Zmiana na stanowisku Dyrektora Finansowego FBSerwis SA

489

Z dniem 29 marca br. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Finansowego FBSerwis SA. Po prawie 5 latach pracy Michał Parafiniuk zrezygnował ze wszystkich funkcji pełnionych w Grupie FBSerwis, a zastąpił go Arkadiusz Kazana, który dołączył do FBSerwis pod koniec marca br.

Arkadiusz Kazana jest menedżerem finansowym z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w polskich i zagranicznych grupach kapitałowych z branży motoryzacyjnej, chemicznej i odpadowej. Przez ostatnie 3 lata pracował w firmie działającej na rynku usług środowiskowych i energii odnawialnej, jako Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu.

Wraz z odejściem, Michał Parafiniuk przestał pełnić funkcję Członka Zarządu FBSerwis SA. Aktualnie w zarządzie spółki zasiadają: Artur Pielech (Prezes Zarządu), Wojciech Smołka (Wiceprezes Zarządu), Iwona Frączkowska (Dyrektor ds. Personalnych) oraz Karolina Szymczak (Dyrektor Działu Prawnego).

„Chciałbym podziękować Michałowi za 4 i pół roku udanej współpracy, ogromne zaangażowanie oraz znaczący wkład w rozwój i budowanie sukcesu Grupy FBSerwis. Życzę mu powodzenia w jego dalszej karierze” – komentuje Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis SA.

Grupa FBSerwis zamknęła 2018 rok z najlepszymi wynikami od początku swojej działalności, odnotowując wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie prawie 40% względem poprzedniego roku przy utrzymaniu wysokiej rentowności. Rezultaty osiągnięte w 2018 roku sprawiły, że pomimo wysokich kosztów finansowych, związanych z długiem zaciągniętym u udziałowców na potrzeby zakupu spółek, Grupa FBSerwis po raz pierwszy odnotowała zysk brutto.


FBSerwis SA jest polską firmą założoną przez Budimex SA i Ferrovial Services, która realizuje kontrakty obejmujące: usługi w zakresie gospodarki odpadami, modernizację infrastruktury oświetleniowej, utrzymanie techniczne budynków oraz obiektów przemysłowych i sportowych dla klientów sektora prywatnego i publicznego  oraz bieżące utrzymanie blisko 1200 km dróg krajowych i autostrad. FBSerwis prowadzi również cztery regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) – w woj. łódzkim, małopolskim oraz dwie w woj. dolnośląskim, a także posiada dwa składowiska odpadów. Do klientów firmy należą m.in. miasto Wrocław, GDDKiA, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie, sieć hipermarketów Auchan, miasto Słupsk. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.fbserwis.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *