Strona główna Forum Odpady.net.pl Kody i charakterystyki odpadów. Jaki kod na folię PCV, POLIESTROWĄ,papier z klejem

  • This topic is empty.
Przeglądasz 5 wpisy - 1 do 5 (z 5 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6354
    marlor1marlor1
    Uzytkownik

    Moja firma prowadzi działalność poligraficzną w zakresie druku na foliach, wyniku czego powstaje odpad : folia pcv, folia poliestrowa, papier zabrudzony kle (był on przyklejony po stronie lewej folii). Czy wie kto jaki jest na to kod? proszę pomóżcie może chociaż jaka wskazówka!

    #8722
    PPPP
    Uzytkownik

    Biorąc pod uwagę genezę powstania odpadu zakwalifikował bym folie zabrudzona klejem pod kod 08 03 99.
    Czy ma Pan ten kod w decyzji? Czy Pana odbiorca odpadu może ten odpad odbierać do utylizacji?

    #8723
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Odpady folii zaklasyfikowałbym jako 07 02 13 jako odpady powstałe podczas przygotowania i stosowania tworzyw sztucznych.
    Papier zabrudzony klejem najprościej byłoby zaklasyfikować do 03 03 07, ale nie bardzo jest możliwość, dlatego ja zastosowałbym kod 07 02 99, bo jest to pozostałość po stosowaniu tworzyw sztucznych.

    Odpady z grupy 08 03 to przede wszystkim odpady płynne lub półpłynne, na które składają się farby i szlamy farb, tak więc kod 08 03 99 nie może mieć tu zastosowania.

    #8724
    marlor1marlor1
    Uzytkownik

    Dziękuje za podpowiedzi, ale nie pasuje mi kod 08.03.99 dlatego, że to odpady, które nie powstały w wyniku stosowania farb drukarskich, ale powstały jako odpad z drukowania (wcale farbą nie muszą być zabrudzone) a papier zabrudzony klejem powstaje po odklejeniu go od folii a nie z powodu zabrudzenia farbą – to jest jak te nalepki dla dzieci – papier zostaje po odklejeniu.
    Dlatego myślę, że wykorzystam post od Zielonego punktu Bardzo Wam obu dziękuję. I pozdrawiam.

    #8725
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Kody, które napisałem widziałem w firmie, która produkuje między innymi tablice z naklejanymi literami i takie kody tam funkcjonowały.
    Pozdrawiam!

Przeglądasz 5 wpisy - 1 do 5 (z 5 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.