Strona główna Forum Archiwum Archiwum wiadomości wypełnianie wyrobisk odpadami!!!????

  • This topic is empty.
Przeglądasz 6 wpisy - 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #5668
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Jestesmy w posiadaniu sporego wyrobiska po piasku i mamy juz decyzje na rekultywację. Mielieśmy w planach wypełnić wyrobisko odpadem obojętnym, lecz po dłuższym zastanowieniu czy wg ustawy o odpadach to nie bedzie nielegalne składowisko??W decyzji mamy zgodę na wypełnienie tym odpadem wyrobiska. Z tego co wiem są wyrobiska wypełniane gruzami i to jest legalne-postepuja z tym co mają w decyzji. Gdzie tkwi prawda? Z góry dziękuję za rady.

    #7432
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Wyrobiska, żwirownie tak jak piszesz często są rekultywowane gruzem itp., według mnie jest to legalne. Decyzja wydana przez miejscową władzę terytorialną ma wyższość nad aktami prawnymi (tak na szkoleniu słyszałem od człowieka z WIOSiu).

    #7433
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    “Decyzja wydana przez miejscową władzę terytorialną ma wyższość nad aktami prawnym”

    Ale się ubawilem 🙂

    #7431
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    “Decyzja wydana przez miejscową władzę terytorialną ma wyższość nad aktami prawnym”
    – Byłoby świetnie, ale czy tak jest naprawdę????? J niczego takiego z WIOŚ-u nie słuszałam. Czy ktoś może mi to potwierdzić.?? Bo to było by tak że wojewoda jest ważniejszy od Ministra??

    #7434
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    Pani Joanno post erniego78 można potraktować tylko jako żart na Prima Aprilis. Trzeba znać chociaż PODSTAWY prawa.

    #7435
    archiwumarchiwum
    Uzytkownik

    hehe, też się uśmiałem teraz bo to nie tak miało brzmieć (powtarzam, że to słowa człowieka z WIOS-iu): jeżeli decyzja na gosp. odp. czy jakakolwiek inna, nie do końca jest zgodna z aktami prawnymi to przedsiębiorca może wykorzystać ten błąd i działać zgodnie z decyzją wbrew ustawodawcy. Oczywiście mowa tu o nieuczciwym przedsiębiorcy.
    Trzeźwo myśląc podczas kontroli w przypadku nieprawidłowości beknie przedsiębiorca, a co z wojewodą czy starostą? Co o tym myślicie?

Przeglądasz 6 wpisy - 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Forum, Archiwum wiadomości jest zamknięty na nowe tematy i odpowiedzi.