• This topic is empty.
Przeglądasz 9 wpisy - 1 do 9 (z 9 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6377
    daria26daria26
    Uzytkownik

    Witam!

    Czy moge oddac świetlówki do utylizacji własnym samochodem bez zezwolenia na przwóz subst. niebezpiecznych? Sa to nasze świetlówki, które po prostu sie zużyły!

    #8783
    krskrs
    Uzytkownik
    daria26 wrote:
    Witam!

    Czy moge oddac świetlówki do utylizacji własnym samochodem bez zezwolenia na przwóz subst. niebezpiecznych? Sa to nasze świetlówki, które po prostu sie zużyły!

    Jeśli jesteś osobą fizyczną, to tak. Jeśli jesteś osobą prawną, to teoretycznie chyba nie, ale zapytaj lepiej kolegi Zielony Punkt.
    Jeśli jesteś osobą prawną to pamiętaj żeby otrzymać kartę przekazania odpadu. Przed oddaniem odpadu specjalistycznej firmie powinniśmy sprawdzić, czy posiada ona odpowiednie zezwolenia.

    Pozdrawiam.

    #8784
    mollmoll
    Uzytkownik

    zgodnie z art. 28 ust. 9 ustawy o odpadach

    Quote:
    Uzyskanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy wytwórcy odpadów, który zbiera wytworzone przez siebie odpady w miejscu ich wytworzenia lub transportuje wytworzone przez siebie odpady.

    a ust. 1 mówi o tym że prowadzenie zbierania oraz transportu odpadów wymaga uzyskania zezwolenia

    więc transportując wytworzone przez siebie odpady nie musisz mieć odrębnego zezwolenia na transport

    #8785
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Dokładnie tak jak napisał moll – art. 28 ust. 9 Ustawy o odpadach mówi, że transport wytworzonych przez siebie odpadów nie wymaga zezwolenia.

    #8786
    adamekadamek
    Uzytkownik

    🙂

    #8787
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Czyli, że nawet jeśli jestem osobą prawną to mogę własnym samochodem przewieźć świetlówki? Bardzo dobrze wiedzieć! 🙂

    #8788
    kasia_tkasia_t
    Uzytkownik

    A można je oddać np. w sklepach typu ikea czy leroy m.? Kupując nowe powinni stare przyjąć…

    #8789
    Mario3Mario3
    Uzytkownik
    Quote:
    A można je oddać np. w sklepach typu ikea czy leroy m.? Kupując nowe powinni stare przyjąć…

    Jestem pewien że jest wiele firm specjalizujących się w recyklingu świetlówek, kiedyś widziałem specjalne pojemniki w niektórych blokach i chyba nawet w urzędzie (mało prawdopodobne ale jednak).

    #8790
    Wislawa.RzeskaWislawa.Rzeska
    Uzytkownik

    Sama oddaje zużyte świetlówki do Ikei. Według prawa polskiego elektroodpady należy wrzucać do pojemników oznaczonych specjalnym symbolem. Za wrzucenie do zwykłego smietnika grozi kara grzywny do 5 tyś. zł.

Przeglądasz 9 wpisy - 1 do 9 (z 9 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.