McDonald’s Polska: Segregowanie Odpadów i Recykling – Fabryki w Polsce

128

00:00 ​McDonald’s Polska: sprawdzamy jak wygląda segregowanie odpadów i recykling
00:46 Strategia recyklingu w McDonald’s Goście restauracji niemal wszystkie odpady powinni wyrzucać do koszy do segregacji odpadów, a konkretnie do pojemnika na papier. Także kubki czy słomki do napojów, które zawierają domieszkę plastiku oraz opakowania zabrudzone jedzeniem – bez obaw, papiernia, z którą współpracuje sieć, doskonale sobie z nimi poradzi!
01:32 Segregowanie odpadów Posegregowane odpady wraz z kartonami z zaplecza kuchni trafiają do kompaktora. Przeszkoleni pracownicy sprawdzają, czy wśród opakowań papierowych nie pojawiły się omyłkowo elementy plastikowe.
01:57 Ręczniki oraz papier toaletowy z recyklingu Odpady z restauracji McDonald’s w nowe produkty – ręczniki oraz papier toaletowy – zamienia polska papiernia Miklan-Ryza w Toruniu. Jak to się odbywa?
02:09 Jak wygląda segregacja odpadów Papier po rozładunku z samochodu trafia na plac magazynowy, a stamtąd do hydropulpera – to wyposażone w wirnik urządzenie do wstępnego czyszczenia. Ma ono za zadanie rozdrabnianie i rozwłóknianie makulatury zmieszanej z wodą. Powstała w ten sposób masa przeciskana jest przez otwory w sicie o średnicy 4,5 mm, co pozwala „odcedzić” ewentualne zanieczyszczenia plastikiem.
04:05 Produkcja ręczników z odpadów Nieco inaczej wygląda produkcja ręczników. Na przewijarce odcinane są pojedyncze listki i układane w kształt litery Z. Powstają z nich pakiety, które wędrują na taśmociąg.
04:44 Odpady z McDonalda W miesiącu do zakładu Miklan-Ryza trafia nawet 500 ton makulatury z restauracji McDonald’s z całej Polski – z czego 150 ton powraca jako nowe produkty. Plany? Uruchomienie nowej linii do produkcji podstawek do napojów i podwojenie wydajności. Pamiętajmy o tym po zjedzeniu frytek czy hamburgera. Cały proces zaczyna się przecież od nas!

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

dwa × pięć =