Nielegalne wysypiska, rosnące kominy spalarni, a wreszcie… dziesiątki pożarów na składowiskach odpadów. Dlaczego ceny wywozu śmieci nieustannie rosną i kto na tym zarabia? Co sprawia, że nasz krajowy rynek gospodarki odpadami zajmują zagraniczne koncerny i jaki ma to związek z legalnym i nielegalnym importem śmieci do Polski?

Gośćmi programu są Krzysztof Droń (prezes Beskid Żywiec sp. z o.o.), wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, Paweł Prusaczyk (b. pracownik Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce), dr Maciej Sienkiewicz (współtwórca biodegradowalnych kompozycji polimerowych, Politechnika Gdańska) oraz przedstawiciele komitetów społecznych z Żywca i Zamościa protestujących przeciw budowie spalarni RDF.

Oglądaj w VOD TVP 6.05.2019: https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,06052019,42220369

1 KOMENTARZ

  1. „przedstawiciele komitetów społecznych z Żywca i Zamościa protestujących przeciw budowie spalarni”??? To żart?! W Żywcu co chwilę komunikaty żeby nie wychodzić bez potrzeby z domów bo taki smog. Zamość ten sam syf… Powinni na kolanach błagać o eko spalarnie i wysłać straż miejską do sprawdzania co leci z kominów u ludzi zanim się tam uduszą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *