Warszawa podpisała umowy na odbieranie odpadów

7776

W środę, 27 marca zostały podpisane umowy na odbiór odpadów komunalnych z terenu m.st. Warszawy z nowymi wykonawcami, wyłonionymi w przetargu. Wybraliśmy najkorzystniejsze dla warszawianek i warszawiaków oferty. Nowe umowy będą obowiązywały przez kolejne trzy lata.

Podpisaliśmy umowy na odbiór opadów komunalnych z uwzględnieniem podziału na następujące zadnia:

 • dla zadania 1 (Bielany i Żoliborz) z firmą BYŚ Wojciech Byśkiniewicz,
 • dla zadania 2 (Białołęka i Targówek) z konsorcjum Partner sp. z o.o., PARTNER Dariusz Apelski i JARPER sp. z o.o.,
 • dla zadania 4 (Ochota, Ursus i Włochy) ze spółką miejską MPO,
 • dla zadania 5 (Praga Południe i Praga Północ) z firmą P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska,
 • dla zadania 7 (Śródmieście) ze spółką miejską MPO,
 • dla zadania 8 (Ursynów i Wilanów) z konsorcjum SUEZ Polska Sp. z o.o. i Remondis Sp. z o.o.,
 • dla zadania 9 (Wola i Bemowo) ze spółką miejską MPO.

Podpisanie umów nie oznacza, że operatorzy od razu rozpoczynają świadczenie usługi, w umowie mają zagwarantowane 3 miesiące okresu przygotowawczego. Dla mieszkańców Warszawy nic nie zmieni się w zakresie odbioru odpadów – do czasu rozpoczęcia świadczenia usług wynikających z podpisanych umów odpady będą odbierane przez dotychczasowych operatorów bez wpływu na jakość usługi.

Dla zadania 6 (Rembertów, Wawer, Wesoła) nie został rozstrzygnięty przetarg ze względu na znaczące przekroczenie budżetu. Dla tego zadania kolejny przetarg (również z wykorzystaniem aukcji elektronicznej) zostanie wznowiony. Do tego czasu usługę świadczy firma P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska.

Podpisanie umowy dla zadania 3 (Mokotów) ze względu na złożone przez konsorcjum Remondis sp. z o.o./SUEZ Polska sp. z o.o. odwołanie od wyników przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej zostało uprzednio przełożone. Krajowa Izba Odwoławcza 28 marca w całości oddaliła odwołanie.

Mieszkańcy stolicy od 1 stycznia 2019 r. mają zagwarantowany odbiór odpadów. Nowe zasady segregacji są wdrażane stopniowo. Priorytetem dla stołecznego ratusza jest zapewnienie ciągłości odbioru odpadów. 1 stycznia wszedł w życie system, w którym mieszkańcy będą mieli możliwość selektywnej zbiórki odpadów do 5 pojemników. Wprowadzenie nowego systemu jest ściśle monitorowane. Operatorzy dostarczyli mieszkańcom domów jednorodzinnych niezbędne worki na zbieranie odpadów. Operatorzy oklejają dotychczasowe pojemniki nowymi naklejkami, dostawiają nowe pojemniki.

Jak właściwie segregować odpady?

Kompendium wiedzy o właściwej segregacji jest dostępne na stronie www.czysta.um.warszawa.pl. Zachęcamy również do śledzenia porad w mediach społecznościowych (#RadyNaOdpady;  #SegregujNa5).

Źródło: http://www.um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

5 KOMENTARZE

 1. MPO ma doświadczenie i zna teren. Najlepiej się spisywali. Teraz po zmianach nie jest już tak dobrze. Wyrazy współczucia do mieszkańców Mokotowa, bo zaraz zmieni im się operator i będzie bałagan jak w innych dzielnicach.

 2. A kiedy mpo zacznie odbierać telefony od klientów, trzymać się harmonogramu i odbierać odpady w wyznaczonym terminie? Ważne zeumiwa podpisana, można robić byle jak. Czy ja mogę przestać płacić w związku z nie dotrzyma iem warunków umowy?

 3. Mysle, ze w kwestii wywozu smieci ludziom zawsze bedzie cos przeszkadzac- a to cena, a to niska jakosc uslug… Nie ma co przeżywać, segregowanie to teraz obowiazek no i ceny uslug tez ida w gore. Nie wiem jak reszta wawy, ale u mnie Mpo odwala kawal dobrej roboty

 4. Czyli u nas nadal Mpo. I dobrze. Solidnie pracują, terminowo, dokladnie, porzadek zawsze jest w boksach. I tyle mi wystarczy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ