Strona główna Forum Odpady.net.pl Prawo, definicje, interpretacje. Sprawozdanie do gioś i urzedu marszalkowskiego.

  • This topic is empty.
Przeglądasz 11 wpisy - 1 do 11 (z 11 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6432
    zbiiizbiii
    Uzytkownik

    Witam wszystkich serdecznie.

    W grudniu dostałem pozwolenie na zbieranie odpadów jednak ruszylem z firma dopiero w styczniu czy w zwiazku z tym skladam sprawozdanie za rok 2011? Czy wystarczy jakies oswiadczenie ze nie zebralem nic i dolaczyc kopie potwierdzajaca ze firma ruszyla w stycziu tego roku ?

    Po za tym jeszcze jakby mi ktos doradzil jeszacze poniewaz nie mam jeszcze numeru gios. Jak go dostac i czy moga byc klopoty ze nie mam go do tej pory.

    I ostatnie pytanie : Sprawozdanie do giosiu to tylko zseie? i czy reszta odpadow tylko do marszalkowskiego i kiedy to robic .

    Przepraszam bardzo ale zaczelem niedawno i troche mnie to przerasta . A chcialbym uniknac kary.

    #8934
    zbiiizbiii
    Uzytkownik

    Dzięki za odpowiedź :/:/:/

    #8935
    PPPP
    Uzytkownik

    jeśli dostałeś pozwolenie na zbieranie odpadów to składasz zbiorcze roczne zestawienie danych do marszałka województwa na podstawie kart ewidencji, gdybym był na Twoim miejscu to był złożył “zerowe” zestawienie

    w przypadku kiedy zbierasz ZSEiE, to wysyłasz SPRAWOZDANIA do GIOŚ i zestawienie do marszałka

    numer gioś dostaje się na wniosek do gioś o nadanie nr rejestrowego, zawsze lepiej mieć potwierdzenie złożenia na ew. kontroli wioś-iu

    sprawozdanie do marszałka do 15 marca, do gioś-iu do 10 marca

    #8936
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego NIE musisz składać jeżeli w 2011 roku nie zebrałeś żadnych odpadów.
    Sprawozdanie, zgodnie z ustawą o odpadach, składa “posiadacz odpadów prowadzący ewidencję odpadów”, a Ty nie prowadziłeś ewidencji odpadów bo ich nie zbierałeś i z uwagi na to, moim zdaniem, nie musisz składać żadnego zerowego sprawozdania.

    Numer GIOŚ musisz mieć jeżeli masz zamiar zbierać odpady zużytego sprzętu.
    W innym przypadku jest Ci zbędny.
    Jeżeli zbierasz odpady zużytego sprzętu to składasz sprawozdanie w tym zakresie do GIOŚ, a dodatkowo odpady te wyszczególniasz na sprawozdaniu do Urzędu Marszałkowskiego.

    Co do terminu sprawozdania do Urzędu Marszałkowskiego się zgadzam, ale moim zdaniem sprawozdanie z zakresu zebranego i przekazanego do zakładu przetwarzania zużytego sprzętu składa się do GIOŚ również do 15 marca za II półrocze poprzedniego roku oraz do 31 lipca za I półrocze danego roku.
    Co na to PP??

    Poza tym na zbieranie jest ZEZWOLENIE, a nie POZWOLENIE 😀

    #8937
    PPPP
    Uzytkownik

    zgadzam się

    #8938
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    Dziekuje bardzo za odpowiedzi . W takim razie jesli nie uzbieralem nic w 2011 to do marszalkowskiego nie skladam a do giosiu za sprzet zseie do 15 marca skladam zerowy ?

    Przepraszam was bardzo ale niedawno zaczelem sklada sie to w formie opisowej czy na jakims specjalnym dokumencie ? Bo jak narazie to poprostu wystawiam kpo jesli ktos chce a ewidencje prowadze ze tak powiem w zeszycie.

    Bardzo przepraszam za moja niewiedze.

    Pozdro

    #8939
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    Przepraszam pisalem z innego konta . Ale chodzi o tą samą osobe . 🙂

    #8940
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Jeżeli nic nie zebrałeś to nie składasz żadnego sprawozdania.
    Dotyczy to zarówno Urzędu Marszałkowskiego jak i GIOŚ.
    Polecam zawsze wystawiać KPO, a ewidencję prowadzić nie w zeszycie tylko przy użyciu kart ewidencji odpadu – sprawdza to ewentualna kontrola.

    Sprawozdanie do Urzędu Marszałkowskiego zawarte jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach (Dz.U. 2010 nr 249 poz. 1674).

    Całość sprawozdań do GIOŚ, wyjaśnienia jak również formularz wpisu do rejestru zawiera ten link:
    http://www.gios.gov.pl/artykuly/podkategoria/35/Zuzyty-sprzet-elektryczny-i-elektroniczny

    #8941
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    Zielony jak zwykle niezastąpiony dziękuje bardzo za odpowiedz.

    Rozumiem juz ze nie skladam jesli nic nie zebralem ale czy jesli nie złoże sprawozdania nie dostane wezwania i kary 500zł która teraz obowiązuje ? Bo przecież gios chyba nie wie ze nic nie zebrałem.

    #8942
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Być może dostaniesz wezwanie, ale szansa na to jest bardzo niewielka.
    Na ewentualne wezwanie odpiszesz, że nic nie zebrałeś i dlatego nie było sprawozdania.
    Nie dostaniesz kary bez pierwotnego wezwania i terminu na odpowiedź.

    #8943
    kaza118kaza118
    Uzytkownik

    Dziękuje bardzo . Nie musze sie juz tym martwic . W kazdym badz razie do lipca 🙂

    Dzieki zielony punkcie 🙂

Przeglądasz 11 wpisy - 1 do 11 (z 11 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.