FCC daje drugie życie choinkom

517

FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. wraz z Urzędem Miasta Tarnobrzeg oraz Panią Justyną Uchańską – współorganizatorką wielu lokalnych akcji społecznych, zachęca do tego, by wspólnie podarować świątecznym drzewkom drugie życie – wystarczy dostarczyć swoją choinkę do tarnobrzeskiego zakładu pogrzebowego FCC Tarnobrzeg, by przyczynić się do ochrony środowiska i zazielenia miasta. Jest to kolejna akcja specjalna, która ma zachęcać do wspólnego dbania o ekologię.

Szacuje się, że w Polsce z okazji Bożego Narodzenia co roku wycina się nawet 6 milionów choinek. Niestety, znakomita większość z nich po Nowym Roku ląduje na śmietniku. Tymczasem odpowiednio zaadaptowane drzewka mogły dalej służyć ludziom i środowisku. Dla przykładu, dorosła sosna jest w stanie w ciągu jednej doby wyprodukować dawkę tlenu odpowiadającą zapotrzebowaniu 3 osób. Hektar lasu może zaspokoić w tym względzie potrzeby 45 ludzi. Drzewa to też nieodzowne wsparcie w walce ze szkodliwym dwutlenkiem węgla – jedno duże drzewo usuwa w ciągu dnia tyle CO2, ile emitują dwa gospodarstwa domowe. Świerkowy żywopłot posadzony wzdłuż ruchliwej ulicy potrafi zatrzymać nawet do 70% zanieczyszczeń.

Stąd też FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. wraz z Urzędem Miasta zachęcają do tego, by zamiast wynosić po Nowym Roku choinkę na śmietnik, oddać ją do ponownego zasadzenia w miejscu rekomendowanym przez Urząd Miasta i utworzyć w ten sposób Choinkową Zagrodę.

– W FCC Tarnobrzeg na co dzień zajmujemy się dbaniem o środowisko i propagowaniem idei 3R: Reduce, Reuse, Recycle czyli ograniczaj, użyj ponownie, oddaj do recyklingu. Przykładem takich działań jest też z pewnością wybór świątecznego drzewka w doniczce i jego późniejsze zasadzenie. Wiemy przy tym, że wiele osób, nie jest w stanie zasadzić drzewka we własnym zakresie – i tu właśnie przychodzą z pomocą takie inicjatywy jak nasza mówi Aldona Dydak, PR Manager FCC Polska.

– Bardzo zależy nam na tym, aby Tarnobrzeg był zielony. Oddanie drzewka jest bezpłatne i nie wymaga większych przygotowań, poza dostarczeniem do zakładu choinki w dobrej kondycji, przyjmowane będą tylko drzewka zdrowe i ukorzenione, wyłącznie takie mają bowiem szansę się przyjąćpodkreśla Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Aby się to udało, warto pamiętać o kilku drobnych wskazówkach. Zarówno przed postawieniem choinki w salonie, jak i przed jej „wyprowadzką”, warto jest zapewnić drzewku możliwość aklimatyzacji w pośrednich temperaturach. Można to osiągnąć, trzymając je przez kilka dni w chłodniejszych pomieszczeniach, jak np. ganek, piwnica czy garaż. W mieszkaniu natomiast warto ustawić choinkę możliwie daleko od kaloryferów i oczywiście pamiętać o jej regularnych podlewaniu.

Taka akcja jest z powodzeniem realizowana w wielu miastach. Chcielibyśmy sprawić, by taki zakątek powstał też w Tarnobrzegu – pod nazwą Choinkowa zagrodazaznacza Justyna Uchańska.

Drzewka będą od mieszkańców przyjmowane na terenie Zakładu Usług Pogrzebowych FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. przy ul. Adama Mickiewicza 19. Nie jest konieczne wcześniejsze umawianie terminu wizyty ani ustalanie żadnych dodatkowych formalności.

Partnerami akcji są: Urząd Miasta Tarnobrzeg i Prezydent Dariusz Bożek oraz Justyna Uchańska – współorganizatorka lokalnych akcji społecznych.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

W celu eliminacji spamu, proszę uzupełnij poniższe działanie. *