Strona główna Forum Odpady.net.pl Prawo, definicje, interpretacje. Karty ewidencji odpadów, karty ewidencji ZSEE

  • This topic is empty.
Przeglądasz 9 wpisy - 1 do 9 (z 9 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6328
    GizmoGizmo
    Uzytkownik

    Witam,
    mam pytanie, czy karta ewidencji odpadu czy też zsee musi zgadzać się z KPO? Czyli np. na kpo mam 101 kg więc na karcie ewidencji również 101 kg? Czy może być tutaj rozbieżność?

    Czy najpiew tworzyc KPO czy kartę ewidencji?

    Pozdrawiam
    Gizmo

    #8639
    PPPP
    Uzytkownik

    Witam,
    mam pytanie, czy karta ewidencji odpadu czy też zsee musi zgadzać się z KPO? Czyli np. na kpo mam 101 kg więc na karcie ewidencji również 101 kg? Czy może być tutaj rozbieżność?

    Czy najpiew tworzyc KPO czy kartę ewidencji?

    Pozdrawiam
    Gizmo

    1. Na karcie ewidencji ZSEiE wpisujesz nr, wagę z karty przekazania odpadu, który ZEBRAŁEŚ, OTRZYMAŁEŚ.
    2. Na karcie ewidencji odpadu wpisujesz nr karty, wage dot. odpadów, które wytworzyłeś w związku z działalnością firmy, np. świetlówki, szmaty, itp.
    3. Ilości muszą się zgadzać.

    #8640
    GizmoGizmo
    Uzytkownik

    A czy mogę jeszcze prosić o podstawę prawną, lub gdzie jej szukać (Ustawa o odpadach o ZSEE)?

    Karty ewidencji zużytego sprzętu powinien prowadzić zbierajacy zużyty sprzęt, czyli np. zakład komunalny lub prywatny przedsiębiorca?

    #8641
    GizmoGizmo
    Uzytkownik

    Jeszcze jedna kwestia. Czy kartę ewidencji zsee prowadzi tylko zakład przetwarzania? czy też punkt zbierania?

    #8642
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    – najpierw tworzy się kartę przekazania odpadu
    – dane ze wszystkich kart przekazania odpadu dla danego rodzaju odpadu są okresowo (najrzadziej raz w roku) zbierane na karcie ewidencji odpadów
    – ilości odpadów na kartach przekazania i kartach ewidencji muszą być identyczne
    – kartę ewidencji odpadów musi prowadzić każdy posiadacz odpadów, zgodnie z art. 36 ust. 1 Ustawy o odpadach, oprócz wytwórcy odpadów komunalnych oraz podmiotu niebędącego przedsiębiorstwem wykorzystującego odpady do własnych potrzeb
    – kolejność wypełniania dokumentów i konieczność zgodności występujących w nich danych wynika z samej konstrukcji KPO i KEO. Na karcie ewidencji jest rubryka, w którą należy wstawić numery kart przekazania tak więc oczywiste jest, że tworzy się ją w drugiej kolejności
    – kartę ewidencji odpadów prowadzi nie tylko zbierający odpady, ale również ich wytwórca, prowadzący odzysk i unieszkodliwianie jak również odbierający odpady komunalne

    #8643
    PPPP
    Uzytkownik
    Gizmo wrote:
    Jeszcze jedna kwestia. Czy kartę ewidencji zsee prowadzi tylko zakład przetwarzania? czy też punkt zbierania?

    Kartę ewidencji zseie prowadzi zbierający i zakład przetwarzania osobno, chyba, że zakład przetwarzania jest równocześnie zbierającym.

    #8644
    PPPP
    Uzytkownik

    Podstawą prawną prowadzania ewidencji odpadów jest ustawa o odpadach. Wzory kart ustala rozporządzenie min. środowiska z 8 grudnia 2010.

    #8645
    GizmoGizmo
    Uzytkownik

    Kartę ewidencji zseie prowadzi zbierający i zakład przetwarzania osobno, chyba, że zakład przetwarzania jest równocześnie zbierającym.[/quote]

    Czy w tych kartach prowadzonych przez zbierającego i przetwarzającego powinny się zgadzać masy (oczywiście mam na myślie masy przekazane przez zabierajacego) reasumując w raporcie do gioś masa zebrana musi sie zgadzać z kartą ewidencji zużytego sprzętu czy też masa zebrana i przekazana powinna się równać masie z kpo i karty ewidencji zużytego sprzetu?

    #8646
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Masa zebranego i przekazanego sprzętu na sprawozdaniu GIOŚ musi być zgodna z kartą ewidencji odpadów, a ta z kolei musi być zgodna ze wszystkimi kartami przekazania.

Przeglądasz 9 wpisy - 1 do 9 (z 9 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.