• This topic is empty.
Przeglądasz 6 wpisy - 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6224
    DorotaDorota
    Uzytkownik

    Witam,
    mam pytanie:) Czy przy pozwoleniu tylko na transport odpadów (nie składowanie) np. o kodzie 17 01 03 muszę prowadzić ewidencję tych odpadów? I czy robi sie jakieś sprawozdania dla WIOŚ? Bardzo proszę o odpowiedź.

    #8285
    Zielony PunktZielony Punkt
    Uzytkownik

    Witam!
    Zgodnie z art. 36 ust. 5 Ustawy o odpadach prowadzący wyłącznie transport odpadów jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji tylko przy wykorzystaniu kart przekazania odpadu.

    Nie musisz natomiast składać do Urzędu Marszałkowskiego zbiorczego zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania odpadów ponieważ jest ono wymagane tylko w przypadku posiadaczy odpadów, a zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt. 13 Ustawy o odpadach, transportujący odpady został wyłączony z definicji posiadacza.

    Podsumowując: jeżeli tylko transportujesz odpady, to pod każdy przewóz musisz posiadać kartę przekazania odpadu i musisz je przechowywać przez 5 lat okazując na wezwanie organów kontrolnych – WIOŚ lub Urząd Marszałkowski. Sprawozdań nie musisz sporządzać.
    Pozdrawiam!

    #8286
    biker200biker200
    Uzytkownik

    Zgadzam się kolegą, ostatnio właśnie czytałem ciekawy poradnik dotyczący gospodarowania odpadami oraz ich ewidencjonowania będący integralną częścią programu do prowadzenia ewidencji odpadów. Ciekawy poradnik i też właśnie autorzy twierdzili, że zgodnie z ustawą o odpadach transportujący nie prowadzi KEO i nie składa zestawień zbiorczych bez względu jaki to rodzaj (kod) odpadu.

    Pozdrawiam

    #8287
    robinhoodrobinhood
    Uzytkownik

    Możesz powiedzieć jaki to program? szukam jakiegoś dobrego softu do prowadzenia ewidencji, bo mamy już coraz więcej kart i nie ogarniam.
    Pozdrawiam

    #8288
    biker200biker200
    Uzytkownik
    robinhood wrote:
    Możesz powiedzieć jaki to program? szukam jakiegoś dobrego softu do prowadzenia ewidencji, bo mamy już coraz więcej kart i nie ogarniam.
    Pozdrawiam

    Witam

    Przerobiłem kilka programów i szczerze mowiąc wiekszość z nich wymaga wiedzy niemalże informatycznej. Bardzo przystępnym i łatwym programem okazał sie produkt firmy Eko-soft, do tego w programie jest przydatny poradnik.

    #8289
    robinhoodrobinhood
    Uzytkownik

    Już ściągnąłem demo wersji PLUS, całkiem fajny.
    Dzięki za poradę.
    Pozdrawiam

Przeglądasz 6 wpisy - 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.