Strona główna Forum Odpady.net.pl Unieszkodliwianie. osad ściekowy nie jest paliwem odnawialnym !

  • This topic is empty.
Przeglądasz 6 wpisy - 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #5925
    RazpudinRazpudin
    Uzytkownik

    Zainteresowanych ofertą energetycznego wykorzystania osadów zapraszam najpierw do analizy doświadczenia przeprowadzonego w kotłowni EC Wybrzeże S.A., które skopiowałem z prezentacji otrzymanej na konferencji w Gdańsku. Sama prezentacja również jest do ściągnięcia z mojej strony (referat format pps – spakowany waży 4.9MB)

    http://salix_pl.republika.pl/osad.html

    Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy – zawsze warto sprawdzić każdą “okazję” kilka razy 😉

    #7809
    bargoobargoo
    Uzytkownik

    To chyba obecnie najbardziej problemowy odpad z branży np spozywczej. Nie mozna go stosować w rekultywacji, a sa tacy co próbują wykorzystać go do nawożenia w rolnictwie (w tym pod uprawe wierzby energetycznej). Inni kombinatorzy uzywaja go jako komponentu do prod. kompostu.

    #7810
    RazpudinRazpudin
    Uzytkownik

    raczej miałem na myśli próby zastosowanie osadu ściekowego jako paliwa odnawialnego do współspalania z węglem w celu realizacji Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 19. grudnia, 2005r. (Dziennik Ustaw Nr 261 z 2005r., poz. 2187) w sprawie szczegółowego zakresu obowiązków uzyskania i przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia, uiszczenia opłaty zastępczej oraz zakupu energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w odnawialnych źródłach energii.

    #7811
    AndersanAndersan
    Uzytkownik

    Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy – zawsze warto sprawdzić każdą “okazję” kilka razy Wink

    #7812
    eupismakeupismak
    Uzytkownik

    Wykopalisko…
    Ale ciekawe, jak to się dalej rozwinęło.

    #7813
    AndersanAndersan
    Uzytkownik

    Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy – zawsze warto sprawdzić każdą “okazję” kilka razy Wink

Przeglądasz 6 wpisy - 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.