ZAPOWIEDZI WAŻNYCH BRANŻOWYCH TARGÓW, KONFERENCJI I SEMINARIÓW


mar
9
czw.
2017
VI Forum of Biomass & Waste. CBE Polska. Kraków
mar 9 – mar 10 całodniowy

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VI Forum of Biomass & Waste, które odbędzie się w dniach 9-10 marca 2017 w Krakowie.

Forum of Biomass & Waste to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VI edycja Forum w 2017 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy oraz spółdzielni i klastrów energetycznych.

forum of biomass 2017

Konferencję kierujemy przede wszystkim do:

  • Wytwórców ciepła i energii elektrycznej

  • Producentów biomasy, pelletu, paliw alternatywnych etc.

  • Podmioty handlujące pelletem, zrębką oraz paliwami alternatywnymi

  • Przemysł energochłonny

  • Przedstawicieli jednostek sektora publicznego

  • Przedsiębiorstwa sektora komunalnego

  • Dostawców rozwiązań i technologii

  • Przedstawicieli inwestorów realizujących projekty budowy zakładów termicznego przekształcania odpadów, bloków biomasowych itp

  • Podmioty kontrolujące jakość paliw

  • Zakłady zagospodarowania odpadów

  • Firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów

  • Firmy projektowo-inżynieryjne, doradcze oraz kancelarie prawne

Relację z poprzedniej edycji można przeczytać pod poniższym linkiem:
http://cbepolska.pl/pl/v-forum-of-biomass-and-waste.html

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego VI Forum of Biomass & Waste stworzymy miejsce do istotnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Jednocześnie zaprezentujemy najnowsze wdrożenia oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu!

Maria Przekopowska,
Dyrektor Zarządzający CBE Polska

cze
6
wt.
2017
“Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania” – trzecia edycja seminarium. CBE Polska, Warszawa
cze 6 całodniowy
"Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania" - trzecia edycja seminarium. CBE Polska, Warszawa

Szczegóły wkrótce.

cze
8
czw.
2017
Konferencja “Innowacyjna Gmina”, Green Warsaw Conferences, Warszawa
cze 8 całodniowy
Konferencja "Innowacyjna Gmina", Green Warsaw Conferences, Warszawa @ Towarowa 2 | Warszawa | mazowieckie | Polska

Gmina pod lupą – VII edycja konferencji „Innowacyjna Gmina”

8 czerwca br. w Golden Tulip Warsaw Centre odbędzie się siódma edycja konferencji „Innowacyjna Gmina” z cyklu Green Warsaw Conferences. Wydarzenie już od kilku lat jest inspiracją oraz źródłem wiedzy dla przedstawicieli samorządów.

W tym roku eksperci, naukowcy oraz samorządowcy będą rozmawiać na temat zrównoważonego rozwoju gmin, którego  istotnymi elementami są: efektywność energetyczna, zielony transport oraz gospodarka
o obiegu zamkniętym. Każdej z tych kwestii będzie poświęcony blok tematyczny oraz panel dyskusyjny.

Ponadto, podczas tegorocznej edycji spotkania, zostaną zaprezentowane przykłady najbardziej zrównoważonych miast na świecie oraz polskie realizacje ekologicznych inwestycji. Uczestnicy  będą mogli wysłuchać prezentacji o projektach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), które są szansą na inwestycje w gminach a także wziąć  udział  w certyfikowanych warsztatach „Jak przeprowadzić projekt PPP w gminie?”.

Do zadań samorządów należy m.in. energooszczędne budownictwo, ograniczanie emisji zanieczyszczeń, zmniejszenie zużycia energii i wody czy wdrażania innowacyjnych, ekologicznych technologii. Polskie gminy udowadniają, że można realizować ambitne projekty ekologiczne przy wsparciu programów rządowych
i unijnych. Podczas konferencji będzie można zapoznać się właśnie z takimi realizacjami!

Patronat nad konferencją objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, Polska Izba Ekologii, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Polska Izba Magazynowania Energi i Stowarzyszenie Ład na Mazowszu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu osoby zainteresowane rozwojem innowacyjnych gmin w naszym kraju. Zapisy na spotkanie prowadzone są poprzez formularz rejestracyjny dostępny  na stronie http://www.greenwarsawconferences.org.pl/

[pdf-embedder url=”http://odpady.net.pl/wp-content/uploads/2017/05/Program-konferencji-Innowacyjna-Gmina.pdf”]

cze
29
czw.
2017
PRAWNA PROBLEMATYKA GOSPODARKI ODPADAMI W PRAWIE UE I POLSKIM – Warszawa, Centrum Promocji Informatyki
cze 29 całodniowy
PRAWNA PROBLEMATYKA GOSPODARKI ODPADAMI W PRAWIE UE I POLSKIM - Warszawa, Centrum Promocji Informatyki

Szkolenie przeznaczone jest dla podmiotów, które zajmują się odpadami, podmiotów korzystających ze środowiska (przedsiębiorców) oraz pracowników organów administracji publicznej wykonujących zadania w tej dziedzinie. jak i urzędników. Praktyczne rozwiązania pojawiających się problemów prawnych będą również pomocne sędziom, adwokatom i radcom prawnym uczestniczącym w postępowaniach sądowych dla prawników, pracowników administracji oraz dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki odpadami w prawie UE i polskim.

Szkolenie prowadzi: dr Mariusz Baran – doktor nauk prawnych, radca prawny, stypendysta Narodowego Centrum Nauki w Krakowie, adiunkt w Katedrze Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał w 2013 r. na podstawie rozprawy pt. “Stosowanie z urzędu prawa unijnego przez sądy państw członkowskich”. Laureat I nagrody w XLIX Ogólnopolskim Konkursie „Państwa i Prawa” na najlepszą pracę doktorską oraz laureat w X konkursie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Zainteresowania naukowe: prawo UE oraz prawo administracyjne, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych aspektów stosowania prawa UE przez krajowe sądy oraz organy administracji, a także problematyce prawnych aspektów procesów inwestycyjno-budowlanych, z uwzględnieniem problematyki prawa ochrony środowiska. Autor wielu publikacji z zakresu prawa administracyjnego, prawa europejskiego oraz prawa ochrony środowiska. Konsultant Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie w zakresie prawa ochrony środowiska, prawa administracyjnego oraz prawa Unii Europejskiej. Wykładowca prawa ochrony środowiska oraz prawa Unii Europejskiej, zarówno dla studentów studiów prawniczych, ale również w ramach studiów podyplomowych prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim pt. „Ochrona środowiska w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim”, jak również na kursach i szkoleniach dla: pracowników administracji, członków Samorządowych Kolegium Odwoławczych, a także w ramach szkoleń dla aplikantów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie oraz Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie oraz aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Program szkolenia (10:00 – 16:00)

  • Blok: System prawny gospodarki odpadami:
    • Prawne podstawy gospodarki odpadami w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim.
    • Pojęcie i rodzaje ‘odpadów’.
    • Podstawowe zasady gospodarki odpadami (w zakresie unikania powstania odpadów, powtórnego wykorzystywania odpadów, usuwania odpadów).
  • Blok: Obowiązki prawne w zakresie gospodarki odpadami (wytwórców i posiadaczy odpadów oraz władzy publicznej):
    • Planowanie gospodarki odpadami.
    • Reglamentacja gospodarki odpadami.
    • Kontrola i nadzór nad gospodarką odpadami.
  • Blok: Wybrane zagadnienia szczegółowe z zakresu gospodarki odpadami:
    • Opakowania i odpady opakowaniowe.
    • Wraki samochodowe.
    • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Czytaj więcej: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/goueip/index.php

wrz
19
wt.
2017
Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Odpady. M&M Consulting, Wrocław
wrz 19 – wrz 20 całodniowy
gru
28
czw.
2017
Gospodarka odpadami w praktyce – COBRO Instytut Badawczy Opakowań
gru 28@20:15 – 21:15
sty
24
śr.
2018
9 edycja konferencji “Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” ABRYS, Łódź
sty 24 – sty 26 całodniowy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na 9. już edycję konferencji Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, która odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018 r. w Łodzi

Rok 2018 rozpoczniemy od najistotniejszych tematów w  branży czyli: segregacji i recyklingu.

Co nas czeka w nadchodzących latach w  gospodarce odpadami? Czy konieczne są ciągłe zmiany prawne? Czy jesteśmy w stanie wywiązać się z Unijnych zobowiązań? Na te pytanie odpowiedzą prelegenci sesji inauguracyjnej pn. System gospodarki odpadami w Polsce- aktualna sytuacja na rynku.

Nie zabraknie też tematyki, która od dawna wzbudza wiele dyskusji – czyli selektywna zbiórka  bioodpadów. W ramach sesji poświęconej tej tematyce zostaną zaprezentowane między innymi: szanse i wyzwania jakie stoją przed zbiórką odpadów biodegradowalnych, europejskie doświadczenia w selektywnej zbiórce bioodpadów jak i nasze polskie efekty wdrażania pilotażowego systemu zbiórki odpadów biodegradowalnych.

W trakcie konferencji poruszymy również temat dotyczący gospodarki obiegu zamkniętego. Zastanowimy się jakie są wizje rozwoju GOZ w Polsce i w Europie. Poznamy doświadczenia gmin, które już stosują idee gospodarkę obiegu zamkniętego jak i te, które dopiero system ten będą wdrażać. Ważny aspekt tej sesji to przedstawienie modeli biznesowych, które można  zastosować w GOZ.

W kolejnej sesji odpowiemy sobie na pytanie, czy recykling może się opłacać? Specjaliści z tej branży zaprezentują analizy kosztów gospodarki odpadami, jak i zwrócą uwagę na optymalizację kosztów w RIPOK-u. Nie zabraknie też ważnego tematu dotyczącego popiołu w odpadach. Dowiemy się jakie między innymi są efekty pilotażowego programu zbiórki popiołów w jednej z gmin oraz jakie uszkodzenia i idące za tym straty  powodują popioły w instalacjach. Przedstawiciel Straży Miejskiej opowie nam o efektach przeprowadzanych kontroli palenisk domowych.

 Trzydniową konferencję zakończymy wyjazdem studyjnym

Serdecznie zapraszamy!

mar
6
wt.
2018
Międzynarodowa Konferencja “Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej” ABRYS, Iława
mar 6 – mar 8 całodniowy

Międzynarodowa Konferencja „Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej”, ABRYS, Iława

Szanowni Państwo,

zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję w całości poświęconą tematowi uciążliwości zapachowej. Międzynarodowa Konferencja Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej, organizowana przez firmę Abrys, odbędzie się w dniach 6-8 marca 2018 r. pośród pięknych mazurskich krajobrazów w hotelu GrandHotel Tiffi***** w Iławie.

W imieniu Zarządu firmy Abrys serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji dotykającej bardzo ważnej tematyki, jaką jest jakość powietrza, w tym zarządzanie odorami. O tym, że to właśnie odory są jednym z największych problemów, świadczą m.in. dane opublikowane przez GIOŚ, które mówią, że w 2016 r. Organy Inspekcji Ochrony Środowiska rozpatrzyły ponad tysiąc skarg, które dotyczyły uciążliwości zapachowej.

Na konferencję zostali zaproszeni eksperci z branży, którzy przekażą informacje  dotyczące obowiązujących  oraz planowanych przepisów prawnych  w kwestii odorów. Dowiedzą się Państwo jakie są metody oceny i pomiarów odorów, oraz jakie są dostępne na rynku rozwiązania techniczne, które pomagają ograniczyć bądź całkowicie usunąć problem uciążliwości zapachowej w najbliższym otoczeniu zakładu. Jedna z sesji będzie w całości poświęcona praktycznym doświadczeniom związanym z problemami odorowymi i metodami ich rozwiązywania.

Malownicze krajobrazy i naturalna przyroda Pojezierza Iławskiego, a także nowoczesny Grand Hotel Tiffi***** w Iławie z wieloma atrakcjami umili Państwu pobyt na konferencji.

Link do rejestracji online dostępny tutaj: https://systemcoffee.pl/?lang=pl&go2rej=1&kid=747

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji dostępnym pod tym linkiem: https://goo.gl/Bojm6C

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji

mar
20
wt.
2018
28. Konferencja “Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów”, ABRYS, Łomnica k/ Karpacza
mar 20 – mar 22 całodniowy

Szanowni Państwo,

spotkajmy się na największej i jedynej w Polsce konferencji poświęconej tematyce składowisk odpadów. Firma ABRYS już po raz 28 organizuje wydarzenie pod nazwą „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów. Składowisko odpadów elementem RIPOK”, które odbędzie się w dniach 20-22 marca w Hotelu Osada Śnieżka w Łomnicy koło Karpacza. To niepowtarzalna okazja aby spotkać się z specjalistami z branży, przedstawicielami świata nauki oraz praktykami i wymienić się swoimi doświadczeniami aby w przyszłości wdrażać dobre rozwiązania na składowiskach.

W tym roku firma ABRYS obchodzi swoje 30-lecie i w związku z tym stawia na jak najbardziej profesjonalne pod względem merytorycznym przygotowanie programu oraz całej organizacji konferencji. Czekają na Państwa trzy sesje tematyczne poruszające najważniejsze tematy związane ze składowiskami odpadów oraz moc dodatkowych atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z zaproszeniem konferencji.

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostaje koordynator konferencji Pani Paulina Ziętek: 881 932 976, p.zietek@abrys.pl

Serdecznie zapraszamy!

paź
10
śr.
2018
“Konferencja dla recyklerów Gospodarka odpadami – czas na radykalne zmiany” – Stowarzyszenie Polski Recykling,
paź 10 całodniowy
"Konferencja dla recyklerów Gospodarka odpadami - czas na radykalne zmiany" - Stowarzyszenie Polski Recykling,

W związku z nowelizacją ustawy o odpadach jak również ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw w tym zakresie nasze Stowarzyszenie organizuje konferencję, na której recyklerzy odpadów będą mieli możliwość zapoznania się aktualnymi wymogami i obowiązkami wynikającymi z nowych przepisów.

  10 października 2018 roku organizujemy KONFERENCJE DLA RECYKLERÓW. Będzie ona próbą dokonania oceny sytuacji branży i wyzwań jakie przed nią stoją w świetle ostatnich zmian w polskim prawodawstwie.
Podczas konferencji zostanie przedstawiony Raport powstały we współpracy Stowarzyszenia z PwC odnośnie polskiego systemu gospodarki odpadami wraz w wypracowanym przez branżę nowym modelem systemu gospodarki odpadami z uwzględnieniem unijnego Pakietu Odpadowego i Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta.

RAMOWY PROGRAM:

  • Nowelizacja ustawy o odpadach oraz o Inspekcji Ochrony Środowiska – jakie będą skutki dla branży?
  • Prawa recyklera w czasie kontroli – panel z ekspertami z odpowiednich instytucji.
  • Prezentacja Raportu Stowarzyszenia i PwC : Gospodarowanie komunalnymi odpadami opakowaniowymi w obiegu zamkniętym. Przegląd systemu i propozycja nowego rozwiązania.
  • Przedstawienie propozycji nowego modelu gospodarki odpadami oraz propozycja zmian w prawie.
  • Jak pozyskać dotacje? Panel z ekspertami z PwC odnośnie programów z dofinansowaniami.

Koszt uczestnictwa w konferencji to 550 zł netto od osoby przy zgłoszeniach do 15 sierpnia 2018 r. Od 15 sierpnia będzie to 650 zł netto.

Członkowie Stowarzyszenia otrzymują 10% rabat.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji dostępne jest w sekretariacie SPR pod adresem: info@polskirecykling.org oraz pod nr telefonu: +48 607 616 613.

lis
22
czw.
2018
IV edycja konferencji “Środowisko Informacji”. MŚ, GDOŚ, Warszawa Centrum Nauki Kopernik
lis 22 całodniowy
IV edycja konferencji "Środowisko Informacji". MŚ, GDOŚ, Warszawa Centrum Nauki Kopernik
lut
5
wt.
2019
10. Międzynarodowa Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, Poznań
lut 5 – lut 7 całodniowy
10. Międzynarodowa Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, Poznań

Jubileuszowa edycja konferencji będzie niepowtarzalną okazją by usłyszeć o zmianach i rozwoju, które dokonały się  na przestrzeni ostatnich 10 lat w gospodarce odpadami.  Celem konferencji jest  zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami. Pokazane zostaną przykłady państw europejskich w kontekście nowych przepisów unijnych dla GOZ oraz zebrane doświadczenia  praktyków z wprowadzania GOZ  w Europie i w Polsce. Ponadto podczas wydarzenia omówione zostaną zagrożenia i wyzwania jakie stoją na drodze do wdrażania systemu zbiórki  i przetwarzania  bioodpadów  Dodatkowo odwołamy się do  problemów z opakowaniami z różnych materiałów oraz problemy z ich recyklingiem.

Szczegóły: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/238/2019/02/05/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=48e3c4292ce11806682f3cc0b87eef7e

kwi
2
wt.
2019
Spotkanie Informacyjno-Szkoleniowe oraz Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia FORS, Warszawa
kwi 2 całodniowy
Spotkanie Informacyjno-Szkoleniowe oraz Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia FORS, Warszawa

Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów informuje, że w dniu 2 kwietnia  2019 r. w hotelu  Airport Hotel Okęcie  w Warszawie odbędzie się Spotkanie Informacyjno-Szkoleniowe dla przedsiębiorców prowadzących stacje demontażu pojazdów, oraz gospodarujących innymi odpadami. Po szkoleniu odbędzie się również  Walne Zgromadzenie FORS.

– Zaproszenie na szkolenie

– Karta zgłoszenia na szkolenie

– Zaproszenie na Walne

– Karta zgłoszenia na Walne

– Program

Zgłoszenia na załączonej Karcie zgłoszenia należy wysłać mailowo na adres: sekretariat@fors.pl

najpóźniej do dnia 27 marca 2019 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w Spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo przysługuje członkom Stowarzyszenia  FORS.

Ze względów organizacyjnych prosimy osoby zdecydowane o jak najszybsze dokonanie zgłoszeń.

Sekretariat FORS