Strona główna Forum Odpady.net.pl Prawo, definicje, interpretacje. Czy jest mi potrzebna organizacja odzysku?

  • This topic is empty.
Przeglądasz 2 wpisy - 1 do 2 (z 2 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #5978
    technolog88technolog88
    Uzytkownik

    Witam
    W mojej firmie zlecano sprawy zwiazane z opakowaniami organizacji odzysku, ale z racji rozwoju firmy chcieli bysmy nie zlecac juz tego organizacji odzysku tylko zajac sie tym sami .
    Nasze odpady oddajemy wyspecjalizowanym firmom mamy do tego wszelaka dokumentacje i potwierdzenia.
    Mam tylko problem w tym co tak naprawde robi taka organizacja odzysku ?
    Na pewno nie odbiera od nas zadnych odpadow
    Na pewno sporzadza nam sprawozdanie do urzedu marszalkowskiego na podstawie podanych przez nas ilosci odpadow, ale co robi jeszcze?
    Czy robi cos czego nie mozemy my zrobic sami w naszej firmie ?
    Jezeli ktos mogl by mi wyszczegolnic takie czynnosci to bardzo o to prosze, a moze jescze ktos mogl by mi podac gdzie znajde jakies materialy szkoleniowe na temat np sprawozdan do urzędu marszalkowskiego itd

    #7905
    eko-opracowaniaeko-opracowania
    Uzytkownik

    No cóż OO pomimo, że fizycznie może nie zajmować się odzyskiem i recyklingiem, to szuka recyklerów którzy zrobią to za nich i skupuje DPO i DPR. Jedno trzeba przyznać – nieco taniej jest płacić organizacjom odzysku niż opłatę produktową Marszałkowi. Urząd Marszałkowski Województwa Kuj.-Pom robi corocznie takie szkolenia koło II/III, ale tylko dla przedsiębiorców z tegoż województwa.

Przeglądasz 2 wpisy - 1 do 2 (z 2 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.