• This topic is empty.
Przeglądasz 12 wpisy - 1 do 12 (z 12 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6075
    sadisadi
    Uzytkownik

    Witam!

    Czy może mi ktoś powiedzieć w jaki, przyjazny środowisku sposób, można pozbyć się popiołu z kotłowni zakładowej.
    Spalany materiał to trocina sosnowa kompletnie nieszkodliwa.
    Dowiadywałem się u producentów betonu ale tam wymagania są niestety za wysokie.

    #8049
    tomekflytomekfly
    Uzytkownik

    Mozna prośić o dane kontaktowe na pw?
    możę coś pomogę z tym popiołem

    #8050
    OdpadekOdpadek
    Uzytkownik

    Popiół można normalnie wysypywać do śmieci i składować go na wysypisku. bądź poczytać ogłoszenia bo czasami ludzie chcą podnieść sobie działkę i przyjmują gruz popiół i ziemię.

    #8051
    szymanszyman
    Uzytkownik

    popiół polecał bym wywozić do kogoś kto osusza działkę

    #8052
    Hanna MarliereHanna Marliere
    Uzytkownik

    Popiół jest odpadem i “przyjazny środowisku” sposób zagospodarowani musi być też legalny z punktu widzenia przepisów. W zalezności od klasyfikacji szczegółowej i parametrów popiołu mozliwe jest jego szersze zagospodarowanie niż skłądowanie (czy wyrzucenie do wspólnego kosza z innymi odpadami). Aby jednak jednoznacznie wskazać możliwości, konieczna jest informacja nt. kodu, pod jakim wywtarzany jest popiół i ew. jego składu fizyko-chemicznego (podstawowe parametry).
    Bez tych informacji twierdzenie, że można go wykorzystać do osuszania działki czy podnoszenie/utwardzania terenu nie jest jednoznaczne z zagospodarowaniem “przyjaznym środowisku” ;). M.in. popioły często charakteryzują się kwaśnym pH i prowadzą do zmiany warunków wodnych i glebowych na kwasowe.

    #8053
    merdqmerdq
    Uzytkownik

    wiem że popiołu niekiedy można użyć do użyźnienia gleby, także jak znajdzie się ktoś chętny to lepiej dać komuś takiemu niż wyrzucić

    #8054
    siiqnersiiqner
    Uzytkownik

    Przecież tej metody używano już setki lat temu, wypalano lasy, całe połacie łąk, starych upraw, żeby ziemia stała się urodzajniejsza

    #8055
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Popiół, sczzególnie ze spalonego drzewa można normalnie wywieźć na wysypisko i jest to całkowicie legalne.

    #8056
    abehaabeha
    Uzytkownik

    Czy może mi ktoś powiedzieć w jaki, przyjazny środowisku sposób, można pozbyć się popiołu z kotłowni zakładowej.

    #8057
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    posypać drogę gruntową jeśli jest dziurawa lub znaleźć wyrobisko, które taki odpad przyjmie. Ewentualnie pozostaje skłądowisko ale tam trzeba oczywiście za składowanie zapłacić.

    #8058
    rollek89rollek89
    Uzytkownik

    Jak pisali przedmówcy – wydaje mi się, że nie ma problemu z wysypywaniem popiołu na wysypisku albo na działce. Można zutylizować przy okazji pomagając sąsiadowi z działką 🙂

    #8059
    roczerocze
    Uzytkownik

    ja sypie pod płot gienkowi

Przeglądasz 12 wpisy - 1 do 12 (z 12 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.