Strona główna Forum Odpady.net.pl Prawo, definicje, interpretacje. Skup makulatury – początki

  • This topic is empty.
Przeglądasz 5 wpisy - 1 do 5 (z 5 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6639
    slownowslownow
    Uzytkownik

    Witam,

    Prowadzę działalność gospodarczą od kilku lat. Mój ojciec jest od jakiegoś czasu bezrobotny. Chcemy wystąpić do Urzędu pracy o pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Naszym pomysłem jest skup makulatury. Dlaczego?
    Mamy dostęp do dużej ilości tego surowca. Szkoły, urzędy, przedsiębiorstwa. Ze względu na współpracę z tymi instytucjami na innych płaszczyznach mam zapewnienie, że po spełnieniu wymagań formalnych to my będziemy mogli odbierać/skupować makulaturę.
    Mamy miejsce gdzie ojciec mógłby taką działalność prowadzić
    Poza odbiorem surowca od instytucji chcemy prowadzić stacjonarny skup makulatury, być może połączony ze skupem innych materiałów.

    W związku z powyższym chwiałbym się dowiedzieć jakie pozwolenia, certyfikaty idt, itp są potrzebne aby prowadzić taką działalność. Jakie warunki trzeba spełniać aby wystawiać kartę odbioru odpadu/fakturę. Mój pomysł jest banalnie prosty, kupować tanio a sprzedawać drożej.(nawet innym punktom skupu) Transport nie jest problemem ponieważ wynika z działalności, która aktualnie prowadzę.
    Ten pomysł dopiero rodzi się w mojej głowie. W związku z tym proszę o wyrozumiałość. Przeszukiwałem to forum ale natłok informacji sprawia, że nie do końca rozumiem o co chodzi.
    Proszę o jakiekolwiek wskazówki, porady, nr ustaw , rozporządzenia .
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam

    #9318
    Hanna MarliereHanna Marliere
    Uzytkownik

    Warunki prowadzenia zbierania odpadów określone są w ustawie o odpadach.
    Punkt zbiórki makulatury podlega pod pojęcie zbierania odpadów, zatem należy złożyć odpowiedni wniosek o wydanie zezwolenia w tym zakresie.

    #9319
    kamilos747kamilos747
    Uzytkownik

    Jeżeli zamierza Pan prowadzić również transport odpadów należy, oprócz pozwolenia na zbieranie odpadów, wystąpić do właściwego organu (zapewne Starosty) o pozwolenie na transport odpadów makulatury. Oczywiście należy też zarejestrować działalność gospodarczą.

    #9320
    biala25biala25
    Uzytkownik

    Pozwolenie jest niezbędne !

    #9321
    szymanszyman
    Uzytkownik

    Dokładnie! 🙂 najlepiej mieć pewność!

Przeglądasz 5 wpisy - 1 do 5 (z 5 w sumie)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.