the FEAD.

czytaj więcej: http://www.gorc.ie

mar
9
czw.
2017
VI Forum of Biomass & Waste. CBE Polska. Kraków
mar 9 – mar 10 całodniowy

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VI Forum of Biomass & Waste, które odbędzie się w dniach 9-10 marca 2017 w Krakowie.

Forum of Biomass & Waste to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VI edycja Forum w 2017 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy oraz spółdzielni i klastrów energetycznych.

forum of biomass 2017

Konferencję kierujemy przede wszystkim do:

  • Wytwórców ciepła i energii elektrycznej

  • Producentów biomasy, pelletu, paliw alternatywnych etc.

  • Podmioty handlujące pelletem, zrębką oraz paliwami alternatywnymi

  • Przemysł energochłonny

  • Przedstawicieli jednostek sektora publicznego

  • Przedsiębiorstwa sektora komunalnego

  • Dostawców rozwiązań i technologii

  • Przedstawicieli inwestorów realizujących projekty budowy zakładów termicznego przekształcania odpadów, bloków biomasowych itp

  • Podmioty kontrolujące jakość paliw

  • Zakłady zagospodarowania odpadów

  • Firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów

  • Firmy projektowo-inżynieryjne, doradcze oraz kancelarie prawne

Relację z poprzedniej edycji można przeczytać pod poniższym linkiem:
http://cbepolska.pl/pl/v-forum-of-biomass-and-waste.html

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego VI Forum of Biomass & Waste stworzymy miejsce do istotnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Jednocześnie zaprezentujemy najnowsze wdrożenia oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu!

Maria Przekopowska,
Dyrektor Zarządzający CBE Polska

cze
6
wt.
2017
“Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania” – trzecia edycja seminarium. CBE Polska, Warszawa
cze 6 całodniowy
"Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania" - trzecia edycja seminarium. CBE Polska, Warszawa

Szczegóły wkrótce.

mar
13
wt.
2018
8. Konferencja “Paliwa z odpadów”, ABRYS, Katowice
mar 13 – mar 15 całodniowy

Szanowni Państwo,

już po raz 8. w Chorzowie/Katowicach odbędzie się konferencja Paliwa z odpadów. W sercu Górnego Śląska spotkamy się w dniach 13 – 15 marca 2018 r. W trakcie tegorocznej konferencji poruszymy tematy spalania paliw alternatywnych nie tylko w cementowniach – omówimy także możliwości zasilania ciepłowni paliwem RDF. Przedstawimy perspektywy rozwoju rynku paliw z odpadów.
W trzecim dniu konferencji zwiedzimy Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach, posiadający najnowocześniejszą w Polsce linię do produkcji RDF oraz Browar w Tychach.

Więcej informacji na temat wydarzenia udzieli koordynator konferencji, Joanna Jarosz
+48 784 036 988. Informacje dostępne są również na stronie internetowej www.abrys.pl.

cze
23
wt.
2020
10. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Olsztyn
cze 23 – cze 24 całodniowy
10. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Olsztyn

Nowe miejsce!

PRZYSTAŃ HOTEL & SPA**** OLSZTYN

23-24 czerwca 2020 r.

Miło nam zaprosić na naszą pierwszą po pandemii konferencję w tradycyjnym wydaniu.

Ze względu na nietypowy czas, dodatkowo oferujemy uczestnikom pakiet “Bezpieczna konferencja”
i “Gwarancja konferencji” oraz zapewnimy również dostęp online do konferencji, dla zainteresowanych. Temat nadmiaru frakcji palnej, zmian na rynku RDF oraz planowanych inwestycji w tym sektorze, jest obecnie bardzo “palący” i aktualny. Dlatego naszą pierwszą konferencją w hotelu będą “Paliwa
z odpadów”. Na miejsce konferencji wybraliśmy przepięknie położony hotel Przystań na Warmii, przygotowany do realizacji konferencji na blisko 500 osób. A zatem bezpiecznie zrealizujemy tam również zalecenia GIS dot. organizacji spotkań. Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami na konferencji.

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na stacjonarną konferencję jest ograniczona – decyduję kolejność zgłoszeń. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w stacjonarnej konferencji będzie możliwość udziału w wersji online – więcej szczegółów podamy wkrótce.

ZAPRASZAMY!!!

ABRYS Sp. z o.o.
cze
8
wt.
2021
11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line
cze 8@00:00 – cze 10@00:00
11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line

Kilka słów o konferencji…

Rynek paliw z odpadów rozwija się w Polsce od wielu lat. Dziś borykamy się z nadpodażą paliw, odbiorcy RDF dyktują ceny a magazynowane paliwa stanowią zagrożenie pożarowe. Przemysł cementowy nie zaabsorbuje więcej frakcji palnej. Szansą jest modernizacja ciepłowni i elektrociepłowni w kierunku opalania paliwami z odpadów, eksport RDF oraz chemiczny recykling. Kluczowym zagadnieniem dla branży jest zwiększenie popytu na paliwa z odpadów. Bezpieczny transport i magazynowanie paliw z odpadów to równie ważne kwestie. Szukamy też nowy i innowacyjnych technologii, które podwyższą efektywność biznesów opartych na produkcji i zagospodarowaniu paliw z odpadów.

Wszystkie te tematy poruszymy na tegorocznej edycji, największej w Polsce konferencji branży paliw z odpadów.

Konferencja „Paliwa z odpadów” skierowana jest do wytwórców i odbiorców paliw z odpadów, a także władz samorządowych oraz jednostek naukowych, które na co dzień zajmują się tematyką paliw alternatywnych. Corocznie jest to największe spotkanie dostawców RDF w naszym kraju.

Konferencja będzie dla Państwa świetną okazją do śledzenia trendów w branży oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych z dostawcami i odbiorcami RDF w Polsce.

Zapraszamy!

Szczegóły i zgłoszenia: https://paliwazodpadow.abrys.pl/

 

cze
7
wt.
2022
12. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wrocław oraz online
cze 7 – cze 9 całodniowy

image