Strona główna Forum Odpady.net.pl Prawo, definicje, interpretacje. Jako monter przekazuje sprzęt do utylizacji co dla klienta

  • This topic is empty.
Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6649
    Tomasz SchlieskeTomasz Schlieske
    Uzytkownik

    Witam,
    jestem monterem elektrotechnicznym i serwisantem kilku obiektów gastronomicznych i biur. Często wymieniam w różnych obiektach osprzęt i części maszyn i instalacji. Są to głównie sprzęt biurowy, płyty grzewcze, elementy stalowe, świetlówki, oprawy itp wszystko co się zużywa w tego typu obiektach. Czy ja jako monter mogę wystawić legalnie firmie dla której wymieniam taki sprzęt dokument o przejęciu w/w elektro-śmieci a później zutylizować je czy to w hurtowni gdzie kupiłem nowe części czy w jakiejś firmie specjalistycznej? Chodzi mi o rozwiązanie w którym ja jestem tylko pośrednikiem ale fizycznie ja wystawiam dokument dla klienta a on może przedstawić ten dokument do kontroli firmie/instytucji która go nadzoruje pod względem ekologicznego funkcjonowania. Czy potrzebuje na to jakieś dodatkowe uprawnienia? Jak mógłby wyglądać taki dokument?

    Z góry dziękuje za pomoc

    #9332
    grzesiek89grzesiek89
    Uzytkownik

    Witam

    wytwórcy odpadów – rozumie się przez to każdego, którego działalność lub bytowanie powoduje powstawanie odpadów (pierwotny wytwórca odpadów), oraz każdego, kto przeprowadza wstępną obróbkę, mieszanie lub inne działania powodujące zmianę charakteru lub składu tych odpadów; wytwórcą odpadów powstających w wyniku świadczenia usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw jest podmiot, który świadczy usługę, chyba że umowa o świadczenie usługi stanowi inaczej.

    W zależności jaką masz umowę z danymi firmami. Sądze, że nie masz w umowie uwzględnionej kwesti związanej z odpadami, także jesteś wytwórcą tych oto “electrośmieci”. Odpady takie możesz oddać firmie posiadającej zezwolenie na odbiór takich odpadów oraz/lub na ich transport. Bądź w zależności od hurtowni sklepu w którym bierzesz części wymienne właśnie do nich.

    Jeśli chcesz zrobić tak jak mówisz, musisz uwzględnić kwestie związaną z odpadami, kto jest wytwórcą etc. w umowie między Tobą a firmą w której świadczysz usługę.

    Pozdrawiam

    #9333
    smieciarkasmieciarka
    Uzytkownik

    Nie oszukujmy się – w firmach, o których wspomniałeś raczej na 100% nie ma ludzi, których los zużytej świetlówki spędzał by sen z powiek. Jako człowiek od zadań specjalnych – masz też prawo do zabrania ze sobą elektrośmieci i oddania ich do utylizacji. Nikt nie powinien mieć z tego powodu jakichkolwiek “ale”.

Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.