Strona główna Forum Odpady.net.pl Odpady niebezpieczne. faza glicerynowa z produkcji estrów w gospodarstwie rolnym

  • This topic is empty.
Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #5867
    PF28PF28
    Uzytkownik

    Co zrobić z fazą glicerynową pochodzącą z produkcji estrów metylowych? Zawiera m.in. metanol. Chodzi mi o legalne i tanie rozwiązania tego problemu.

    #7712
    drrobidrrobi
    Uzytkownik

    Drogi Panie,
    estry powstaja wylacznie z produkcji paliw opartych na Biokomponentach. NIe wiem czy to jest dozwolone (np.akcyza). A po ilosci oddanej gliceryny mozna okreslic ilosc wyprodukowanego paliwa.
    pozdro drrobi

    #7713
    PF28PF28
    Uzytkownik

    Interesuje mnie tylko legalne rozwiązanie problemu fazy glicerynowej o czym napisałem w poprzednim poście. Słusznie Pan zauważył, że pochodzi ona, a właściwie będzie pochodzić, z produkcji biopaliw. Właśnie przygotowuję się jako rolnik do uruchomienia produkcji biopaliwa zgodnie z ustawą o biopaliwach. Jednym z problemów, które muszę rozwiązać jest właśnie faza glicerynowa zawierająca m. in. metanol. Można go ponoć odzyskiwać. Glicerol też. Pewnie w Niemczech lub Szwecji rozwiązano ten problem. U nas wydaje się, że przejął to czarny rynek.

    #7714
    drrobidrrobi
    Uzytkownik

    A tkie ogloszenie znalazlem.
    Kupię fazę glicerynową (odciek gliceryny) po produkcji biopaliwa – ilości pełno-samochodowe.
    tel. 601-574-137

    ps gliceryna zdaje sie jest wykorzystywana przy produkcji kosmetykow mydel itp. Moze poszukaj jakis niewielkich wytworni??
    Zdaje sie ze ci duzi beda chcieli by zapewnic im duze ilosci i bardzo wysoka jakosc.

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.