16 stycznia odbyła się konferencja „CSR Conference. Make a Change : STOP FOOD Waste!​”. To było bardzo inspirujące wydarzeniem dla wszystkich, którzy brali w niej udział i które – jesteśmy przekonani – dobrze nada ton temu roku. 2018 będzie rokiem walki przeciw marnotrawstwu żywności!
Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni, że mogliśmy wspierać to wydarzenie, które zostało bardzo profesjonalnie zorganizowane przez studentów Uniwersytetu Vistula w Warszawie.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć, wideo z konferencji są dostępne pod linkami:
https://www.facebook.com/CSR.Eating.the.WORLD/videos/2024748717805042/
– https://www.facebook.com/CSR.Eating.the.WORLD/videos/2024772844469296/

Konferencja w skrócie: #FoodWaste (marnowanie żywności) jest ekonomiczną, społeczną i środowiskową katastrofą. W skali globalnej, 30% wyprodukowanej żywności jest marnowana. Jeśli marnowanie żywności byłoby państwem, zajęłoby 3 miejsce na świecie pod kątem liczby wyemitowanych gazów cieplarnianych po Chinach i USA. Wyrzucamy na śmieci wystarczająco dużo jedzenia, aby wyżywić 900 milionów ludzi, którzy cierpią z powodu głodu.

Problem jest złożony na każdym etapie łańcucha produkcji żywności, jednak wciąż konsumenci odpowiadają aż za 54% marnowania żywności globalnie. W samej Europie, 88 milionów ton żywności jest marnowana każdego roku, czyli 174 kg rocznie na osobę. Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak dużo to jest?

Dobrą wiadomością jest, że kiedy zdajemy sobie sprawę z problemu, możemy podjąć działania, aby temu przeciwdziałać – w naszej skali, codziennie, zaczynając tu i teraz.

Podczas konferencji, wymieniliśmy mnóstwo pomysłów na to jak przeciwdziałać marnowaniu żywności w domu na pierwszym miejscu. Na szczęście żyjemy w erze łatwo dostępnej informacji, świetnego zaangażowania i mnóstwa inicjatyw w każdym zakątku świata, które pomagają przeciwdziałać marnowaniu żywności i pomóc potrzebującym.

Dzisiaj możemy przeciwdziałać marnowaniu żywności na wiele różnych sposobów. Kiedy mamy za dużo jedzenia w domu lub niespożyte/niezakupione jedzenie w sklepach/restauracjach, możemy zwrócić się do: Banków Żywności, lodówek sąsiedzkich #Foodsharing (ponad 10 lokalizacji w Warszawie) czy bezdomnych w naszej okolicy. Możemy także zainstalować aplikację do przekazywania żywności lub sprzedać ją po niższej cenie – sytuacja win-win dla klientów i biznesu (#TooGoodToGo​, Love Food Hate Waste – Community​, #DiscoSoup,…). Ostatecznie, możemy się podzielić żywnością ze znajomymi lub nieznajomymi.

Powstrzymanie marnowania żywności jest w naszych rękach! Razem zmieniamy świat na lepsze!
#StopFoodWaste #ThankYouForOurPlanet  #LetsMakeAchangeToday  #TogetherWeMakeAbetterWorld #BeTheChange

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *